Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Oszust Allegro - prośba o pomoc

Sub
    Sub jest offline

Domyślnie Oszust Allegro - prośba o pomoc

Witam,

Trochę mi głupio, że tutaj piszę, ale doszedłem do wniosku, że na dobrą sprawę pewnie nikt mi nie będzie w stanie pomóc poza ludźmi znającymi się na komputerach bardzo dobrze (trochę zainspirował mnie też filmik z Defconu "Don't fuck with hacker machine" ).

Mianowicie mój problem - kupiłem jako pierwszy na tej aukcji: NOKIA E51 POLEASINGOWA PLUS KARTA 1GB NAJTANIEJ! (1436121086) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy telefon. Jak widać cena bardzo okazyjna, jak klikałem kup teraz, to użytkownik nie miał żadnych negatywów, a sporo pozytywów, niestety dałem się nabrać.

Nie odpowiada na maile, okazało się, że odpisał na mojego tylko za pierwszym razem o potwierdzenie wysłania paczki, tak wyglądają szczegóły wiadomości od niego:

Return-Path: <[email protected]>
    Received: by o2.pl (o2.pl mailsystem) with LMTP;
    Wed, 02 Feb 2011 12:27:02 +0100
    Received: from mx1.wp.pl [212.77.101.5]

Wed, 02 Feb 2011 12:27:02 +0100
    Received-SPF: pass (mx9.go2.pl: domain of [email protected]
    designates 212.77.101.5 as permitted sender)
    Received: (wp-smtpd smtp.wp.pl 20139 invoked from network); 2 Feb 2011

12:26:41 +0100
    Received: from user-188-33-109-217.play-internet.pl (HELO

ssv0cu0dxn0w08) ([email protected][188.33.109.217])
    (envelope-sender <[email protected]>)
    by smtp.wp.pl (WP-SMTPD) with SMTP
    From: "MILON" <[email protected]>

Numer telefonu, który podał na aukcji jest wyłączony, ten z danych allegro okazał się numerem jakiejś warszawskiej staruszki.

Podsumowując:
    - Jego mail: [email protected] (btw. pytanie pomocnicze do zmiany hasła brzmi "KSYWA", hehz, nieźle jak na "faceta" z 1962 roku),
    - konto na allegro: MILON_ELECTRONIC,
    - Tel podany na aukcji: +48 793 245 057
    - komunikator Gadu-Gadu: 31349495
    - numer konta podany na aukcji: 18 1140 2004 0000 3002 7130 4480
    - numer podany w danych allegro (ten do staruszki) pominę.
    - mam też adres faceta z danych allegro, ale wolę go nie upubliczniać, bo znając życie też jest fałszywy,

I tutaj pytanie, co właściwie mogę z tym zrobić? Podrukowałem sobie wszystko, jutro idę to zgłosić na policję, czytałem też jak wygląda procedura odzyskania pieniędzy z allegro, ale widzę, że nie kwapią się z zablokowaniem jego konta, negatywów kolesiowi przybywa, a w "programie ochrony kupujących" jest zapis, że negatywy nie mogą stanowić bodajże 50% komentarzy, więc myślę, że będą się wykręcali przed zwrotem pieniędzy.
    Trochę jestem zdołowany całą sytuacją i byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Z góry dzięki,
    Sub
    Ostatnio edytowane przez Sub : 02-08-2011 - 21:47

Domyślnie

Mozliwe ze ktos mu dziabnal konto, zmienil maila albo cos i teraz robi lewe biznesy na jego rachunek...

Nie wiem jak dziala program ochrony kupujacych na allegro bo nie uzywam za bardzo ale po cos to jest. Ja mialem wlasnie podobna sytuacje kupujac poza eBay'em i placac PayPal'em - procedura zajmuje czas ale ponoc jest dosc skuteczna. Proponowalbym sie uzbroic w cierpliwosc i postepowac zgodnie z tym co sugeruje Allegro.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Jesteście sami sobie winni:

Kod:
    Użytkownik od: 2010-11-19 10:30:27
    Jak można kupować cokolwiek z przedpłatą od użytkownika który jest na allegro od niecałych 3 miesięcy?
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

Dokladnie... stara zasada - jesli oferta wyglada za dobrze aby byla prawdziwa, to pewnie nie jest prawdziwa :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania