Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Home.pl hack

  1. #1

    Domyślnie Home.pl hack

    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    jak to się mówi ładnie:

    "po nitce do kłębka..."
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Postów
    113

    Domyślnie

    No no wracam ze szkoły a tu odrazu takie rewelacje,
    nieźle zaszumiało w internecie po tym liście, a hack.pl został nieźle zjechany przez inne portale. Do tej pory myślałem że między portalami o bezpieczeństwie IT w Polsce liczy się zasada nie tylko sprawiedliwej rywalizacji ale również ogólnego szacunku ale cóż...

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Kamlo : 04-03-2007 - 15:51

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co zauważyłem to miedzy hack.pl i hacking.pl nie ma zbytniej więzi przyjaźni a wręcz odwrotnie no ale osobiście od jakiegoś czasu jestem zniechęcony do hacking.pl od kat bawią się w reklamowanie pewnego zestawu.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Postów
    113

    Domyślnie

    kosiarz hacking.pl to jeszcze nic przeczytaj ihack.pl tam dopiero nakreślili.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    A ja wszystko biore z wielkim dystansem (doslownie jakies 2k5 km hehe). Nie wiem czy to prawda czy nie, czy byla dziura w home.pl, czy byl list... i mi to lata i brzeczy :-)

    Z mojej perspektywy zgadzam sie z kosiarzem - jakos nie widze zadnej sympatii o wspolpracy nie wspominajac :-) jednak czytam oba portale bo fajnie sie uzupelniaja.

    ... ale to tylko moje prywatne zdanie i nikt nie musi sie z nim zgadzac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    hihi nio ja tradycyjnie już poprę TQM'a też z dystansem (choć może troszkę mniejszym podchodzę do całej sprawy - a ze przyjaźni nie ma miedzy portalami to widać już od jakiegoś czasu Zresztą nawet uważam to za naturalne - prawa runku...) niemniej jednak 200tys.. to chyba jak na polskie warunki troszkę przesadzona cena - ja wiem ze wszystko kosztuje itp. ale może darmowy hasting za wskazanie luki było by lepszym pomysłem... niemniej jednak - pomimo wszystko szanuję hack.pl i na bank dalej będę czytał - bardzo ciekawe rzeczy nieraz idzie sie tu dowiedzieć - ogólnie fajny wortal - chyba najczęściej przezemnie odwiedzany....
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o tekst listu do home.pl to moje zdanie jest takie: jest naganną praktyką stosowanie szantażu w celu pozyskania korzyści materialnych.
    Ciąg dalszy dopisuje teraz home.pl:
    http://di.com.pl/news/16261,Cybersza...c_home_pl.html
    i tutaj od razu widać metody polityki medialnej tego serwisu, zaprzeczyć i oskarżyć.
    O ile rzeczywiście nie było błędów krytycznych o tyle błędy były, tylko ich kategoria jest znacznie niższa.
    Ujawnienie niejawnej korespondencji do napiętnowania działań osób wyszukujących błędy w celu wywarcia nacisku aby poprawić swój budżet (i to nawet dość znacznie) uważam za normalne działanie.
    Home.pl popełnił w tym wszystkim jeden błąd "krytyczny" - złozył doniesienie (pośrednio) do prokuratury w sprawie incydentu sieciowego, takie coś w przyszłości może pokutować bezpardonowym atakiem na ich serwery, bo kto teraz zechce informować administratorów home.pl o ich lukach w systemie będąc zagrożonym konsekwencjami karnymi?
    w takim przypadku rozsądniej jest zmienić swoje dane sieciowe (np. za pomoca wardrivingu) w celu zanonimizowania połaczenia, przeprowadzić atak typu "owned/hacked by sfrustrowany" i mieć rozgłos bez konsekwencji prawnych (w razie czego mozna zaprzeczyć lub udać zdziwienie, że chyba ktoś się pod mój nick podszył )
    I tak to jest jak się zaczyna grać na konfrontację...
    Motto:
    Uśmiechnij się a Świat uśmiechnie się do Ciebie"
    Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosiarz Zobacz post
    Z tego co zauważyłem to miedzy hack.pl i hacking.pl nie ma zbytniej więzi przyjaźni a wręcz odwrotnie no ale osobiście od jakiegoś czasu jestem zniechęcony do hacking.pl od kat bawią się w reklamowanie pewnego zestawu.
    Mam to gdzieś i zgdzam się z tym co napisał kosiarz, mi już hacking.pl dawno podpadło.Ale przyznam że ładną sumkę chcieli za tą informacje(hack.pl)
    >>Mądrość jest kluczem do wielu zagadek<<

  10. #10
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Wawa
    Postów
    53

    Arrow

    Wątek prowadzony jest w innej kategori - Aktualności / Felietony / Artykuły .


    Zamykam ten temat, a kolejne komentarze prosimy wpisywać w odpowiednim wątku:
    HACK.pl wykryło krytyczną lukę serwerów home.pl

Podobne wątki

  1. Home.pl luka w zabezpieczeniach ?
    By p_e_t_e_r in forum Hacking
    Odpowiedzi: 16
    Autor: 03-25-2007, 18:00
  2. Ip - hack
    By northdakota in forum Hacking
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 03-02-2007, 18:39
  3. GG Hack
    By ELukasz in forum Hacking
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 01-03-2007, 22:16
  4. hack, ip, msn
    By joker605 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 09-18-2006, 22:46

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj