Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 18

Temat: PeerBlock listy gov.pl?

Domyślnie PeerBlock listy gov.pl?

Witajcie, jak wiecie, Polska podpisała dziś ACTA, także w związku z tym szukam listy do peerblocka blokującą wszystkie polskie adresy rządowe oraz adresy UPC (mój provider) służące do monitorowania pobieranych przez użytkowników treści. Szukałem na blocklists ale polskich nie ma, może ktoś podpowie jak się robi samemu taką listę, jak znaleźć pulę polskich adresów rządowych? Pozdrawiam Serdecznie.

Domyślnie

Taka lista niewieel Ci da... monitoring nie wymaga w ogole polaczen z Twoim komputerem, calosc mozna przeprowadzic na poziomie sieci bez Twojej wiedzy i w sposob niezauwazalny dla uzytkownika... ale to tylko moje 2gr
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

No tak, monitorować można już na poziomie providera, ale przezorny zawsze ubezpieczony :-) Zastanawiam się jak można się odciąć od wszelkich połączeń z niechcianych źródeł.

Domyślnie

i tak zapewne bedzie i po czesci jest. Zobaczymy jakie zmiany w prawie przyniesie ACTA bo na chwile obecna trudno powiedziec.

Jednak aby wszystko bylo realne do monitoringu zobligowani do tego zostana dostawcy uslug, zreszta i teraz tak jest. Z tym ze ci mali nic nie monitoruja, po prostu wola wrazie czego zaplacic kary - niz inwestowac w sprzet (ktory nie jest tani). Zreszta nie ma sie co dziwic bo tych mniejszych po prostu na to nie stac...

Na razie ACTA srakta nie wiele zmienia na chwile obecna, za to Rostkowski szykuje sie aby znowu okrasc nas z kasy i slepy narod znowu tego nie widzi...
    ...i w sumie dobrze bo jak ludzie nie dostana po dupie to sie chyba niczego nie naucza...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Domyślnie

Racja tom, ale wracając do tematu, czy jest jakiś sposób na zdobycie zakresów ip używanych przez instytucje rządowe, policję itp?

Domyślnie

Bedzie z tym problem, nie to ze jest tajne... tylko ze jest okropny burdel w tym. Mimo ze ci zlodzieje wydaja ogromna kase na sprawy zwiazane z IT to w ministerstwach itp. panuje syf jakich malo - wiec oni sami zapewne nie do konca wiedza co i gdzie maja

Mam kiulku znajomych adminow po ministerstwach, ale oni sami zapewne sie z tym nie lapia - ot opowiadaja jaka tam partyzantka odchodzi i trudno sie w czymkolwiek polapac. Glownie to sa walki na wyciagniecie kasy za obsluge IT wiec obsluge prowadzi 1001 podwykonawcow

Zreszta szkoda sie meczyc i szukac tych adresow...
    Ostatnio edytowane przez tom : 01-26-2012 - 13:53
    --

Domyślnie

hehe, tak też myślałem... miałem nadzieję, że może mają jakąś konkretną pulę zarezerwowaną ale to pewnie pobożne życzenie :-) Pozostaje sprawdzać adresy wszystkich gov.pl i wyciągać wnioski, szukać zależności. Ale masa roboty, tak mi się nie chce, że szok

Domyślnie

Jak sprawdzisz .gov.pl niewiele ci da Wiele stronek WWW jest na virtualkach u roznych providerow np. home.pl itp.
    --

Domyślnie

Można by też dowiedzieć się z jakich łącz korzystają, muszą robić publiczne przetargi na dostawców internetu, ale to też pewnie zbyt ogólnie, nie da się tego zawęzić... Może napiszę do ministra jakiegoś żeby mi przesłał z jakich łącz korzystają ;-) Tylko do którego?

Domyślnie

tylko po co ? jak polowa tych debili nie ma pojecia o uzywaniu komputera. W policji tak samo wiekszosc nie ma pojecia jak to wszystko dziala. Pracowalem w ISP to wiem ile bylo zadymy jak byly jakies przekrety z naszej sieci na Alledrogo itp. czlowiek mial wtedy zalamke latal po prokuraturach itp. i tlumaczyl wszystko tym barana jak co dziala...
    --

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania