Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Długość (siła) hasła

Domyślnie Długość (siła) hasła

ilu macie znakowe hasła ?

ja mam 15.
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 01-15-2009 - 00:56 Powód: mylny temat

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

zależy do czego :) zależy jak jest przetrzymywane hasło :)
    można mieć 1024 znakowe hasło które będzie przetrzymywane przez jakiegoś mądrego programistę bez haszowania :D ale po co ? :D

ogólnie ja mam klasy haseł :)
    do pewnych rzeczy typu fora mało ważne, fora ważniejsze, fora bardzo ważne' system, e-maile, itp :) zasada w gruncie rzeczy jest prosta - jak mi zależy żeby mi się gdzieś nie włamali i wiem ze administracji też na tym zależy - mocne długie hasło :) - jak mi nie zależy (i wtedy w większości przypadków administracji też nie za specjalnie) to jakieś normalne hasło - mają złamać i tak złamią :) przynajmniej chłopaczki będą mieli powód żeby mi nawrzucać publicznie ze wpisałem sobie w haśle datę urodzenia :D

ps 15 powiadasz :D a do czego ? ]:-> :D
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

Podawanie długości hasła znacznie zmniejsza jego moc. Zakres wyszukiwania haseł bardzo się zawęża.

Nie zadawaj takich pytań i nie dziel się takimi informacjami. Dla własnego dobra.

Domyślnie

eMCe no tak - też mam tak jak Ty. A jak pytasz się do czego to 15-to jest używane to do OS, e-mail i manegera haseł. Resztę mniej ważne to fora i tego podobne serwisy rozrywkowe na które jeśli ktoś się włamie to i tak tego hasła nie użyje przeciwko OS czy e-mail.
    Mimo wszystko, zmienię teraz na 20-sto znakowe używając alt+num jako środkowej frazy - 20 sto znakowe hasło z całego przedziału ASCII. Nie wiem jak wy, ale ja mam miejsca w których lubię być tylko ja: P

Cytat Napisał Mad_Dud Zobacz post
    Podawanie długości hasła znacznie zmniejsza jego moc. Zakres wyszukiwania haseł bardzo się zawęża.

Nie zadawaj takich pytań i nie dziel się takimi informacjami. Dla własnego dobra.
    Bez obaw Mad Dud - nie raz używałem Johna. Ustaw forca na 15 i odkoduj SAM - powodzenia. Podałem info bo nie boję się tego. A 20-to znakowe z całego ASCII robię przed niewielkim botnetem bo dotychczasowe jest dobre na singla CPU
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 01-15-2009 - 01:02

Domyślnie

5 znakow. zazwyczaj takie same
    poprostu nie trzymam w necie nic waznego.

Michal_sh jest offline (s)aint

Domyślnie

Ja podobnie mam różne hasła , kombinacje wszystkich znaków występujących na klawiaturze + zdarzy się czasem coś z ASCII. Chyba że na czymś mi nie zależy np. fikcyjne konto na jakimś portalu to używam byle jakie hasło , często udostępniam takie konta kumplowi i tak mnie one nie obchodzą.
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 01-15-2009 - 12:34

Domyślnie

dobra chłopaki ja nie doprecyzowałem do końca.

Jako, że nie mogę zedytować swojego pierwszego postu to dopiszę tutaj:

"Ilu znakowe jest wasze najsilniejsze hasło?"

PS: miło by było jakbyście je również wypisali, ale to zostawiam tylko najbardziej szczerym uczestniokom testu hehe : PPPPPP

Cytat Napisał esp666 Zobacz post
    5 znakow. zazwyczaj takie same
    poprostu nie trzymam w necie nic waznego.
    esp - masz szansę się wykazać II-gi raz: P

Domyślnie

42 znaki... ale nie uzywam go za czesto

Hasla sa martwe, uzywajcie lepiej 'Passphrase' czyli czegos co dziala jak haslo ale tak na prawde jest jakims zmodyfikowanym tekstem, np:

TakZ4j3bist3g0HaslaNie_ZLAMiesZ
    Jesli takie cos bedzie hash'em pociagniete to bedzie mocniejsze niz zwykle haslo, nadal moze byc podatne na kolizje hashy ale trzeba sie nameczyc.

Jako ciekawostka - WPA-PSK ma minimum 8 znakow... ale w definicji standardu jest podane ze za bezpieczne hasla uznaje sie ciagi powyzej 20 bajtow i jest dla takiej roznicy (8 a 20) proste wyjasnienie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

'Passphrase' nie wiedziałem, że to się tak nazywa - ale to naprawdę bardzo dobre hasło co napisałeś.

nie bardzo wgłębiałem się w metodę słownikową, ale czy:

aniaaniaaniaaniaaniaania jest prostsze do złamania ?

bo wiem, że aniaania dość proste, ale nie wiem na ile "w głąb" metoda słownikowa sprawdza dany wyraz.

a jakbyśmy dali:
    aniaaniaaniaaniaania°ania - to chyba jest też dobre ?

Domyślnie

Warunkiem crack'u hasla metoda slownikowa jest to wlasnie, ze haslo musi byc w slowniku, wiec jesli 'aniaania...' - bedzie akurat tyle razy ile trzeba to bedzie cracked.

Jest tez opcja dodania -rules, mozna swoja zdefiniowac i zwielokrotnic ciag znakow bedacy testem.

Na piechote mozna tez skorzystac np z :
    Kod:
    sed -e 's/\(ania\)/\1\1\1/' <slownik
    Gdzie 'ania' to pierwszy pobrany wyraz ze slownika, a potem dopisywanie kolejnych regionow x razy, (\1\1..\1).

Pozdro.
    " Wszystko, co ma początek, ma też koniec. Widzę nadchodzący koniec. Widzę rozciągającą się ciemność. Widzę śmierć ."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni