Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: iron man 2

Domyślnie iron man 2

Oglądał ktoś ten film?

Wg mnie tak będzie wyglądał terroryzm za 10 - 20 lat.

Stado uzbrojonych po zęby, zdalnie sterowanych droidów (ze szczątkowym AI byle samo utrzymało równowagę)

Czy jest ratunek?

P.S
    W filmie atak droidów zaczyna się koło 90 minuty
    Ostatnio edytowane przez lame : 09-10-2010 - 04:32
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

mi sie wydaje ze moze za 30-40 lat.

do tej pory bojownic musza kombinowac stare uzbrojenie radzieckie wyprzedawane przez handlarzy tj stare mozdzierze, ak47 z lat 80, reczne wyrzutnie rakiet bez namierzania termicznego etc, synteks czy tez proch strzelniczy, sklady amunicji dodatkowej, to jest dywersja partyzancka a nie oficjalne dzialania wojenne.

mowa oczywiscie o wojownikow o wolnosc, za swoja religie itd.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał cyber_pl Zobacz post
    ak47 z lat 80
    ak47 powstal zaraz po 2 wojnie swiatowej, do tej pory jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o cene do "wydajnosci".
    wielu moze podac m16 jako rywala kalacha (pewnie tylko fani cs'a), ale nawet samo usa nareszcie stwierdzilo ze 7.62 > 5.56 lol
    ak47 dzieki swojej prostocie wykonania/obslugi jak i celnosci, czy nawet popularnosci i ceny jeszcze dlugo pozostanie najlepszym przyjacielem wielu zolnierzy(czy terrorystow) swiata.

@down
    jeden ch**, 5.56 tak czy inaczej
    Ostatnio edytowane przez GSG-9 : 09-11-2010 - 15:53
    War, war never changes.

Domyślnie

w cs nie ma m16

Osobiście nie jestem bojownikiem, natomiast widze, że takie możliwości są coraz bardziej w zasięgu mojej - przeciętnie uzdolnionej - ręki.
    Jest duża szansa, że nalot zdalnie sterowanych modeli śmigłowców z granatami przymocowanymi u spodu przeprowadzi 16 latek w przepoconej koszuli, nie arab w turbanie...

Ja chce żeby powstały w policji komórki do walki z takim zagrożeniem (co zapewne przyśpieszy jego nadejście).
    Ostatnio edytowane przez lame : 09-11-2010 - 13:25

mijagi jest offline mijagi.eu

Domyślnie

eeee teraz myślę, że mniej byłoby strzelania się na karabiny, a więcej puszczania rakietek itp :>

Einstein powiedział:
    "Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta na pewno będzie na maczugi", myślę, że coś w tym jest

Domyślnie

Einstein miał wiele swietnych stwierdzen...

Co do zdalnie sterowanych modeli - na razie sa za drogie - przynajmniej te ktore sa w stanie udzwignac ciezar granatu, nie mowiac juz o tym aby byly manewrowe przy tym :P Taka popularna powojnenna 'szyszka' (granat model F1) wazy 600g i jest czym machnac.

Na razie cena jest problemem - poza tym jak myslicie, co jest straszniejsze:
    1. delikwent z bronia w reku i kamizelka z dynamitu
    2. atak zdalnie sterowanych robotow/helikopterow/zombie :P itp
    3. atak elektorniczny gdzie nie widac przeciwnika i nie ma gdzie sie schowac (SCADA itp)

Patrzmy realnie:
    #1 - zastrzelic i po sprawie, jesli wybuchnie to zniszczenia beda raczej ograniczone do lokalizacji
    #2 - robota ostrzelac/zgniesc/poczekac az bateria padnie, helikopter zestrzelic, zombie - potrzebuje dobry film SF aby sie skonsultowac
    #3 - ahem... a z kim walczymy skoro go nie widzimy? jak go zatrzymac?

Najgorsze jest to ze #3 jest najblizej rzeczywistosci i jest calkiem prawdopodobny. Elektrownie, wodociagi, itd. Brak pradu moze nie tylko podlamac gospodarke ale doprowadzic do paniki i zamieszek - mozna to rozpatrywac w kwestiach kleski zywiolowej jak powodz czy ogien... Ludzka natura jest jaka jest i sami jestesmy dla siebie najwiekszym zagrozeniem.
    Ostatnio edytowane przez markossx : 09-11-2010 - 21:33
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Do dyskusji warto dodać trzy prawa robotyki Asimov'a:
    1. A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm.
    2. A robot must obey any orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law.
    3. A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Law.

... które prawdopodobnie będą wdrożone na podobnej zasadzie, co Konwencje genewskie.

Domyślnie

Tu L I N K mamy przykłady, na to że można stracić nad dronem kontrole... Myślę, że mogą pojawić się próby przejęcia takiego skubańca
    * markossx *

Domyślnie

Zmieniam zdanie, nie chce śmigłowca, zamiast tego chce drona który będzie potrafił tak jak te zwierzaki:

Z lotu ptaka. - Sadistic.pl
    Ostatnio edytowane przez lame : 10-02-2010 - 10:58

Zasady Postowania