Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Początki!

Domyślnie Początki!

Witajcie! Wiem, że wielu z was pewnie mało przychylnie przyjmie ten temat, ale tak z czystej ciekawości.. Jakie były wasze początki z komputerami - ogólnie rzecz biorąc hackingiem i co was do tego podkusiło, żeby zacząć z tym zabawę, czy związać przyszłość ?

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

ja po podlaczeniu do sieci jak juz skonczylem maraton 32 godzinny w q3, dowiedzialem sie od kolegi ze jest cos takiego jak trojan. zaczalem szukac, trafialem na fora i tam dowiadywalem sie o roznych rzeczach. sciagalem jakies trojny i dla zabawy wrzucalem kumplowi. pozniej dowiedzialem sie ze zeby byc hackerem to trzeba umiec programowac. pokrylo sie to z tym ze zeby miec niewykrywalny przez av trojan to trzeba go napisac samemu. tak sie naczulem cpp. napisalem, chwile sie pobawilem i tyle. komputery lubilem od zawsze i nie wiem skad nagle wzial sie u mnie pociiag do wiedzy(szkoda ze w szkole tak nie mialem, widac do niektorych rzeczy trzeba dojrzec). stawialem coraz wyzej poprzeczke itd i tak doszedlem do miejsca gdzie jestem teraz. oczywiscie nie jestem zadnym hakerem i nigdzie sie nie wlamuje. no chyba ze czasem do jakiej sieci bezprzewodowej. nic nie poradze ze maja hasla ktore lamie sie z palca
    wiele osob mysli ze hacking to podmienianie stron i wlamywanie sie gdzies tam, a to nie jest w cale tak. gdzies kiedys przeczytalem ze hacking to stan umyslu i mysle ze tak jest. nie wazne czy robisz to z komputerem czy z samochodem hehe
    to tak po krotce, gdzies tam po drodze zauwazylem ze wiedza sie przydaje, chodzby w momencie kiedy rodzicenie nie mieli na rachunek za internet, a bylem wpiety w huba na stalym ip bez sprawdzania mac. wiec sasiad cierpial nie ja

Domyślnie

Pierwszy komputer dostalem jak mialem 6 lat, PC-ta dostalem konczac 5 klase podstawowki. Bylem tez na jakichs tam targach w Warszawie i slyszalem o Gumisiach. Pierwszy kontakt z hackingiem to byli kolesie na targach co chodzili i zmieniali hasla root'a na wszystkim co sie ruszalo... i puszczali biegajace krowy w ASCII (klaniaja sie BBSy i FidoNet) - pol roku pozniej znalem juz Linuxa i prowadzilem wlasny BBS oraz punkt sieci FidoNet.
    Pozniej uczylem sie o sieciach itd aby w wieku 15 lat zaczac wspolprace z firma w moim miescie. Pozniej bylo jeszcze ciekawiej - zostalem szybko adminem u nich, mieli serwer unix'owy (SCO) a ich admin byl bardzo zajetym czlowiekiem... pozniej mialem juz swoj serwer tam w firmie, pozniej zostalem adminem u loklanego ISP i serwerow tylko przybywalo, itp itd. Majac 18 lat mialem w domu sluzbowe lacze 24/7/365 i wlasny (kolejny) serwer. Wtedy jadac na wakacje dalem dostep jednej osobie z IRCa aby dopilnowal serwera - to byl oczywiscie wielki blad... ledwo wycjechalem serwer padl, wrocilem po 3 tygodniach i spedzilem nastepne 2 na czyszczeniu systemu po tym co on nawywijal... i tak mi juz zostalo :-D
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Komputer miałem w wieku 5 lat , grałem sobie w gry http://freeware.info.pl i takie tam. W wieku 10 lat , naszła mnie iście szatańska myśl aby zrobić deface jakiejś strony żeby popisać się przed kolegami.. , już wtedy umiałem mniej więcej używać błędy sql więc nie było bardzo trudno , po deface strony.. do dzisiaj pamiętam że zrobiło mi się tak głupio że pomyślałem że przestanę tak robić , i zostało mi tak do dzisiaj , teraz zajmuję się generalnie uczeniem php , sql oraz trochę assemblera , czasami poszukam jakiś stron zobaczyć czy nie mają jakiś błędów , a jak mają to informuję administratora strony żeby to naprawił(generalnie administratorzy są uprzejmi że powiedzieliśmy im o tym błędzie ale miałem takie przypadki że byłem straszony policją, a błąd jak był tak dalej jest).
    Ostatnio edytowane przez badlajf : 05-15-2018 - 15:22

Zasady Postowania