Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Router TP-Link TL-R600VPN Gigabit

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Cool Router TP-Link TL-R600VPN Gigabit

    Witam

    Czy ten ruter zapewnia bezpieczny tunel VPN? Czy tak tylko z nazwy wynika?
    Bo aktualnie mam 2 rutery i na nich mam VPN. Jeden to TP-link TL 941. i punkt dostępu TP-Link TL-WA 5210G. Na obu mam ustawiony VPN i Faierwall. Praktycznie ustawione mam wszystkie znane i ważne funkcje. DMZ na obu urządzeniach do dodatkowo mam w modemie VPN i DMZ. Moja sieć jest hybrydowa korzystam z Wi-fi i LAN. Dodatkowo korzystam z anonimowych serwerów DNS. Nie korzystam z globalnych serwerów. Mam włączony TOR cały czas. Ponad to I2P. Antywirus. A w przyszłość szyfrowanie TPM. Czasami odpalam Maszynę wirtualna i łączę się za pomocą TeamViver z opcją połączenie VPN. Czy mogę się czuć bezpiecznie. Wiem że są przecieki. Ale zastanawia mnie fakt czy ten ruter coś daje. Wg. Mnie to nabieranie ludzi w butelkę. Wydać 350 zł w błoto. Równie dobrze można ustawić dobrze zwykłe rutery i mieć ten sam efekt. Dodam że mam też Privoxy. Nie wiem czy dobrze kombinuje. Kiedyś nie miałem VPN. I były problemy z niechcianymi reklamami atakami itp. A teraz cisza i spokój. Tak tylko chce wiedzieć czy ten ruter coś wniesie czy tylko strata dla mnie a zysk dla sprzedawcy?
    Dlaczego pytam, bo zbieram opinie a na tym bazuje swoją wiedzę o sieciach i bezpieczeństwie. Uczę na tym kierunku. A tak prywatnie interesuje się Hakingiem i testowaniem na maszynach wirtualnych. A jak jest możliwość na prawdziwej maszynie ale swojej

    Dlatego chce znać opinie fachowców.



    A tu link rutera.

    Router TP-Link TL-R600VPN Gigabit NOWY GLS FVAT (3752668211) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Instrukcja mowi ze router obsluguje IPSec i PPTP wiec VPN ma ale trzeba go sobie skonfigurowac, to ze jest to nic Ci nie daje. Poza tym radze uporzadkowac terminologie bo rzucasz nazwami a widac ze nie wiesz za bardzo co jest do czego.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj