Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Obszerne wprowadzenie do systemów IDS/IPS

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Domyślnie Obszerne wprowadzenie do systemów IDS/IPS

    Napisałem artykuł nawiązujący do tematyki systemów wykrywania i/lub zapobiegania włamaniom. Za rękę prowadzę średnio-zaawansowanego/zaawansowanego użytkownika Linuksa przez proces instalacji, konfiguracji takiego systemu. Przedstawiam jak używać oraz jak przełamywać zabezpieczenia najpopularniejszych systemów w Linuxie. Polecam każdemu przejrzenie artykułu

    HARD CORE SECURITY LAB: Automatyczni strażnicy systemu

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Witam,

    wielkie dzięki za artykuł!
    Nie przeanalizowałem go jeszcze całego dokładnie, ale sporo czasu kiedyś poświęciłem na szukanie czegoś takiego

    Miło, że się komuś czasami chce...

    Pozdrawiam i proszę o jeszcze

  3. #3

    Domyślnie

    Z calym szacunkiem dla autora tekstu - temat powinien nazywac sie: "podstawy podstaw systemow ids/ips w linux/bsd itp...". Nie moge sie powstrzymac, ale w pewnym momencie czytania tekstu poczulem sie jakby ktos zrobil kopiuj/wklej podstawowych informacji, a nastepnie wkleil to do jednego tekstu. Z góry mowie, ze nie jestem zlosliwy i nie szukam zaczepki - pisze to co na swiezo mi przyszlo na mysl. Fajnie, ze poswieciles pare godzin na napisanie tego artykulu - komus na pewno sie przyda lub przyblizy ogolny temat IDS/IPS.


  4. #5

    Domyślnie

    ciekawe linki, w tym na uwage zasluguje:
    2 link - dla wielu strona 13 powinna zostac wyznacznikiem tworzenia pytan
    ostatni link - odznacze do przetestowania w wolnej chwili

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj