Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Proszę o pomoc przy mojej stronie.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    krakow
    Postów
    4

    Post Proszę o pomoc przy mojej stronie.

    Witam!

    Od jakiegoś czasu staram się stworzyć stronę o inkach (www.inkowie.com). Niestety nie mam bladego pojęcia jak ją zabezpieczyć. Do dodawania nowych artykułów użyłem gotowego skryptu PsNews.
    Bardzo zależy mi na bezpieczeństwie danych, które będą się tam znajdowały więc proszę Was o pomoc przy jej tworzeniu. Zezwalam na wszelkie testy z wyjątkiem kasowania tego co już się tam znajduje

    serwer: boo.pl
    skrypt: PsNews
    forum: vanilla

    ps. Inkowie.com powstaje w celu szerzenia sprawdzonych i rzetelnych informacji dostępnych bezpłatnie i bez uciążliwych form reklamy.

    pozdrawiam i czekam na pomoc
    --
    dbname
    Inkowie.com
    Darek N.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Tu i tam
    Postów
    147

    Domyślnie

    Opierając stronę o gotowe CMSy i nie znając języka w jakim są tworzone nie będziesz potrafił ich zabezpieczyć. Możesz jedynie aktualizować wersję skryptu, aby wyeliminować błędy, które już zostały wykryte i poprawione przez autora. Takie skrypty powinny być wstępnie zabezpieczone przed atakami, więc nie masz się co martwić Jak już mówiłem aktualizuj wersję no i dbaj o hasła oraz uważaj, żeby Cię ktoś od całkiem innej strony nie zaszedł np. Socjotechnika, Trojaniki, Key-loggery itp.

    P.S Byłbym zapomniał, no i rób częste backupy to skutecznie uniemożliwi utratę danych
    Ostatnio edytowane przez ShutDown : 08-19-2009 - 23:44

  3. #3
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    krakow
    Postów
    4

    Domyślnie

    No właśnie jest problem bo to nie jest gotowy CMS tylko skrypt, który miał za zadanie jedynie dodawać newsy na strone. Ja go przerobiłem w taki sposób, że dodaje on artykuły. Głównym problemem jest to że nie wiem czy można zaufać temu kawałkowi kodu

    pod adresem http://n00b.ovh.org/psnews11.zip można pobrać ten skrypt

    ps. backupy jak najbardziej
    Ostatnio edytowane przez dbname : 08-20-2009 - 11:10

  4. Domyślnie

    plik: news/admin.php
    Kod php:
    <?php
    $body 
    stripslashes($body);
    $body preg_replace("'\n|\r\n|\r'si""<br>"$body);
    $body str_replace("|""\\|"$body);

    $title stripslashes($title);
    $title preg_replace("'\n|\r\n|\r'si"""$title);
    $title str_replace("|""\\|"$title);
    ?>
    To nie wystarczy.
    CRLF chyba jest załatane, ale brakuje magic quotes i innych takich.

    bo to nie jest gotowy CMS tylko skrypt
    ShutDownowi nie chciało się wymieniać wszystkich typów software. Idea jest taka, że jeśli korzystasz z publicznie udostępnionego kodu, który nie jest regularnie rozwijany - jesteś zagrożony.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    krakow
    Postów
    4

    Domyślnie

    Czyli jednym słowem zmienić na jakiegoś bezpiecznego CMS'a i aktualizować + backupy, tak?
    Pytanie tylko, który wybrać

  6. #6
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Tu i tam
    Postów
    147

    Domyślnie

    Dobre pytanie, który CMS jest najbardziej bezpieczny? Ten mniej znany z jednej strony jest bezpieczniejszy, bo mało kto w nim szuka dziur itp. ale jednak jest spora szansa, że dziury zawiera. Czy ten popularny, który jest często aktualizowany i łatany ale jednak jego kod ma większość ludzi na dysku?... Wydaje misiem, że najlepszą opcją będzie jakiś płatny CMS no ale jednak tu trzeba płacić.

    Mam jeszcze inną propozycję, napisz sobie sam
    Nie wiem jak bardzo jesteś obeznany w php,html,css ale widzę po stronie że wystarczy Ci pobieranie rekordów z bazy MySQL i dodawanie to będą newsy. Reszta to pod strony, które możesz po prostu includować (dołączać do strony ) za pomocą php. To będzie chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie W razie czego mogę Ci pomóc, tylko nie licz na gotowce

Podobne wątki

  1. Proszę o pomoc...
    By Pablo19roofi in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 16
    Autor: 02-18-2009, 20:45
  2. Proszę o pomoc
    By luzikx in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 07-05-2008, 08:42
  3. Proszę o pomoc
    By men01 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 04-17-2007, 17:37
  4. Proszę o pomoc
    By eryk in forum Linux
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 03-11-2007, 20:01
  5. Proszę o pomoc
    By 1w1 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 12-11-2006, 08:05

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj