Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: The Onion Routing

  1. #1

    Domyślnie The Onion Routing

    Witam. Chciałbym się spytać co sądzicie o TOR'ze? Jakie są Wasze opinie co do bezpieczeństwa oraz anonimowości tej metody?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    TOR podobny dobry jeśli chodzi o anonimowść ale próbowałem używać i mocno mnie spowolnił...
    tqm pisał - nie ma anonimowości w sieci.
    ja się dołożę: chcesz być anonimowy to załóż czapkę niewidkę
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. #3

    Domyślnie

    prędkość zależne jest od tego ile w danym momencie jest serwerów, czyli ludzi którzy udzielają swojego łącza ,tor daje pewna anonimowość ale jak już było napisane tylko pozorna,
    ale jeżeli chodzi np.: o wardriving to jest raczej bardzo trudne do wykrycia, wrecz niemożliwe.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o szybkość, to rzeczywiście odbiega od normy. Ale może dlaczego, że jest to dość nowy projekt i, co przez to idzie, mało popularny. Jednak z biegiem czasu (gdy powstanie większa liczba serwerów), może będzie w stanie spełniać swoją funkcję.
    A w kwestii anonimowości, to prosiłbym o jakieś wytłumaczenia (argumenty). Dlaczego uważacie, że nie spełnia swojej roli w ukrywaniu tożsamości?

  5. #5
    Zarejestrowany
    May 2007
    Postów
    406

    Domyślnie

    ..................... ...
    Ostatnio edytowane przez kaspsior : 04-17-2012 - 22:34

  6. #6
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    ................................
    Ostatnio edytowane przez markossx : 05-26-2007 - 23:06
    ***********
    * markossx *
    ***********

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaspsior Zobacz post
    zależy o jaką anonimowość ci chodzi
    A jaką znasz?

    Chodzi mi o ukrywanie wszelkich danych świadczących o lokalizacji użytkownika i, co się z tym wiąże, identyfikacji jego.

  8. #8
    Zarejestrowany
    May 2007
    Postów
    406

    Domyślnie

    ..................... ...
    Ostatnio edytowane przez kaspsior : 04-17-2012 - 22:34

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    TOR jest ok ale pamietac trzeba o jednym - ktos to uruchamia na swojej maszynie i udostepnia w ten sposob swoje lacze innym. Jesli teraz my cos namiszamy, odpowiedzialnosc spadnie na osobe udostepniajaca nam lacze przez TORa, tak?

    Po takim zagraniu osoba juz na pewno nie uruchomi TORa bo nie bedzie chciala ponosic konsekwencji za kogos innego. Poza tym zastanawiam sie czy jest to legalne w EU poniewaz ustawa o data-retention ktora dotyczy wszelkich ISP i innych uslugodawcow, mowi jasno, ze nalezy przechowywac logi z aktywnosci swych uzytkownikow.

    TOR jest niejako serwerem proxy albo raczej cala siecia serwerow proxy dla roznych protokolow. Jesli nie prowadzi logowania to w tym momencie osoba uruchamiajaca serwer TOR'a lamie prawo poniewaz nie zbiera zapisow... no chyba ze TOR loguje... ale log ten z definicji ma byc bezuzyteczny... Nadal pozostaje wiec kwestia prawna.

    Jak nie scigna cie za to ze ktos namieszal przez Twojego TORa to zawsze beda miec paragraf na data-retenition Takie jest moje zdanie...

    Jedna firma to robi w sposob logiczny dosyc - duza ilosc laczy w krajach w ktorych nie ma data-retention i platny dostep przez VPN do ich platformy. Wtedy jestes i legalny i anonimowy!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10

    Domyślnie

    Z informacji jakie udało mnie się uzyskać, TOR w USA jest całkowcie legalny. Co więcej jest możliwość uzyskania pomocy prawnej w razie jakichkolwiek zdarzeń związanych z używaniem TOR'a.

    Jeśli chodzi o Europę, to tutaj TOR nie jest już tak chroniony. Nie ma jakichś specjalnych regulacji prawnych, a więc jest traktowany jak każde inne narzędzie tego typu. Jednak znalazłem ciekawą sytuację związaną z używaniem omawianego narzędzia. Szczegóły pod tym adresem http://archives.seul.org/or/talk/May-2006/msg00074.html. Jest to wypowiedź z poprzedniego roku, więc może coś w tej sprawie się zmieniło.

    Dodatkowo znalazłem ciekawy artykuł o TOR'ze, opisujący w zarysie regulacje prawne. Szczegóły tutaj http://www.rechtenforum.nl/files/Onion_routing.pdf

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj