Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Pomóżcie

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Pomóżcie

    Witam wszystkich otóż zwracam się z prośbą do was iż dostaję ataki DDoS na moje łącze internetowe. Nie mogę praktycznie nic robić. Pisałem do usługodawcy aby zmienił mi adres IP, lecz nie dostałem żadnej odpowiedzi od niego. Możecie mi pomóc co mam z tym zrobić bądź jak się przed tym chronić ? Mam podejrzenia co do jakiejś osoby, mogę podać jego adres IP także. Możecie jakoś pomóc mi?

  2. #2

    Domyślnie

    Atak DDoS jest wg mnie trudny do przeprowadzenia choć to też zależy od okoliczności, dlatego najlepszym tu rozwiązaniem jest pójść na psiarnię i podać im IP, które podejrzewasz. Jeśli masz do czynienia z amatorem jego host również będzie w parze z innymi zombie i będzie sukcesywnie wysyłał do Ciebie takie same pakiety, wtedy psiarnia ma łatwo xD

    Jeśli to doświadczona osoba będzie ciężko i musiałaby popełnić naprawdę jakieś przestępstwo (oprócz DDoS) aby psy się chciały nią zajać poważniej. DDoS należy w Twoim przypadku do tzw małej szkodliwości społeczenej. Coś jak kradzież lizaków - niby to przestępstwo, ale tak naprawdę każdy ma to w dupie : P

    Jeśli nie dostałeś żadnej odpowiedzi od niego to idź do POKu (Punktu Obsługi Klienta) i powiedz, że chcesz zmienić IP. Równocześnie radziłbym Ci zmienić nazwę komputera oraz MAC karty (do Mac'a jest darmowy soft np: mac-change.exe). Bez tych czynności zmiana IP jest ryzykowna jeśli masz do czynienia z kimś myślącym xD

    Mógłbyś też się zabezpieczyć sprzętowo i programowo tworząc skomplikowane ACLki ale sądzę, że gdybyś to mógł zrobić to byś zrobił a jest to czynność wymagająca fachowej już wiedzy informatycznej i doświadczenia.

    Jeśli mimo wszystkich wykorzystanych przez Ciebie możliwości nadal będzie Cię nękać DDoS - tzn, że taka karma drogi bracie xD
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 11-10-2014 - 18:44

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj