Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Testy serwisów internetowych

  1. #1

    Domyślnie Testy serwisów internetowych

    Hej.
    Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem nowy w branży IT i w związku z tym proszę o cierpliwość. Razem ze znajomymi wpadliśmy na pomysł stworzenia serwisu z długookresowym wynajmem mieszkań/domów dla np. studentów. Nie będę się wdawać w szczegóły bo nie o to tu chodzi, a sami na razie sprawdzamy rynek, konkurencję itd.

    Zastanawiam się jednak jak powinny być przeprowadzone testy oprogramowania. słyszałem o różnych rodzajach testów: funkcjonalne, bezpieczeństwa, penetracyjne. Czy jest jakaś metoda, która bezpośrednio mówi o tym co powinno się najpierw przetestować i jak, na co zwrócić największą uwagę. Ja osobiście uważam, że powinniśmy skupić się na testach bezpieczeństwa, bo ostatnio tyle się słyszy o atakach hakerskich, włamaniach itd.

    Liczę na wszelkie rady od was, propozycje

    Pozdrawiam!!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.wolin Zobacz post
    Hej.
    Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem nowy w branży IT i w związku z tym proszę o cierpliwość. Razem ze znajomymi wpadliśmy na pomysł stworzenia serwisu z długookresowym wynajmem mieszkań/domów dla np. studentów. Nie będę się wdawać w szczegóły bo nie o to tu chodzi, a sami na razie sprawdzamy rynek, konkurencję itd.

    Zastanawiam się jednak jak powinny być przeprowadzone testy oprogramowania. słyszałem o różnych rodzajach testów: funkcjonalne, bezpieczeństwa, penetracyjne. Czy jest jakaś metoda, która bezpośrednio mówi o tym co powinno się najpierw przetestować i jak, na co zwrócić największą uwagę. Ja osobiście uważam, że powinniśmy skupić się na testach bezpieczeństwa, bo ostatnio tyle się słyszy o atakach hakerskich, włamaniach itd.

    Liczę na wszelkie rady od was, propozycje

    Pozdrawiam!!
    Długookresowy wynajem mieszkań/domów dla studentów? Studenci mają to do siebie, że gdy kończy się semestr to wracają do domów To tylko na marginesie...
    Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to unikać podstawowych błędów programistycznych, jest tego cała masa na sieci.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ocb Zobacz post
    Długookresowy wynajem mieszkań/domów dla studentów? Studenci mają to do siebie, że gdy kończy się semestr to wracają do domów To tylko na marginesie...
    Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to unikać podstawowych błędów programistycznych, jest tego cała masa na sieci.
    Źle się wyraziłem. Pisząc długookresowy miałem na myśli wynajem na kilka miesięcy, semestr. Takie narzędzie, które zebrałoby wszystkie oferty z gumtree itd. w "kupe".

    Wracając do bezpieczeństwa to poszukam info na ten temat w sieci.

    Dzięki!

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem czy rozmawiamy o biznesplanie czy o metodyce wytwarzania oprogramowania.

    Jeśli chcesz położyć nacisk na testy, możesz zacząć np. od przyswojenia sobie terminu TDD (Test Driven Development).

    Jeśli dysponujecie jakimś budżetem to chętnie się przyłącze do projektu. Na niewielu rzeczach się znam ale mam pewne doświadczenie w tworzeniu softu. Pisz PW
    Ostatnio edytowane przez lame2 : 03-07-2015 - 05:33
    Głos racjonalny.

  5. #5

    Domyślnie

    pomysł masz fajny na biznes ;p

  6. #6

    Domyślnie

    Najpierw skup się na zamknięciu funkcjonowania programu, potem wynajem miejsca w jednej z firm hostingowych zaoszczędzi Ci dbanie o usługi i sztuczki na portach - a gdy serwis zacznie działać możesz usprawnić procedury kodu logowania przez skupienie się tylko na tej części co pozwoli zaoszczędzić Ci kupę czasu i szybko wystartować z biznesem.

    Życzę Ci powodzenia i milionów: )
    Extraterrestrial plant

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj