Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Socjotechnika, jak się kształcić ?

  1. #1

    Question Socjotechnika, jak się kształcić ?

    Witam,
    Bardzo, wręcz bardzo dużo tematów w tym poddziale.. Socjotechnika ciekawa sprawa, większość osób tym się posługuję aby zdobyć informację. Bez większej znajomości języków programowania, a nawet bez struktury serwera, jak ominąć firewall, antywirusa i innych oprogramowań zabezpieczających. Wystarczy, że umiesz mówić płynnie po Polsku, jesteś przekonujący, czasami podając się za osobę z wyższej półki musisz być tak stanowczy żeby z drugiej strony wiedziała z kim rozmawia, a także dochodzić malutkimi kroczkami do swojej zdobyczy. Oczywiście musisz znać strukturę firmy,

    A jeżeli taka osoba chciałaby pójść na studia, bądź kształtując się w tym przedziale czy jest możliwe ? Chodzi mi tutaj o studia, różne kursy.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    nauczyc sie socjotechniki mozna z ksiazek jesli masz pare latek czasu... dalej musisz duzo cwiczyc i liczyc sie ze wiele razy zaliczysz wtope zanim cokolwiek uda Ci sie zrobic, poza tym z doswiadczenia wiem ze rozne zagrywki socjotechnicze dzialaja inaczej w zaleznosci od tego na kogo chcesz wplynac - np numer ktory przejdzie w kraju anglojezycznym nie poleci za daleko w Polsce i odwrotnie, lokalna specyfika kulturowa ma bardzo wiele do powiedzenia.

    Kursow socjotechnicznych nie widzialem, wiec ja bazowalbym na literaturze. Zacznij od czegos w rodzaju NLP, dalej dopiero bardziej specyficzne ksiazki.

    Polecam tez prezentacje ktore Dale Pearson robil w trakcie BruCON 2009 i na innych konferencjach. Koles jest niezly, zwlaszcza jak go ogladac na zywo!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. Domyślnie

    Do listy literatury dorzucę:

  4. #4

    Post

    Chciałem trochę pokombinować .
    Każdy dzień tak samo wygląda, a socjotechnika mnie zadziwia.

    Jak często ludzie są podatni na wiedzę socjotechnika, zadziwiające !
    Ta książka po angielsku.. A za bardzo nie umiem angielskiego żeby czytać książki w tym języku

  5. #5

    Domyślnie

    ogólnie rzecz biorąc, składa się na to wiele rzeczy i póki co nie uczą tego w szkołach, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :)

    ale myślę, że co ważniejsze to np. posiadanie charyzmy, dużą pewność siebie, dobrze kombinować

    co do uczenia się, powiem przewrotnie, zostań dobrym handlowcem :) współpracuje z osobą która, kiedyś sprzedawała i na początku swojej kariery przeszła masę szkoleń z NLP, komunikacji itp. wydał na to sporo bo kilka dziesiąta tysięcy, ale teraz przeprowadzając testy wie jak ludzi podejść, jak do nich mówić, by zrobili dla niego daną rzecz, powiedzieli co chce (mowa tutaj o legalnych działaniach)

    odnoszę się do działań w realu, które jakby nie było też przekładają się na świat online

  6. #6
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Sorry za odświeżenie tematu, ale jak widać, albo jak TQM widzi jestem tu nie często, choć postanowiłem, trochę popisać własnie w dziale Socjo.

    Kurka TQM coś co mnie zaniepokoiło to:
    nauczyc sie socjotechniki mozna z ksiazek jesli masz pare latek czasu.
    Generalnie ja wyzjae pogląd, że ani Socjo, ani NLP nie da się nauczyć z książek. To jest praktyczna umiejętność, której nie da się wyczytać z książek. To trzeba ĆWICZYĆ. Nawet w hipotetycznych sytuacjach które możesz tworzyć na własnej arenie treningowej, którą jest TWOJA WYOBRAŹNIA. Ponadto oczywiście polecam Ci rozpocząć od NLP. Tutaj jeśli, nie chce Ci się kupować (co jest stratą czasu i pieniędzy), to poszukaj a jest w necie ich pełno- eBOOKa Andrzeja Batko "Haker Umysłów"- na początek fajna lekturka (nazwa po prostu jest zaje***). Potem jak chcesz możesz napisać do mnie na PW, mam nagrania wykładów i warsztatów nLP, które Ci mogę przesłać

    co do uczenia się, powiem przewrotnie, zostań dobrym handlowcem
    Jak dla mnie to jest po prostu zajefajne podejście. GRATULUJĘ! Bo de facto od handlowców i w trybie handlowa najlepiej się uczyć zarówno NLP jak i socjo. Rożne teksty na ten temat (może mało tematycznie posortowane) możesz znaleźć u mnie na stronce. (tak tak chyba WYBACZYCIE MI REKLAMĘ?)
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

  7. #7

    Domyślnie

    A co myślicie o Erystyce ?
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj