Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Zatoka piratów

hedVB jest offline AI

Thumbs down Zatoka piratów

Szeroko rozpowszechnione piractwo komputerowe, to jedyne przestępstwo które nie jest egzekwowane! Kopiowanie, używanie, rozpowszechnianie programów komputerowych, bez praw autorskich, czy odpowiednich licencji, narusza kodeks prawnym, tylko co z tego jak mi okradną dom (odpukać) to policja zawsze podejmuje jakieś działania, (chyba że oglądam za dużo amerykańskich filmów) a jak ktoś wrzuci na torrenty mój program, to pytam się kto mi pomoże I nikt mi nie powie że okradziony dom (jakieś sprzęty, część kasy) to większa strata niż pozbawienie mnie zysków ze sprzedaży jakiegoś programu! p2p legalnie czy nie? Co z tego że zamknęli pierwszy główny serwer p2p, jak obecnie takowy nie istnieje i nie da się go zamknąć Kto w takim razie stoi na straży prawa i porządku, ten świat też powinien mieć swoje zasady, tylko kto ich teraz przestrzega? Czy jest jakaś nadzieja związana z zamknięciem słynnej "zatoki piratów" Takiego prawa muszą przestrzegać tylko firmy, szkoły i inne kontrolowane instytucje, a osoba prywatna piraci odkąd dosięgnie klawiatury
    Jak łatwo się domyśleć jestem przeciwny piraceniu w każdej jego formie, i nie mówcie mi że sam nim jestem, bo nie korzystam z P2P ani nie gram w żadne gry...

Domyślnie

Prawo jest pokrecone i to niesamowicie. Jezeli chodzi o Zatoke to nie znam dokladnie ich sytuacji,
    ale podejrzewam, ze w swoim dzialaniu wykorzystuja jakies luki prawne w Szwecji.

Co do piractwa (podejrzewam, ze chodzi Ci o sciaganie z internetu programow, filmow, muzyki itp?)
    to nie lubie tego, ale nie do konca potepiam.
    Rozumiem ludzi, ktorych nie stac, zeby kupic program za kilkaset zlotych,
    filmu za kilkadziesiat itd. Jesli dobrze pamietam to np. ok. 60% ceny plyt CD z muzyka w Polsce
    to jakies opłaty dla ZAIKS-u reszta to koszty wydania, % dla muzyka i menadzera.
    Tak wiec podejrzewam, ze jesli zmniejszyliby ceny to popyt by wzrosl (podstawy ekonomii).

Przechodzac do tego, ze policja nic nie robi... to nieprawda.
    Ostatnio czytalem, ze jakis koles otrzyma/otrzymal ponad 700 zarzutow za to, ze mial na kompie kilkadziesiat filmow,
    kilkaset piosenek i chyba kilka programow. Oczywiscie wszystko nielegalne.
    Ale prawde mowiac dla mnie te 700 zarzutow jest smieszne
    (bo widocznie za jedna piosenke dostal jeden zarzut, innego sposobu nie widze),
    poza tym i tak nie mial tego duzo na kompie (nieraz widzialem dyski 250-500 GB gdzie ~15 GB to system+jakies oprogramowanie
    a reszta zawalona prawie cala muzyka, filmami itp. do tego mnostwo plyt DVD juz nagranych - za to byloby pewnie ponad 100 000 zarzutow,
    biorac pod uwage wyzej wymieniony sposob ich stawiania).
    Nie zdziwilbym sie gdyby nawet Ci kontrolujacy policjanci sami w domu mieli cos nielegalnego - to jest Polska wlasnie.
    Sam pracowalem w budzetowce i mimo 'dobrego' administratora sieci bylem swiadkiem
    uzytkowania nielegalnych kopii programow na sluzbowych komputerach a sciaganie plikow z neta
    (100Mbps mimo, ze rozdzielane to niezle dawalo rade )bylo codziennoscia.

Ponadto podejrzewam, ze policja boi sie podejmowac dzialania na szeroka skale bo prawdopodobnie musielby postawic przed sadem ~85-90% uzytkownikow komputerow (nawet w instytucjach publicznych, teraz mi sie przypomnialo, ze na jednym z kompow w mojej poprzedniej szkole byl nielegalny XP i jak sie dowiedzieli, ze ma przyjsc kontrola to zaraz format, reinstal i ok, ale smieszne bylo jak sie przestraszyli a do tego kontrola przegladala tylko wyrywkowe komputery i do tego chyba na szczescie dla szkoly nie dotarla bo nie wiem czy mogliby dojsc do tego, ze np. dzien wczesniej stal tam inny system).

Podsumowujac, wedlug mnie jedynym sposobem na zmniejszenie piractwa (bo wytepic sie tego nie da) jest obnizenie cen na to co jest tak chetnie sciagane czyli wlasnie muzyka, filmy i programy.

to skad mozna sciagnac Twoj program? jest juz na torrentach? (joke of course)

hedVB jest offline AI

Domyślnie

Rozumiem ludzi, ktorych nie stac, zeby kupic program za kilkaset zlotych,
    filmu za kilkadziesiat itd. Jesli dobrze pamietam to np. ok. 60% ceny plyt CD z muzyka w Polsce
    to jakies opłaty dla ZAIKS-u reszta to koszty wydania, % dla muzyka i menadzera.
    Tak wiec podejrzewam, ze jesli zmniejszyliby ceny to popyt by wzrosl (podstawy ekonomii).
    Ale stać ich na zakup komputera i opłatę ze internet chyba sobie go nie ściągneli z interentu albo nie ukradli ze sklepu Jeśli chodzi o komercyjne programy, dajmy na przykład Micro$oft Office to przecież istnieją jego darmowe odpowiedniki, to że np nie byłoby mnie stać na jakiś luksus, to nie znaczy że polecę do sklepu i go ukradnę, a takim luksusem może być film, muzyka, przecież muzyki możemy posłuchać w radiu! Dla porównania, nie mam telewizora HD, ale mam zwykły, tańszy. Ok, rozumiem że rzeczywiście w Polsce ceny płyt z muzyką są niespotykanie drogie, ale złodziej pozostanie złodziejem, bez względu na motywy jakimi się kierował.

Ponadto podejrzewam, ze policja boi sie podejmowac dzialania na szeroka skale bo prawdopodobnie musielby postawic przed sadem ~85-90% uzytkownikow komputerow (nawet w instytucjach publicznych, teraz mi sie przypomnialo, ze na jednym z kompow w mojej poprzedniej szkole byl nielegalny XP i jak sie dowiedzieli, ze ma przyjsc kontrola to zaraz format, reinstal i ok, ale smieszne bylo jak sie przestraszyli a do tego kontrola przegladala tylko wyrywkowe komputery i do tego chyba na szczescie dla szkoly nie dotarla bo nie wiem czy mogliby dojsc do tego, ze np. dzien wczesniej stal tam inny system).
    I to jest właśnie dowód na to że uregulowane prawo nie jest strzeżone nawet przez jego "stróżów", według mnie powinna być powołana różna od policji instytucja, albo chociażby odpowiedni wydział który naprawdę zajął by się tą sprawą.
    to skad mozna sciagnac Twoj program? jest juz na torrentach? (joke of course)
    Mnie osobiście jeszcze to nie dotyczy ale za parę tygodni pewnie będę miał więcej żalu, wiem jak jest i znam przypadki znajomych i dlatego się tak uniosłem

Domyślnie

Ojciec wczoraj mi mówił że ruszył pierwszy w Polsce proces hackera. Zdziwiony spytałem a co takiego zrobił. No to jak mi powiedzial to musiałem mu powiedzieć to pirat a nie hacker czy cracker...
    Ale w każdym bądź razie podobno ruszył... Zresztą słuchajcie... Ściągnę sobie powiedzmy front page'a. ŚCIĄGNĘ. A dlaczego? Bo chce zacząć zabawe z html, słyszałem że ten program jest rozbudowany, ale nie jestem do końca pewny czy mi się to spodoba.Mam kupić orginał być może na tydzień? Bo stwierdze że to jest za trudne czy po prostu mi sie nie podoba? (Przykłąd:P)
    Zbliża się Trollmagedon...

Sardihan jest offline Blastmaster

Domyślnie

ostatnio duzo czytam o TPB i jak dlamnie ci kolesie to guru :P
    prawo w szwecji niemoglo ich zkazac bo oni niemieli anie jednogo nielegala a na serwerach były tylko linki (torrenty) do komputerow userow
    Peter Sunde Kolmisoppi, jeden z czterech oskarżonych przez szwedzką prokuraturę, oznajmił w wywiadzie dla bloga THREAT LEVEL, że dwa lata temu przygotował tajną, podwójnie ślepą operację, w wyniku której The Pirate Bay znalazł się poza Szwecją.
    administrator TPB stwierdził, że oskarżenie jest bzdurne, bo serwis ten jest po prostu wyszukiwarką ogólnego zastosowania i systemem śledzenia torrentów (trackerem). „Możesz na The Pirate Bay umieścić, co chcesz – my nie wnikamy w komunikację między ludźmi. Uczestniczymy jedynie w tworzeniu możliwości komunikacyjnych i dzielenia się plikami” – oznajmił Peter Kolmisoppi.
    a piractwo ?
    czy ja musze kupowac płyte z muzyką jesli za tydzien mi sie znudzi ? gre jesi pewnie bendzie zatrudna albo niebendzie dzialac ? film ktury obejze raz i znam go na pamienc ? program ktury pewnie niepełni mojich oczekiwan ? mozna tak wymieniec dalej ....

hedVB jest offline AI

Domyślnie

Zresztą słuchajcie... Ściągnę sobie powiedzmy front page'a. ŚCIĄGNĘ. A dlaczego? Bo chce zacząć zabawe z html, słyszałem że ten program jest rozbudowany, ale nie jestem do końca pewny czy mi się to spodoba.Mam kupić orginał być może na tydzień? Bo stwierdze że to jest za trudne czy po prostu mi sie nie podoba? (Przykłąd:P)
    To na taki przykład powiem Ci tak: pobierasz Zajączka (freeware) i działasz, jak już umiesz HTML, to z frontpage też sobie poradziasz, a obsługa jest intuicyjna jak w prawie każdej okienkowej aplikacji Windows, może znajdź inny przykład

Edit: /
    a piractwo ?
    czy ja musze kupowac płyte z muzyką jesli za tydzien mi sie znudzi ? gre jesi pewnie bendzie zatrudna albo niebendzie dzialac ? film ktury obejze raz i znam go na pamienc ? program ktury pewnie niepełni mojich oczekiwan ? mozna tak wymieniec dalej ....
    ale ubrania kupujesz mimo że z nich też kiedyś wyrośniesz za to słownik ortograficzny by Ci się przydał
    Ostatnio edytowane przez hedVB : 02-05-2008 - 14:08

gogulas jest offline killboy powerhead

Domyślnie

po to sa:
    - wersje shareware/trial programow
    - demonstracyjne wersje gier
    - trailer filmu
    - sztandarowy singiel z albumu do pobrania ze strony www zespolu (i tutaj daje czadu np The Offspring, na ich webie masz "offspring radio" i mozesz posluchac WSZYSTKICH kawalkow w nawet nie najgorszej jakosci.. twierdza ze nie wplywa to na wyniki sprzedazy)

Nikt Cie nie zmusza do kupowania kota w worku

/btw
    pisze sie ktÓry :P
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 02-05-2008 - 14:24
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

Sardihan jest offline Blastmaster

Domyślnie

dys*** niewidac ?
    triale sa ale skad mam wiedziec ze jak kupie to mi sie uda zrobic to co chce ?

gogulas jest offline killboy powerhead

Domyślnie

dys**** jakos do mnie nie przemawia....

Nie wiem czy uda Ci sie zrobic to co chcesz, w trialu powinno bo maja najczesciej pelna funkcjonalnosci, dopiero po uplywie np miesiace czy ilus odpalen program sie blokuje...
    Taka wersja ma Ci pokazac tylko mozliwosci produktu i go zareklamowac, jesli Ci sie spodoba to odpalasz emula i sciagasz pelna wersje oczywiscie

Nie ma co sie bac kontroli legalnosci oprogramowania w prywatnym mieszkaniu... na pewno takie podejrzenie nigdy nie bedzie powodem wystawienia nakazu (nie pytajcie skad wiem), oczywiscie nie mowie tutaj o stytuacji kiedy masz w domu 5 macierzy dyskowych na nich 10 petabajtow piractwa, a w wolnym czasie sprzedajesz dvd na bazarach..
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 02-05-2008 - 14:43
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

hedVB jest offline AI

Domyślnie

po to sa:
    - wersje shareware/trial programow
    - demonstracyjne wersje gier
    - trailer filmu
    - sztandarowy singiel z albumu(...)
    No i to jest najlepsze podsumowanie
    Sardihan masz coś konkretnego na myśli, to zależy co chcesz zrobić i czy masz odpowiednie umiejętności
    Naprawdę takie tłumaczenie typu nie wiem czy mi się spodoba, czy to jest to czego szukam, to bezsens, po to jest internet żeby zasięgnąć wszystkich niezbędnych informacji, a jak Ci się coś nie udaje to wchodzisz na takie forum i już jest wszystko jasne
    Piracenia nie można tłumaczyć w taki sposób, no przynajmniej moim zdaniem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania