Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Cisco

Domyślnie Cisco

Witam was wszystkich zgromadzonych , mam kilka pytan.

Zacznę może od tego , że jestem w 4tech informatycznego , specializacje wybralem sieci no i moja wspaniala szkola "wykupila" kurs ciscowy na pierwsze dwa semestry jak dobrze pojdzie to moze i wiecej, jestem klasa jakby testowa tego programu.Ogolnie tematyka bardzo ciekawa tylko ze tempo materialu ktore przerabiamy jest wolny albo za szybki i nie zawsze przez nauczciela dobrze omowiny. Czesto bywa tak ze jest malo czasu na niektore rzeczy i tylko krotko to omawiamy ( zazwyczaj w tych sprawach mam spore braki) a na inne az za duze ( wtedy jest nudno i walkowanie czegos w kolo) nawiazujac do tematu chcialbym sie sam zaczac szkolic glownie zeby bylo powiazane z cisco ( materialow szkoleniowych od cisco nie mozemy dostac bo sa objete prawami autorskimi a powtarzac moge tylko z notatek ktore zrobie na lekcji) chce rozpoczac prace zaraz po ukonczeniu szkoly najbardziej chcialbym zeby byla powiazana z moja speecjalizacja dlatego wybralem technika i zapisalem sie na kurs bo to jednak prestiz , wiedze mam dostateczna i to wlasnie za malo musze sie uczyc i to duzo robic jakies zadania w PT laczyc kombinowac tylko nie ma jak jakies porady ? od doswiadczonych.

Milo by bylo jakbyscie mi cos poradzili od czego zaczac i w ktora strone sie kierowac czy kupic kisazke CCNN czy moze znajde materialy w necie albo jakies konkretne linki cos co moglo by mi pomoc bo warto do tego napewno takie przygotowanie pomorze mi w zaliczeniu wszystkich "czapterow" i egzaminu po pierwszym semestrze ktore moge sobie wpisac w CV a z czyms takich chyba milo sie pokazac

Domyślnie

Witam,

materiałów w sieci jest mnóstwo...jeśli będziesz potrzebował czegoś konkretnego to pisz, a na pewno ktoś coś doradzi...

Jeśli nie masz dostępu do sprzętu Cisco, to polecam Dynamipsa

Dynamips / Dynagen Tutorial

Jest też coś takiego jak Cisco Packet Tracer, ale moim zdaniem Dynamips znacznie lepiej przybliża temat Cisco...

Pozdrawiam

Domyślnie

co to jest CCNN?

chcesz sie nauczyc podstaw sieci, przerob gruntownie pierwsze dwa semestry CCNA
    chcesz sie nauczyc podstaw routingu, protokołów (ospf, rip, eigrp, igrp, troche bgp), konfiguracji vpn, chap, pap, ppp, stp, isdn, nat, pat, dhcp, vlan, switchow i wiele innych - przerob 3 i 4 semestr CCNA

packet tracer - dobry, ja na nim troche cwiczylem, ale to i tak nic w porownaniu z prawdziwym sprzetem - wiec jak masz mozliwosc to tylko i wylacznie cwicz w laboratorium na sprzecie

polecam gns3

Domyślnie

sprzet bedzie dopiero w styczniu, a jak mowilem jestem w czwartej klasie wiec moze na sprzecie bede pracowal z miesiac i to nie wiadomo co przyjdzie domyslam sie ze jakis routerek kilka kabelkow i 2-3 kompy moze cos wiecej zobaczymy . Wiem ze materialow jest mnustwo tylko tak co robic na poczatek bo powiedzmy ze "podstawy podstaw" mam opanowane teraz czas na wiecej , uczac sie samemu mysle ze latwiej przyjdzie mi cos zrozumiec niz na zajeciach, te material jest tak obszerny i ogolnie sieci to takie duze pojecie ze naprawde nie wiem za co sie zabrac. Duze czasu uplynie zanim bede mogl mowic ze cos umiem i jestem tego swiadomy wiec nie chce tracic nawet jednego dnia po trochu ale wazne zeby do celu!

Pozdrawiam

Domyślnie

podstawy podstaw czyli potrafisz: wymienic BEZ ZAJAKNIECIA - wszystkie warstwy modelu OSI oraz TCP/IP - dopasowac do nich urzadzenia w kazdej warstwie, kable, standardy, wymienic roznice miedzy warstwami; umiesz dokladnie wymienic numery portów oraz wykorzystywanie a takze specyfikacje: FTP, TFTP, SMTP, SNMP, Telnet, NFS, DNS, Syslog, NTP, NetBIOS, POP3, IMAP, LDAP - dokladnie wiedziec jak przebiega komunikacja miedzy hostami, co kto wysyla, jak wyglada protokol udp a jak polaczenie 3hand-way tcp; umiesz ulokowac w wartwach modelu TCP\IP prokotly: IP, ICMP, ARP, RARP - wiedziec dokladnie co robia; idealnie wymienic pola naglowka IPv4; wymienic naglowek ICMP znac jego typy oraz kody; wiesz jak zachowuje sie ARP oraz RARP; dokaldnie wiesz jak wyglada MAC spoofing, MAC flooding, ARP spoofing, DHCP spoofing; dodatkowo wiesz jak wyglada i jak sie wgrywa IOS na router cisco, wiesz czym charakteryzuje sie rip, ospf, bgp, jak przebiega komunikacja pakietow, a jak przebiega komunikacja ramek; bardzo dobrze orientujesz sie w IEEE802, wymienic podstawwe wlasciwosci sieci ethernet,wymienic standardy ramek oraz co zawiera ramka, wymienic roznice miedzy 10base2 10baseT, 10baseF, 100Base-TX, 100Base-LX, 100Base-Sx itp itd, potrafisz wymienic standardy dla RJ45 oraz w jakim kolorze ukladac kabelki; potrafisz wymienc roznice miedzy FDDI a Token Ring... i tak mozna dlugo wymieniac.

rozumiem, ze takie podstawy podstaw umiesz?
    rozumiem tez, ze rozwiazujesz tez szybko i przyjemnie krotkie testy cisco sprawdzajace wiedze?
    dalej nie wiem co to jest CCNN
    Ostatnio edytowane przez Whizz_BANG : 11-23-2010 - 19:05

Zasady Postowania