Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: vpn czy moze cos innego

  1. #1

    Domyślnie vpn czy moze cos innego

    Witam, mam mały monitoring domu chciałbym oglądać go przez iPhone,teraz czy mogę użyć w tym celu vpn jeżeli tak to jak go stworzyć tunel, mam router 3g tp-link mr3420 operator nie udostępni mi za żadne skarby adresu publicznego, wiec muszę coś wymyslec, bardzo proszę o podpowiedz krok po kroku jak to ogarnąć.

    z góry dziękuje

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli router obsluguje VPNy (sorry nie mam czasu na czytanie dokumentacji, Twoj router wiec czytaj) to moze da rade cos zrobic... w najgorszym wypadku TeamViewer na telefonie (klient) i pelna aplikacja na kompie w domu... jak komp chodzi to mozesz sie do niego podpiac.

    Ja tak zapewniam support dla rodzinki - nawet jak jestem gdzies w trasie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    tak obsługuje do 10 tuneli kompa nie ma tylko kamery i rejestrator TREND 250X04 H.264
    Ostatnio edytowane przez krokoszoko : 03-15-2012 - 15:42

  4. #4
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Ustaw jakiś dynamiczny DNS, przekieruj porty. Jak dobra kamerka to powinna mieć SSL. Będziesz dobrze i bezpiecznie. Postawienie VPN w tym wypadku jak najbardziej słuszne ale spowolni całą zabawę a tu ważny jest Twój upload.
    ***********
    * markossx *
    ***********

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał markossx Zobacz post
    Ustaw jakiś dynamiczny DNS, przekieruj porty. Jak dobra kamerka to powinna mieć SSL. Będziesz dobrze i bezpiecznie. Postawienie VPN w tym wypadku jak najbardziej słuszne ale spowolni całą zabawę a tu ważny jest Twój upload.
    Za odpowiedzi dziękuje ale czy można prosić o krok po kroku dns wiem jak postawić vpn czarna magia o i jak to przekierować i zgrać razem to dla mnie mistrzostwo świata ale będę pilnym uczniem i postaram się nie zadawać głupich pytań.

    kamery są analogowe rejestrator ma podłączenie do sieci.

    system wyglada tak:

    -Kamera Kamera kompaktowa n-cam 680 (600 TVL, Sony Super HAD II CCD, 0.01 lx, 2.8-12mm, IR 30m)

    -kabel koncentryczny

    -Rejestrator Cyfrowy rejestrator 4-kanałowy TREND 250X04 H.264

    -skretka

    -Router+Modem huawei e122 TL-MR3420 - Witamy na stronie TP-LINK

    w chwili obecnej na kazdym zalogowanym komputerze do tego routera moge ogladac obraz za pomoca internet explorer ale z innych juz nie . Bawilem sie dns i tez nie dziala.
    Ostatnio edytowane przez krokoszoko : 03-16-2012 - 10:30

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dokumentacja routera mowi (strona 66) ze firewall zezwala na PPTP, L2TP i IPSec Passthrough, co nie oznacza ze router obsluguje jakikolwiek VPN (bo nie obsluguje) - pozwala jedynie na zestawienie poprawnie polaczenia miedzy maszyna ukryta za routerem a czyms na internecie. Pytanie tylko co dalej zrobi ISP i czy po jego NAT'owaniu bedzie tunel dzialal.

    Jesli ISP nie zrobi Ci forwardu portu a router nie wspiera VPNow (jak udowodniono) to bedzie nieco wiecej zabawy i bez jakiegos urzadzenia u Ciebie w domu/firmie ktore obsluzy tunel VPN i routing wiele nie zdzialasz. Rownie dobrze mozez uszy TeamViewer'a i podpiac sie do PCta ktory jest przy monitoringu.

    P.S.
    Pierwsze widze ze mamy takie cos jak '3.75G' jak to TP-Link nazywa... marketingowi imbecyle!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    ***********
    * markossx *
    ***********

  8. #8

    Domyślnie


    to wiem jak zrobić i nie działa na razie walczę z himachi będzie chyba szybciej złożyć jakiś kompik i już tylko cos nie bardzo mi idzie ale twardy jestem i nie zamierzam się poddać.

  9. #9
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Walcz, pomożemy w miarę możliwości. Raczej hamachi powinno być. Nie do końca wiem co Ci nie działa. Mam kilkanaście takich konfiguracji i nie ma problemów.Zauważ, że każdy rejestrator może mieć różne porty.Na pewno da się to ogarnąć.
    ***********
    * markossx *
    ***********

  10. Domyślnie

    No i mam stworzylem tunel vpn na hamachi moge kontrolowac dwa komputery w dwuch roznych sieciach poprzez internet .Teraz albo komputer albo moze jakis router czy switch a moze serwer vpn (porosze o jakies sugestie) jesli komputer to jakie musialby miec parametry no i czy moze nie lepiej gdyby byl na linuxie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj