Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 16

Temat: MacBook Air - OS X 10.6.8

Domyślnie MacBook Air - OS X 10.6.8

Witam,

potrzebuję "System Preferences" i "Disk Utility" do MacBook'a - OS 10.6.8...

Będę wdzięczny za przesłanie w jakikolwiek sposób. Moja wiedza dotycząca OS x'a jest bardzo skromna, a mam na biurku takiego wąskiego klamota, któremu brak co najmniej tych dwóch komponentów, a chcę uniknąć poszukiwania i ściągania całego obrazu systemu z niewiadomych źródeł, pomijając inne kwestie :-) A oryginalnej płytki z nieznanych mi powodów klient nie dostarczył...

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Domyślnie

Kod:
    $ ls -l /usr/sbin/diskutil 
    -rwxr-xr-x  1 root  wheel  555440  8 Jun  2011 /usr/sbin/diskutil
    oraz
    Kod:
    /Applications/System Preferences.app
    o te dwa chodzi? To jest dokladnie 10.6.8... a klient mogl nie dostarczyc bo pewnie tak jak ja, plytke ma starszej wersji a do 10.6.8 doszedl przez aktualizacje on-line
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

O te chodzi :-) Próbowałem podrzucić z aktualizacji combo, ale jakoś nie ma ochoty łyknąć... Przeglądając fora doczytałem, że jest możliwość przerzucenia z innego Mac'a... Stąd moja prośba... Brak dostępu do preferencji jest strasznie uciążliwa, a Disk Utility jest potrzebne o ile dobrze doczytałem do naprawy uprawnień... Ale nie mam już żadnej pewności czy rzeczywiście tak jest:-)

Będę wdzięczny za pomoc.

Domyślnie

Do naprawy uprawnien potrzeba root'a a nie diskutil'a
    Kod:
    sudo su -
    Reszta na PW poszla

Domyślnie

Dobrze wiedzieć :-)

Wielkie dzięki już działa bez jakichkolwiek kombinacji... Wystarczyło podrzucić paczki od Ciebie :-) Widać mogłem zdecydowanie wcześniej tu się odezwać, a nie błądzić po forach Apple.

Dzięki za błyskawiczną pomoc! Pozdrawiam!

Btw. Nie sądziłem, ze w tak wielu miejscach okażę się bezradny przy Mac'u...
    Człowiek całe życie się uczy...

Domyślnie

he he i dodam ze miales racje ze nie instalowales na nowo Jak to jakis nowszy Mac to bys mial problem z retailem Snow Leo Musial bys szukac wersji (szarych plytek) ot twojego modelu - a to czasem nie jest latwe.

Ja jak mam taki problem to podpinam dysk pod USB do starszego Mac-a, install z retaila potem uaktualnienia i wkladam dysk dopiero do nowszego. To tak na przyszlosc jak by ktos mial problem z zainstalowaniem OS X-a.
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Domyślnie

Dobrze wiedzieć na przyszłość :-) Dzięki!

Domyślnie

Jeszcze jedna sztuczka dla userow jabluszek...

Bierzesz dysk USB na ktory bedziesz zapinal Time Machine, uzywasz disktool'a do przepalenia oryginalnego DVD z systemem na dysk USB (tylko nie walnijcie po wewnetrznym dysku!) i w ten sposob dysk USB bedzie bootowalny z instalka OS'a...

Dalej mowisz ze dysk to repo Time Machine i calosc sobie dziala... jakbys stracil HDD w mac'u to instalujesz nowy, instalujesz system z dysku USB tak jak z DVD (ale szybciej) i po instalacji mowisz aby przywrocic backup Time Machine... w ciagu ok 1-2h masz system w tym samym miejscu gdzie byl tuz przed awaria

Bardziej zaawansowane osoby potrafia dodac do tego jeszcze PGP Full Disk Crypto na obu dyskach... i dysk zewnetrzny miec bootowalny z dzialajaca wersja systemu (cos jak RAID1 ale nie wiem jak to robia jeszcze - zapytam jak spotkam).

Domyślnie

No o penie zapomnialem, a to tez bardzo istotne aby miec taka instalke. Niestety napeedy superdrive w Mac-ach padaja jak muchy i czesto bez instalacji z pen-a sie nie obejdzie. Ja w swoim MB Pro nawet juz nie wymieniam bo nie sa tanie, a po roku i tak najczesciej nie czytaja juz wiekszosci plyt (no chyba ze sprzet uzywa sie w domu). W sumie z Liona sciagnietego z AppStore tez mozna sobie zrobic botujacego PEN-a i instalowac na czysty dysk, a nie jak Apple sobie wymyslilo najpierw SnowLeo i potem sciaganie z AppStore + instalacja...
    Choc IMHO Lion to taka Vista skopali okropnie system...
    Ostatnio edytowane przez tom : 01-30-2012 - 11:43
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Domyślnie

Dlatego ja jeszcze nie aktualizowalem... nie uzywam AirDrop'a, denerwuje mnie przewijanie ktore odwrocili do gory nogami oraz pare innych 'usprawnien', jestem za to fanem gestow na 3 i 4 palce ktore dzialaja tak jak lubie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania