Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Zastosowanie AI w systemach zabezpieczających

  1. Domyślnie Zastosowanie AI w systemach zabezpieczających

    Pracuję aktualnie nad pewnym projektem i "przez przypadek" udało mi się wdrożyć skrypt "uczący się" i odpowiednio reagujący na podstawie danych wprowadzanych przez użytkowników. Wiele problemów i ograniczeń zniechęciło mnie do rozszerzania sub-projektu (między innymi zasobożerność, problem tzw "pierwszej decyzji").

    Dało mi to do myślenia - Dlaczego do tej pory nie mamy na swoich serwerach systemów Artificial Intelligence z prawdziwego zdarzenia?

    Czy któryś z Was pracował/pracuje nad takim systemem? Macie doświadczenia ze sztuczną inteligencją zastosowaną w systemach serwerowych? A może macie ciekawe, nawet czysto teoretyczne pomysły na rozwiązanie problemów związanych z AI.

  2. #2
    Zarejestrowany
    May 2008
    Postów
    534

    Domyślnie

    taaak, bo po to jest haslo, zeby bot decydowal czy ktos jest adminem ktory go zapomnial, czy haxorem ktory go nie zna.

    choc swoja droga fajnie, ktus bedzie olewal bota, ten sie obrazi i zrobi pozar w serwerowni podczas przegladu zamykajac wszystkie drzwi

  3. Domyślnie

    rip Mówię o analizie pakietów, danych wprowadzanych przez użytkownika itd.
    O systemach przedstawionych w filmach sf pogadajmy na off-topicu.

    Jeszcze precyzyjniej? Proszę bardzo: http://www.port80software.com/produc...lintelligence/

  4. #4
    Zarejestrowany
    May 2008
    Postów
    534

    Domyślnie

    kk nie bede sie z toba klocil, po prostu dla mnie cos ma albo dzialac, albo nie, a nie pol na pol jak bot bedzie chcial.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Moje zabawy z AI zakonczyly sie jakis czas temu na pisaniu algorytmow ktore zachowywaly sie jakby byly AI okazuje sie ze prosciej jest symulowac AI i uzyskac dobre efekty, niz na prawde napisac AI. Poza tym dzialka botow IRC jest wyjatkowo wredna - od razu widac co bot a co czlowiek (powiedzmy ze od razu - znam ludzi ktorzy bez watpienia nie zdaliby testu Turinga hihi).

    Wiekszosc 'AI' jakie spotkalem w roznych projektach security opieralo sie raczej o analize statystyczna, dobrze skrojone filtry i to dopiero dawalo sygnaly wejsciowe do sieci neuronowej lub alg.genetycznego. Niestety moje notatki i URLe sa na jednym z serwerow w Polsce... a serwer off-line od ok 7 lat :-/

    Poza tym mowiac o AI, co dokladniej masz na mysli? Sieci neuronowe, alg. genetyczne czy cos jeszcze innego? W pewnym sensie logika rozmyta to tez AI...

    OFF-TOPIC:
    W jednej z moich prac na uczelni bawilem sie nieco implementujac mechanizmy logiki rozmytej do sterowania bioreaktorami - fajna zabawa ale zadanie tez dosc trudne. Jeden blad w algorytmie i iles dni eksperymentu leci do sciekow bo przypadkiem wytluklem wszystkie badane bakterie :P

    Co do systemow zabezpieczajacych przykladow nie podam... ale zasugeruje ksiazke ktora hmmmm daje do myslenia. Calosciowo ksiazka jest wlasnie o bezpieczenstwie, przetwarzaniu informacji, nie opisuje algorytmow ale opisuje ich mozliwosci oraz historie i okolicznosci ich powstania. Wczoraj dowiedzialem sie ze mieszkam w Londynie w dzielnicy, ktora jako pierwsza na swiecie wprowadzila na ulicach kamery podpiete do systemu automatycznego rozpoznawania twarzy - ot taka ciekawostka...
    http://www.amazon.com/No-Place-Hide-...1689740&sr=1-1

    Do tego polecam zaczac od tej - jako wstep http://www.amazon.com/Bots-Origin-Sp.../dp/0140275665 - czyta sie bardzo leciutko i daje fajne wprowadzenie do AI oraz nasladowania AI we wczesnych latach internetu - ogolnie jak powstawal internet taki jak go teraz znamy
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Autor: 08-31-2007, 23:21

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj