Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Blagam o pomoc

Domyślnie Blagam o pomoc

Pomocie mi bo mam pewien proble a mianowicie kiedy siadam przy kompie to po pietnastu minutach (ze wszystkimi messangerami itp. wylaczonymi) komp mi sie zacina i nawet alt ctrl delete nie diala chociaz znim komp sie zawiesil podpatrzylem ze jak szybko pisze czy gam w css CPU usage skacze mi az do 58% i wyzej. Prubowalem notrthona le nc nie wykryl blaaagam pomucie mi bo bardzo, bardo mi na tym zlezy. (komp jest mi niezbedny gdyz potrzebuje go do pracy) wiecjak wiecie co sie dieje to piszcie.

PzDr Melon

Domyślnie

Proponuje odlaczyc od sieci... jak nic sie nie bedzie dzialo przez 2-3h a po podpieciu do sieci znowu zacznie to masz jakiegos trojana - ktos zmienil twojego kompa w zombie

Jedyna pewna metoda w przypadku windy - pelen format i reinstalacja... jesli mozliwe wszystkich partycji. U mnie w firmie raz mialem takie cos... 1 komp wywalil cale biuro - ba... calutki budynek!

Odpalilem linuxa live-cd, podpialem dysk USB, skopiowalem wazne dane, przeskanowalem na 100% czystym kompie reinstalujac w miedzyczasie powalony system... zalatalem maksymalnie, ograniczylem userowi uprawnienia, przywrocilem dane... Zeszlo caly dzien ale do tej pory chodzi...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie 12

ok dieki za pomoc ale cos nie bardzo mi sie widzi z czyszczniem wszystkich partycji no ale jak po reinstalce nie bedzie zmian to nie ma wyjsc ok ale i tak th za all ;p

Domyślnie

generalnie format samej partycji C: powinien zalatwic sprawe ale wtedy zanim zaczniesz cokolwiek inne dzialac poszukaj lepiej jakiejs CD z antywirem dobrej - sporo z nich jest bootowalne i z takiej plyty odpal system, przeskanuj pozostale partycje...

Chodzi tylko o sprawdzenie czy nie ma pozostalosci na innych dyskach, jakichs ukrytych smieci czy backdoor'ow... bo zreinstalujesz system i zaraz zlapiesz inne paskudztwo.

Mozesz tak samo puscic skan na partycje C: ale jak cos antywir usunie to system moze nie wstac... a na innych to beda raczej dane, wiec najwyzej cos sie wytnie wtedy i powinno byc ok - powinno.

Najpewniejsza jest jednak reinstalka...

Domyślnie

czyli jak to z ta plytka z antyvirem bootowalne nie kapuje bo nigdy czegos takiego nie robilem i wiesz nie zabarzo wiem jak odpalic system z plytki z antyvirem. ;p

Domyślnie

odepnij dysk, znieś do kumpla - przeskanuj go jego antyvirem + dodatkowo jakimś netowym i zobaczysz nie masz jakiegoś syfa
    * markossx *

Domyślnie

chodzi mi o to ze wiele plytek z instalkami antywirow zawiera kompletne systemy operacyjne ktore mozesz odpalic... startujesz wiec kompa z takiej plyty i skan antywirusowy zaczyna sie sam albo tylko wskazujesz ktore dyski...

Jest to o tyle dobre, ze system glowny wtedy nie dziala i wszelkie mechanizmy ochrony plikow sa wylaczone - wszystkie, rowniez te ktore pomagaja wirusom bronic sie przed antyvirami...

31337 jest offline Banned

Domyślnie

U mnie w firmie raz mialem takie cos... 1 komp wywalil cale biuro - ba... calutki budynek!
    Firma i windows?
    To gratuluje.

@top
    Jak nic ci nie działa to na 90% procesor sie przegrzewa.
    Ostatnio edytowane przez 31337 : 05-02-2007 - 13:19

Domyślnie

Niestety tak... windows nadal jest obecny w mojej firmie i tez nad tym ubolewam. Niestety kiedy wszyscy Twoi partnerzy biznesowi przysylaja ci pliki wysrane (za przeproszeniem) z produktow M$ to nie masz wyjscia i musisz miec M$... ostatnio plaga - zaczeli mnie zalewac plikami Office 2007 - kazalem im przysylac PDFy albo Office 2003 co najwyzej...

Wspaniale plany, marzenia i tak dalej sa baaaardzo czesto weryfikowane przez decyzje biznesowe - jedna z takich jest wlasnie to ze nadal uzywami Windows - cale szczescie tylko i wylacznie na biurowych desktopach