Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Szkoła hakerów- recenzja (moja własna:D)

  1. #1
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie Szkoła hakerów- recenzja (moja własna:D)

    Witam! Ostatnio wziołem się za szkołę hakerów i itp.. Zauważyłem że narzekacie na to więc pomyślałem może przeczytać i zobaczyć. No więc tak to było:

    Znajomy podrzucił mi link do podręczniika gdyż nie chciało mi się kupować bo mógł to być nie wypał. no więc mam po kilkunastu godzinach całość podręcznik system i filmiki- system zrobiłem jako wirtualny napęd- łatwiej i nie marnuję płytek. Filmy podobnie. No i później zaczeły się schody. Otwarłem książkę (ebooka jak kto woli) i czytam. Pierw normalnie przy desktopie. I jupi mam pierwszy rozdział za sobą- czas wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Włączam testowy system operacyjny. Ładuje się dokładnie po 2 minutach i 28 sekundach. No i mam pulpit łudząco podobny do geento. Następna rzecz- ściągam program który polecili w podręczniku- ok zapisuje się na twardym dysku. Ale cóż gorsze było rozpakowywanie ale i z tym jakoś sobie poradziłem- nie korzystałem z własnej wiedzy tylko dokładnie tak jak było w ksiażce. No cóż po pół godzinie mam go wkońcu. No to tworzę archiwum rar'a i zakładam hasło (nadal postępuję tak jak w książce). No metoda brute force odgadła moje hasełko które nie było wcale takie krótkie ani proste- potrzebowała na to ponad 5h. nstępnie metoda słownikowa też się udało więc ok pierwszy rozdział mam zaliczony. No a w drugim to już było nie do przebrnięcia- pierwsza sprawa nie miałem w LANIE wkilku kompów- tylko 1 laptop. No to wieczorkiem do pracy- usadziłem chrzesnego informatyka przed laptopem- masz i się baw. Ja natomiast sniffowałem a raczej próbowałem to zorbić dokładnie tak jak karzą w książce. Po długim czasie udało się. No i tutaj koniec sielanki- kolejne rozdziały aż do zabezpieczenia kompa masakra- brak słownika krótkie wyjaśnienia konkretnie odrąbać głowę i położyć aby czytała. Bo ja nic nie łapałem. No dobra do rozdziału o zabezpieczeniu kompa który był przed ostatni dalej jakoś przeszło . Męczyłem się z rodziałami po nocach przy laptopie- ale + był dla o[racowania filmów instruktarzowych- są w świetnej dla mnie jakości i dużo dają do zrozmienia w przeciwieństwie do książki. Ja książkę bym ocenił jako średnią. Filmy jako wzorowe a system może być dlatego średnia ocena to 4.

    Prosze wypowiedzcie się co op tym sądzicie.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    w domu :D
    Postów
    535

    Domyślnie

    Ja zakupiłem Szkołe Hakerów,i nie zaluje ani troche.. dobry zestaw nie ma co. A niektórzy nasluchali sie bajek ze to gówno... i mowia na temat kasiazki nie znajac jej.

    pozdrawiam
    Pamiętaj zanim zapytasz sprawdź ten adres www.google.pl

  3. #3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Powiem ci że a też nie żałuję- żałuje tylko tego że niektóre rzeczy nisą do końca pokazane- powie Ci że już zbieram kase na zestaw - zamówię to w pełnej wersji- ciekawe może nauczę się czegoś więcej- a słyszałeś o HACK CD- Exploit.pl Prawdopodbnie bardzo dobre albo to kupie. A o historyjka że to dla lam to znam ich chyba z 1000 może napiszę moją wersję baśni 1000 i jednej nocy

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja kupilem ksiazke w ciemno i nie raz juz pisalem na forum - jesli ktos jest poczatkujacy i chce sie z tej ksiazki nauczyc jak cos robic, to sie rozczaruje. Na poziomie 'poczatkujacy' ta ksiazka jest za trudna i nie wyjasnia wszystkiego jak powinna.

    Ta ksiazka po prostu wymaga juz pewnej wiedzy na starcie. Jak patrze na nia teraz z perspektywy 2 czytan od deski do deski (filmy ogladalem pobieznie - brak czasu, system sprawdzilem czy sie bootuje i wylaczylem), sadze ze takie podejscie jest dobre. Jesli ktos ma jako takie pojecie o temacie to moze smialo siegac po ksiazke i znalezc, ze pewne rzeczy zrobilby nieco inaczej nieco prosciej, nieco efektywniej... Ta ksiazka to nie ma byc manual krok po kroku ale pokazanie jak takie rzeczy dzialaja - jak ktos nie potrafi zrozumiec dokladnie jak to dziala to nie bedzie w stanie wymyslec zadnego sposobu zastosowania tej wiedzy poza tym jak pokazano go w ksiazce.

    Poczatkujacym odradzam zdecydowanie bo wiekszosc sobie nie poradzi, dostanie nerwicy, wrzodow zoladka i sie zniecheci... a w koncu nie o to chodzi.

    Ksiazke oceniam na 3+, ze wzgledu na liczne bledy edytorskie ktore sa w wersji ktora kupilem (chyba jeszcze pierwsze wydanie). Z reszta - pisalem o tym na forum... chlopaki sa niezli w tym co robia, ale edytorsko sami lekko dali sie zlapac a wydawca chyba tego w ogole nie czytal, ze na to nie zwrocil uwagi... Razacy przyklad - chyba cos kolo rozdzialu 10-go - jeden rozdzial sie konczy omawiajac jedno zagadnienie, natepny rozdzial zaczyna sie wstepem na kilka stron dokladnie na ten sam temat, tlumaczac jeszcze raz o co chodzi - sorry - cholerna amatorszczyzna (wydawcy rzecz jasna) i brak dogadania sie miedzy wspolautorami kto o czym pisze - praca zespolowa przy pisaniu ksiazek to nie jest ich mocna strona
    Ostatnio edytowane przez TQM : 08-29-2007 - 10:20
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    jak dla mnie tego typu zestawy jest to tylko sposób na nabijanie kasy no ale jeszcze nie miałem przyjemności sie zapoznać z tym zestawem, wszystkie informacje tam zawarte można bez większego problemu zdobyć za free, i mając większa satysfakcje, poza tym nie podobało i sie ich podejście i reklamowanie swojego produktu ze niby to kim ty nie będziesz jak zakupisz ich zestaw.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  6. #6
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    mnie w tym zestawie najbardziej zirytowalo to, ze autorzy (moze to pomysl wydawcy) twierdza, ze totalny lamer moze zostac hakerem w dwie noce. To byla przesada. kosiarz zgadzam sie z Toba odnosnie tego sposobu reklamowania (ze jak sie przeczyta ksiazke to zaraz mozna kokosy trzepac) a tak nie jest...
    plusy:
    dodają system
    rzeczywiscie dobre filmy
    treści zawarte w ksiażce mogą pomóc (średnio albo zaawansowanym czytelnikom)

    minusy:
    sposób reklamy
    tak jak tqm wspomnial, za duzo amatorszczyzny w sposobie redagowania i wydawania tekstów

    jeszcze jakis minus mialem na mysli, ale wylecial mi z glowy, jak sie przypomni to dopisze

  7. #7

    Domyślnie

    Też posiadam ten zestaw S.H., i myślę ze nie to nie były pieniądze wydane w błoto. W brew powszechnej opinii ,która myślę kieruje sie ceną i sposobem reklamy. Zestaw nie ma na celu : "Od zera to hackera" Tylko pokazuje jak pewne rzeczy działają i jak można je wykorzystać.

    Pozdrawiam Exc0mmunion

  8. #8

    Question

    Ja również zakupiłem "Szkołę Hakerów"
    A zdał ktoś egzamin i otrzymał certyfikat?

  9. Domyślnie

    Nie odkopuj czteroletnich wątków.

Podobne wątki

  1. Szkoła chakierów - do sciagniecia
    By Error in forum Problemy/Skargi
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 03-11-2007, 20:14
  2. Cała prawda o szkole hakerów.
    By agresor in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 12-27-2006, 13:55

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj