Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: TCP/UDP Wlamania

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie TCP/UDP Wlamania

    Hej.Ostatnio mam powazne problemy z wysokim latency.Nie tak do konca znajomy, polecil abym zrobil tak.

    1. Włącz przeglądarkę i odwiedź kilka stron
    2. Wciśnij "start".
    3. Wybierz "uruchom".
    4. Wpisz "cmd" i enter.
    5. W czarnym oknie wpisz komendę "netstat -ano" i znów enter.
    6. Zobaczysz mur tekstu, powiększ więc to czarne okno na całą długość ekranu i zrób screenshoty z każdej części.
    7. Wyślij to do mnie.

    Zrobilem jak kazal, i nie jestem teraz pewien czy nie popelnilem bledu.Czy moze wykorzystac te dane do wlamania sie na moj komputer, lub dzieki nim sledzic moje ruchy w sieci? Czy moze dzieki tym informacjom przechwytywac wysylane dane? Prosze o porade, i z gory dziekuje.
    Ostatnio edytowane przez Tanaguel : 12-05-2010 - 00:13

  2. Domyślnie

    Podałeś mu wszystkie porty na których twój komputer nasłuchuje i z którymi jest połączony, będzie wiedział, czy jesteś bezpośrednio połączony z siecią czy za pomocą routera, pozna twoją topologię sieci, może się dowiedzieć, jakie strony odwiedziłeś podczas wykonania testu.

    aby sprawdzić, co netstat robi, wpisz netstat -h

    Zabezpieczysz się (zakładam, że Windows)
    - aktualizując ręcznie system operacyjny (musi być oryginalny),
    - aktualizując program antywirusowy (musi być oryginalny i płatny),
    - aktualizując firewall (oryginalny),

    Jeśli masz router, zmień hasło na mocne i upewnij się, że nie można nim zarządzać z zewnątrz.
    Jeśli uważasz, że zagrożenie jest duże, musisz przeinstalować system operacyjny, wykonać trzy wyżej wymienione kroki, zainstalować tylko i wyłącznie niezbędne oprogramowanie wiadomego pochodzenia (żadne torrenty itd), nie korzystać z nielegalnego oprogramowania key-generatorów, cracków itd

    Powodzenia

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj