Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: wysledzenie tresci

  1. #1

    Domyślnie wysledzenie tresci

    Czy jest sens toryfikowac (TOR) program komunikacyjny, ktory korzysta z OTR ? Jak to sie bedzie mialo z praktycznego punktu widzenia... OTR naklada swoj kryptograficzny mechanizm miedzy punktem docelowym a koncowym. TOR natomiast dziala tylko w swojej sieci. Jak wedlug was bedzie to wygladac miedzy dwoma osobami ? Sprawdzi sie ?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja tam sie nie znam ale co to ma byc OTR w Twoim konkretnym przypadku? Zdefiniuj pojecie prosze.

    Roznica jak rozumiem z kontekstu zdania polega na tym ze OTR (cokolwiek to bedzie) szyfruje end-to-end, TOR wewnatrz swojej sieci i dalej wypuszcza ruch w postaci plain-text. Z praktycznego punktu widzenia to chyba sam sobie odpowiedzialaes...

    Implikacje sa proste - TOR pozwoli polaczyc sie z kazdym, OTR tylko z tymi co tego uzywaja.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    OTR = Off-the-record messaging, protokol kryptograficzny. No nic musze sie bardziej zaglebic w ta siec... gdy ja bede mial tylko tor-a to ja niby jestem nie dowysledzenia gdy oboje mamy to ta osoba tez mi chroni tylek od swojego podworka...
    Ostatnio edytowane przez aggressivex : 07-15-2009 - 17:49

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli obie strony maja TORa i komunikuja sie calkowicie via siec TOR to sa nie do wysledzenia tak samo jak przy OTR. Sa serwery www w sieci TOR ktore dostepne sa tylko wewnatrz sieci - ta sama zasada - nikt nie wie gdzie jest klient ani gdzie jest serwer - przynajmniej "ponoc" tak wlasnie jest :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Klasyfikator Tresci
    By Sardihan in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 17
    Autor: 01-30-2007, 16:36

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj