Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 14 z 14

Temat: jak w sądzie sie udowadnia atak hakerski??

31337 jest offline Banned

Domyślnie

Nie wiem czy wiesz, ale to jest twoja wina.
    Hacker nigdy nie podejdzie do ciebie z nozem i dawaj dane

Ciesz sie, ze jestes swiadomy wlamu, bo hacker moglby tak to rozegrac, ze pozyskiwal by coraz wiecej hasel, a ty bys o niczym nie wiedzial.
    Moze warto podejsc do tego z pokora, i juz wiecej nie popelnic takiego bledu.
    Po co masz sie po sadach wloczyc, przecierz nikt co nie zaplaci odszkodowania, nawet nie odzyskasz maila w ten sposob - zablokuja i tyle.
    A na dodatek po tygodniu znow ci sie ktos wlamie, a ty znow idziesz do sadu
    Wyobraz sobie jak inni patrza na takiego webmastera, ktory ciagle w sadzie siedzi bo ktos mu shaczyl stronke
    Ostatnio edytowane przez 31337 : 12-17-2007 - 01:02

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

autor napisał że zakładał maila gdy nie myślał że będzie używał go do takich rzeczy - to jest właśnie przykład na to iż najlepsze zabezpieczenia - długie hasła itp. nie pomogą gdy w całej polityce bezpieczeństwa jest choć jeden słaby punkt - niby nic a jednak tak wiele - niemniej jednak - tak jak TQM napisał - to że zostawiasz otwarte drzwi nie znaczy ze inni mają prawo Cię okraść!

edit:
    I jeszcze dodam że najważniejsze to jest umieć znaleźć swój błąd, umieć przyznać się do swojego błędu, umieć go naprawić i umieć wyciągnąć wnioski.

Poza tym to jest ten chyba najgorszy sposób, ale jednak sposób na poprawę polityki bezpieczeństwa. Ja właśnie też sobie uświadomiłem pewną rzecz...
    mam w miarę długie hasła - ale przypomnienia to zawsze jakieś 5 przypadkowych znaków z klawiatury których nawet nie pamiętam - bo nie korzystam z przypomnienia haseł na zasadzie pytanie-odpowiedz - i o ile łamanie hasła metodą brute force mogło by trochę zająć o tyle brute force na przypomnienie zajęło by znacznie mniej czasu - dlatego też zaraz pozmieniam sobie przypomnienia na znacznie dłuższe...

wcześniej na to nie wpadłem.
    Ostatnio edytowane przez eMCe : 12-17-2007 - 20:18
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

no. chciałbym was poinformować, haker wykorzystał mój słaby punkt w poczcie, ja zaryzykowałem i wykorzystałem słaby punkt w jego mózgu.

napisałem dosyć długą wiadomość dla hacerka
    wytłumaczyłem mu sytuację z prawnego punktu wyjścia popierając paragrafami i dwoma dowodami i powiedziałem mu jakie będą skutki.

zakładam ze dzieciak sie przestraszył tym ze bedzie miał szlaban lub jego tatuś lub mamusia pójdą do więzienia na 2 lata.

opisałem wyrażnie jakie życie bedzie miał jego rodzic po wyjsciu z więzienia i... kto bedzie temu winny.

załamało go to.
    w taki sposób wszystko zostało zwrócone mi i... co mnie zdziwiło, przeprosił mnie.

wiecie, denerwuje mnie strasznie ze dzieci popełniają przestępstwo typu hacking i to idzie "na kartotekę" jego rodziców
    i tym bardziej denerwuje mnie dostępność wiedzy o hackingu i łatwość shackowania.

fajnie by było gdyby każdy młody haker znał skutki prawne swojego ataku i nie traktował tego jako zabawę.

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

dobra robota!

Problem rozwiązany, wnioski wyciągnięte - KOD_01!
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12