Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 18

Temat: rundll32.exe

Domyślnie rundll32.exe

rundll32.exe !!!!
    w jednym z postow przeczyatalem ze rundll32.exe to jest niebezpieczny i podejzany proces, to postanowilem otworzyc task menager wcisnolem r i moim oczom ukazal sie ten wlasnie proces czy to virus jak tak to czemu norton tego nie wykryl?

Domyślnie

Cytat Napisał Melon Zobacz post
    virus
    nie to nie jest virus

Cytat Napisał Melon Zobacz post
    jak tak to czemu norton tego nie wykryl?
    bo to nie jest virus
    i norton to g**wno

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

rundll32.exe jest standardowo w systemie... często się zdarzało że był on zarażony wirusem - ale obecnie robi się to troszkę inaczej - wcale nie trzeba zarażać tego pliku żeby go wykorzystać do niecnych celów!

rundll32.exe - jest procesem systemowym który potrafi uruchamiać funkcje z bibliotek więc można plik rundll32.exe wywołać z dwoma parametrami: biblioteką zawierającą wirusa i nazwą funkcji uruchamiającej wirusa. Tak uruchomiony wirus jest widoczny na liście procesów jako rundll32.exe

jeśli chcesz się upewnić czy twój rundll32 jest wirusem czy nie to skorzystaj z programu Process Explorer - on wskaże ci ścieżkę uruchomienia - standardowo powinno być c:/windows/system32 - ale to nie wszystko co potrafi ten program - bo potrafi on wskazać również parametry uruchomienia - dzięki czemu możesz zobaczyć jaka biblioteka została załadowana i jaka funkcja uruchomiona. Jeśli dana biblioteka nie jest biblioteką systemową ani nie należy do zainstalowanego przez ciebie programu, prawdopodobnie jest to wirus.
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

mhmm no to glupoty napisalem

Domyślnie

zależy jak na to patrzeć - w sumie to nie głupoty
    rundll.exe sam sobie wirusem nie jest - nio chyba że zostanie zarażony - (tak to każdy plik może być wirusem..) ale jest często wykorzystywany z racji swojej natury i funkcji jakie pełni....

co do nortona - nie zaprzeczam nie potwierdzam

Domyślnie

co do nortona... odsylam do dyskusji na ten temat na forum - nie mozna powiedziec ze norton jest do dupy, bo to zalezy o ktorej wersji mowa...

Aby zaoszczedzic czasu i abys nie szukal...
    Jesli mam byc na prawde scisly to Norton jest kicha, Symantec jest mocny! Problem w tym ze Norton to produkt firmy Symantec... a Symantec to ich drugi produkt w tej samej branzy i jeden drugiemu sie nie rowna... Norton Antivirus 200x to kicha dla mnie Symantec Antivirus Corporate Edition na prawde sie sprawdza!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Jak przeczytałem problem tego gościa to normalnie spadłem z krzesła. Czy trzeba
    wejść na hack.pl żeby pisać takie głupoty ? Takie rzeczy tylko made in poland.

Domyślnie

na hack.pl się wchodzi żeby powiększać swoją wiedzę - nie ma to być ani druga Wikipedia ani drogi bash...

z prostymi pytaniami kierujemy się do Google tylko ze Google coraz częściej linkuje na pierwszych pozycjach posty z forum - Melon przeczytał ze jest to proces niebezpieczny więc się zwrócił z tym pytaniem tutaj - nie widzę w tym nic złego - nie każdy sie z ogromną wiedza narodził - poza tym post dotyczy bezpieczeństwa IT i nie jest to pytanie jak hackować tibie albo gg więc tym bardziej nie wiem co tu takiego śmiesznego?

Domyślnie

rundll32 to jeden z podstawowych programów w środowisku windows (tak jak notepad czy paint), który umożliwia uruchamianie procedur exe,cpl,dll itd. Jest to integralna część powłoki systemowej umożliwiająca poprawne działanie systemu. Dlatego rozbawiło mnie podejrzenie o powiązanie z wirusem. Owszem niektóre antywirusy mogą go klasyfikować jako podejrzany proces, bowiem wiele może, jest także podatny na doczepianie wirusów ale to już rzadkość. Ale żeby z nimi walczyć trzeba najpierw wiedzieć co to jest ten rundll32.

Domyślnie Potrzebuje pomocy z rundll32.exe

--------------------------------------------------------------------------------

Sprzęt ( komputer oczywiście ) mi stanął. Piszę od sąsiada.
    Opiszę okoliczności awarii licząc na waszą pomoc.

Wczoraj śiiągnąłem i zainstalowałem program zmieniający kompozycje- WindowsBlinds 5
    Chciałem mu jeszcze dołożyć parę innych skórek. I stało się; przy instalowaniu kolejnej
    ze skórek pojawił się komunikat:

"wmiprvse.exe - Błąd aplikacji.

Instrukcja spod 0x646e756f odwołuje się dopamięci pod adresem 0x0000000
    Pamięć nie może być "written".

OK - Aby przerwać
    Anuluj - Aby debugować program"

Cokolwiek kliknąłem komunikat nie znikał. Resetowałem przyciskiem bo menadżer nie dał się włączyć.
    Po włączeniu dalej to samo; goła tapeta bez paska i komunikat.
    Wychodzi też drugi komunikat tej samej treści ale z tytułem:
    "rundll32.exe. Błąd aplikacji"
    Menadżer nie wchodzi, nie da się nic zrobić. Raz włączyłem menadżera ale nie mógł
    zakończyć rundll32.exe. Użycie procesora wskazywało 100%. Przy kursorze cały czas
    jest klepsydra.
    Już nie wiem co zrobić. Może w biosie trzeba coś pogrzebać.....tylko co ?
    Ale nie mówcie mi o formatowaniu - proszę!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni