Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Włamano mi się na konto pocztowe...Proszę o porady.

  1. #1

    Domyślnie Włamano mi się na konto pocztowe...Proszę o porady.

    Witam!

    Włamano mi się w tygodniu na konto pocztowe ("polski" usługodawca, darmowe konto). Ktoś wszedł na nie kilka dni temu kilka razy (conajmniej kilka). Hasło miałem dosyć długie (ok. 11 znaków- duże i małe litery i cyfry).
    Mam Windows 7 zabezpieczony firewallem systemowym i antyvirusem (Avast). Regularnie ściągam update w systemie. Używam głównie FF, rzadziej IE i Chrome.

    Więcej szczegółów: Z konta korzystałem tylko przez przeglądarkę (FF). I tylko z mojego komputera. Ktoś włamał się z IP niby zagranicznego, ukrywając się przez jakiś program typu "Not my IP", itp...
    Ostatnio czasem system uruchamia mi się o ok. 30 sekund dłużej niż wcześniej, przedtem trwało to szybciej (win 7). Nie wiem w czym rzecz (jakiś "syf" typu keylogger ?)..
    Ponadto nie uruchamia mi się MKS skaner. (Skaner On-line). Mam najnowszy IE i wyskakuje błąd (coś z kompatybilnością wtyczki). Avast niczego nie wykrywa, ale mam wątpliwości czy to dobry antyvirus.

    Teraz kilka pytań:


    1. Jak ktoś mógł przechwycić hasło do konta e-mail?

    Stawiam na jakiegoś key loggera. Nie widzę innej możliwości. Czy hasło konta można złamać jakąś metodą (słownikową, brute force, itp.)? Czy konta nie mają zabezpieczeń, że po N próbach logowanie jest na M minut uniemożliwione?

    2. Jak skutecznie zabezpieczyć konto pocztowe przed dostępem innych osób?

    3. Jakie konta e-mail darmowe polecacie? (bezpieczne i pewne).

    4. Jak sprawdzić i oczyścić skutecznie komputer z tego "syfu"? Chciałbym uniknąć przeinstalowania systemu, a formatowanie dysku w ogóle nie wchodzi w gre (spory dysk - 750 GB).

    5. Czy jest jakiś antywirus on-line, który:

    - można uruchomić z FF, Chrome czy innej przeglądarki?
    - można uruchomić z pod Linuxa żeby sprawdzał dyski Windowsowe?

    6. Czy lepiej wchodzić na konto z przeglądarki czy bezpieczniej jest korzystać z programu pocztowego (jak Outlook Express czy Thunderbird)?

    Jeśli z programu, to jakiego najlepiej? I czy daje coś szyfrowanie połączenia?

    7. Jak zabezpieczyć skutecznie komputer przed atakami i wszystkimi "paskudztwami" (typu key loggery, itp.)?

    8. Czy warto szyfrować dysk w Windows 7? Wiem, że w systemie jest taka opcja, ale trochę się bałem, że jak coś się "sypnie", to stracę dużo danych (tj. dostęp do nich)... Czy szyfrowanie utrudnia / uniemożliwia dostęp do danych z zewnątrz (przez Internet)?

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Ktoś włamał się z IP niby zagranicznego, ukrywając się przez jakiś program typu "Not my IP", itp...
    Najprawdopodobniej użył proxy
    Jak ktoś mógł przechwycić hasło do konta e-mail?
    1.Mógł zgadnąć hasło, jeśli miałeś np Qwerty123456 (zakładając, że miałeś tak jak napisałeś, duże, małe litery oraz cyfry.
    2.Pytanie pomocnicze, typu jakie piwo lubię to też mógł zgadnąć.
    Jak skutecznie zabezpieczyć konto pocztowe przed dostępem innych osób?
    1.Hasło składające się z przypadkowych znaków (możesz użyć np. generatora jak nie masz pomysłu np. z tej str Generator haseł ]
    2.Daj jeszcze raz skana czy na pewno nie masz nic na kompie - keylogger, itp.
    3.Pytanie pomocnicze daj typu Imię mojego psa? a odp nigdy nie miałem psa
    Jakie konta e-mail darmowe polecacie? (bezpieczne i pewne).
    wp.pl / onet / o2
    4. Jak sprawdzić i oczyścić skutecznie komputer z tego "syfu"? Chciałbym uniknąć przeinstalowania systemu, a formatowanie dysku w ogóle nie wchodzi w gre (spory dysk - 750 GB).
    j.w. Daj skan AV
    Czy jest jakiś antywirus on-line, który:
    Zapewne jest, ale lepszy jest taki co instalujesz np. COMODO
    Czy lepiej wchodzić na konto z przeglądarki czy bezpieczniej jest korzystać z programu pocztowego (jak Outlook Express czy Thunderbird)?
    Z klienta pocztowego jet wygodniej korzystać, a poza tym, chyba bez znaczenia
    7. Jak zabezpieczyć skutecznie komputer przed atakami i wszystkimi "paskudztwami" (typu key loggery, itp.)?
    AV & Firewall - np. COMODO, używałem go pod windowsem.
    8. Czy warto szyfrować dysk w Windows 7? Wiem, że w systemie jest taka opcja, ale trochę się bałem, że jak coś się "sypnie", to stracę dużo danych (tj. dostęp do nich)... Czy szyfrowanie utrudnia / uniemożliwia dostęp do danych z zewnątrz (przez Internet)?
    Są na pewno programy do wypalenia na płycie które "przypominają" hasło

    ____
    Twoje pytania są bardzo podobne do siebie...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał hotfix3467 Zobacz post
    1. Jak ktoś mógł przechwycić hasło do konta e-mail?

    2. Jak skutecznie zabezpieczyć konto pocztowe przed dostępem innych osób?

    3. Jakie konta e-mail darmowe polecacie? (bezpieczne i pewne).

    8. Czy warto szyfrować dysk w Windows 7? Wiem, że w systemie jest taka opcja, ale trochę się bałem, że jak coś się "sypnie", to stracę dużo danych (tj. dostęp do nich)... Czy szyfrowanie utrudnia / uniemożliwia dostęp do danych z zewnątrz (przez Internet)?
    1. KORZYSTASZ Z SERWISOW ONLINE ?

    W KAZDYM STOSUJ INNE HASLA!


    a to dlatego ze jesli ja "stukne" baze danych gdzie znajduje sie 100 000 kont uzytkownikow wraz z haslami, adresami email i ostatnimi adresami ip wykorzystywanymi podczas logowania moge wykonac sporo czynnosci poczawszy od sprawdzania czy hasla zgadzaja sie do kont pocztowych a konczac na analizie ip i probie uzyskania dostepu bezposrednio do komputera uzytkownika!

    z praktyki wiem ze bezsensowne kombinacje hasel czesto sa trudne do zapamietania a frazy zdaniowe mozna odtworzyc niemal na miejscu!

    2. jesli nie jestes prywatnym hosterem pocztowym to nic nie mozesz zrobic a to dlatego ze hoster taki jak wp czy o2 nie bedzie specjalnie dla ciebie zatrudniac specjalistow od bezpieczenstwa, dostajesz to co jest przeznaczone dla ogolu uzytkownikow.

    3. najlepsze konta pocztowe to takie ktore sam hostujesz, nadzorujesz i zabezpieczasz ( oczywiscie na wlasna reke jako wzorowy specjalista ). jesli nie interesujesz sie informatyka to mozesz wykupic prywatna skrzynke badz wykorzystywac darmowe skrzynki.

    gmail jest na tyle dobra skrzynka ze cala komunikacja z serwerem jest szyfrowany a nie tylko autoryzacja uzytkownika co ma miejsce np w serwisie wp.

    darmowa, pojemna, calkowity brak spamu i chyba jedna z najlepszych darmowych skrzynek.

    8. SZYFROWANIE NIE WPLYWA NIC NA ZAPOBIEGANIU DOSTEPU PRZEZ INTERNET, gdyz kiedy napastnik bedzie zdolny do wywolania powloki systemowej maszyny jest wstanie uzyskac dostep do rozszyfrowanych przezroczyscie dyskow lokalnych, szyfrowanie wplywa jedynie podczas montowania urzadzen, bootowania systemow operacyjnych.


  4. #4

    Domyślnie

    Zastosuje się do Waszych rad!

    8. SZYFROWANIE NIE WPLYWA NIC NA ZAPOBIEGANIU DOSTEPU PRZEZ INTERNET, gdyz kiedy napastnik bedzie zdolny do wywolania powloki systemowej maszyny jest wstanie uzyskac dostep do rozszyfrowanych przezroczyscie dyskow lokalnych, szyfrowanie wplywa jedynie podczas montowania urzadzen, bootowania systemow operacyjnych
    To nieciekawie. Gdzieś wyczytałem to samo co piszesz...Zastanawiam się w takim razie po co komu szyfrowanie? Tylko kłopot. Jedyne uzasadnienie - to kradzież kompa czy dysku.

    A jak oceniacie bezpieczeństwo LINUX-a?

    Wiem, ze nie ma 100% bezpiecznych systemów, ale ponoć Linux daje jeszcze radę, choć też już ponoć są wirusy i robaki (ale nie w takiej liczbie).

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    Cytat Napisał hotfix3467 Zobacz post

    A jak oceniacie bezpieczeństwo LINUX-a?

    Wiem, ze nie ma 100% bezpiecznych systemów, ale ponoć Linux daje jeszcze radę, choć też już ponoć są wirusy i robaki (ale nie w takiej liczbie).
    nie mam AV, nie mam FW, nie mam problemow. uzywam windowsa xp i 2k8. od wielu lat.
    konkluzja: wszystko jest bezpieczne jak wiesz w co (nie) klikac.
    War, war never changes.

  6. #6

    Domyślnie

    A jak oceniacie bezpieczeństwo LINUX-a?
    Jak dla mnie jest bezpieczniejszy o wiele
    I wirusów raczej nie ma, jak już to złośliwe skrypty - np. niby biblioteka ale zawiera rm
    _____
    Największym zagrożeniem dla kompa jest sam user a raczej admin

  7. #7

    Domyślnie

    nie mam AV, nie mam FW, nie mam problemow. uzywam windowsa xp i 2k8. od wielu lat.
    AV też nie miałem (tylko Avast, ale to tak jakby nie było AV). Ale bez FireWalla to bym się bał

    konkluzja: wszystko jest bezpieczne jak wiesz w co (nie) klikac.
    Czyli w co nie klikać (oprócz tak oczywistych stron, jak XXX) ?

    Pozdrawiam.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał hotfix3467 Zobacz post
    AV też nie miałem (tylko Avast, ale to tak jakby nie było AV)
    Pozdrawiam.
    bardzo ciekawe stwierdzenie, czy moglbys je nieco rozwinac ?. AV musi byc i koniec. Zarazic kompa mozna nie tylko przez klikanie tu czy tam, przypomnijcie sobie czym byl saser i jak dzialal-wystarczylo miec net. Spotkalem wielu ludzi ktoryz nie milei AV bo-"po co jak nie mam wirusow" . I z ciekawosci przelecialem mksem online czy combofix i okazywalo sie, ze komp jest pelen syfu, a czasem nawet szybki rzut okiem na procesy w task manager wystarczyl. Komputery sa dzis na tyle szybkie, ze AV nie zamula juz kompa tak jak kiedys i lepiej go miec niz nie miec :-D
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  9. #9

    Domyślnie

    bardzo ciekawe stwierdzenie, czy moglbys je nieco rozwinac ?
    Avasta miałem i nic nie znajdywał. Jeszcze nigdy nic nie znalazł. Odpaliłem ESET online (czyli skaner producenta NOD32) i znalazł kila trojanów (nie było keyloggerów) i kilkadziesiąt "niebezpiecznych" cookies (śledzące ciasteczka).

    Kumpel, który w tym bardziej "siedzi" mówi, że Avasta można sobie darować bo jego wykrywalnośc robaków jest słaba. Polecano mi NOD32 (kupiłem właśnie), Norton-a i Kaspersky. Z odrabiaczy polecano Dr.Web CureIt i Anti-malware.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Москва
    Postów
    42

    Domyślnie firewall antywirus

    Witam
    Polecacie więc i ja się dołączę norton 360, REWELACJA i nie muli kompa, mam na laptopie i powiem szczerze, że daje radę, testowałem go na wiele sposobów i się sprawdził, podstawa to mądra konfiguracja oprogramowania, portów itd. Winda windą, z linuksem i tak się nie rozstaję!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj