Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Platworma do hackingu

Domyślnie Platworma do hackingu

w google cos znajdz;p ja sam z wielu materialow korzystalem ale jedno takie dobre mialem prosto wytlumaczone nie pamietam co to za strona a chcialem to znaleźć i nie moge ja znajde to wrzuce tu link
    najpierw zacznij od zmiany systemu bo pownie masz windzie^^

Domyślnie

Dlaczego ma zmieniać system, błąd w myśleniu, będę miał linuxa będę hackerem, ja radze najpierw poznać swój system do granic możliwości, a linux swoją drogą, w końcu im więcej systemów znasz tym większe masz możliwości.

Domyślnie

zakladajac że wiekszosc deamonow stoi na serwerach linux/unix nie jest bledem w mysleniu
    dodajmy do tego ze system linux jest przyjazny dla hakerow
    jak dla mnie swietny kompilator gcc, prostota jego uzycia itp
    wiele programow ze tak powiem hackowania jest na linucha
    a co chlopak zrobi nie umiejac obslugiwac linucha majac cale zycie windowsa gdy juz uzyska shella na jakims serwie?
    w sumie nie mam nic do windzi, tez da sie hackowac ale wiekszosc hakerow uzywa linucha no i chociazby dlatego powinien go zainstalowac

Domyślnie

Nie będę się z tobą sprzeczał, tylko chciałem go ostrzec przed złym myśleniem, bo znam wiele osób którym się wydaje, że jak zainstalują linuxa to już nic im nie pozostanie tylko hackować, przecież nie jest ważne jakiego narzędzia chcesz użyć, tylko jak z niego skorzystać i po co. Jasne, że niektóre rzeczy warto robić na linuxie, ja bez BT bym się np. nie obszedł, ja mam to szczęście ze mogę mieć legalne systemy za darmo z uczelni, i naprawdę polecam zabawę różnymi systemami, pozdrawiam.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał Laik707 Zobacz post
    Nie będę się z tobą sprzeczał, tylko chciałem go ostrzec przed złym myśleniem, bo znam wiele osób którym się wydaje, że jak zainstalują linuxa to już nic im nie pozostanie tylko hackować, przecież nie jest ważne jakiego narzędzia chcesz użyć, tylko jak z niego skorzystać i po co.
    popieram, dobrze powiedziane
    War, war never changes.

Domyślnie

tak naprawdę o ile moge się wtrącić to musisz zacząć od tematyki bezpieczeństwa sieci. Hackingu nie ma nigdzie wyłozonego bo jest to wiedza, którą się nikt nie podzieli. Tzn owszem podzieli się - ale w taki sposób jak ktoś ci powie jak wybic sie w mafii. Kradnij samochody, sprzedawaj narkotyki i nie daj się złapać - to jest własnie recepta - ale o szczegółach zapomnij. Dojść do tego każdy musi sam. Chcesz nauczyć się hackowania naucz się budowy sieci i wszystkich komend ja obsługujących. Wtedy jak trafisz na exploita będziesz wiedział o co chodzi i jaki bug wykorzystuje a wprawny hacker powinien umieć programować by pisać własne exploity z którymi dzielić się będzie tylko z 1-2 osobami, które odwdzięczą mu się tym samym. Na exploity w necie nie licz bo działają tylko na noobowskie systemy (czytaj jak admin nie instaluje patchy)

Zresztą była afera z MS o terminy wydawania patchy. Kiedyś wydawali w piątki na co firmy podniosły alarm bo niektóre mniejsze korporacje nie pracują w weekend i po opublikowaniu patcha wraz z exploitem hacker miał 2 dni na włam. Obecnie robią to w środy więc może to być instalowane od ręki.

Pamiętaj również, że włamy dzielą się na 3 kategorie: socjotechnika, programowe, fizyczne.

socjotechnika najskuteczniejsza ok 80% włamów to socjotechnika z niewielkim wspomagaczem informatyki
    programowe - najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne. Obecne zabezpieczenia wymagają naprawdę wielkiej wiedzy. Nawet skanowanie NMAPem w spowolnionym tempie (3fazowe uzgadnianie) nie jest takie 100% bezpieczne i wymaga wiedy co się robi i co działa w systemie.
    Fizyczne - wchodzisz, zapie*** obsługe wyjmujesz np: HDD i spadasz - też trudne.

Więc na początek polecam naukę sieci, protokołów, AD i administracji wszystkimi OSami xD

Domyślnie

rowniez mam dostep do programu:

MSDN Academic Alliance Home Page

jednakze wole pracowac na dystrybucji linuxa gdyz mam tam dostep od reki do potrzebnych mi narzedzi:

-kompilatory, biblioteki, rozwiazania ( multimedia, precomputing ), dokumentacje dla roznych jezykow
    -repozytoria wolnego oprogramowania i masa softu prekompilowanego
    -moge software pobierac i kompilowac na wlasna reke, rowniez go modyfikowac
    -tworzyc wlasny software
    -bardzo dobre diagnostyczne narzedzia sieciowe
    -bardzo dobre wsparcie od reki dla wyrazen regularnych
    -mozliwa emulacja oprogramowania innych srodowisk ( maszyny wirtualne , emulatory srodowiska )
    -nie musze sie martwic o robaki sieciowe czy tez payloady w popularnych formatach plikow ( pdf, swf, fla, wmv ) malware to rzadkosc w plikach elf.

owszem moglbym wiekszosc oprogramowania zainstalowac rowniez na systemach microsoft ale juz nie z taka latwizna, a za czesc oprogramowania musial bym zwyczajnie zaplacic juz nie mowiac o tym ze lamie prawo modyfikujac ZAPUPIONY LEGALNIE SOFTWARE.

Domyślnie

Heh, ile identycznych topiców było na tym forum?

Ja nigdy nie pracowałem na linuxie dłużej niż 1 godzinę, mam za słabe nerwy Wole windowsa.

Wg mnie jeśli system pozwala "położyć na kablu" co tylko chcesz, to nadaje się on do hakowania.
    (W windzie przy wifi jest z tym dylemat, ale nie porzuce tego świetnego systemu z uwagi na taką drobną niedogodność)
    Ostatnio edytowane przez lame : 09-26-2010 - 01:51
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Zasady Postowania