Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: phpBB3, przemo, czy inne?

Cool phpBB3, przemo, czy inne?

Witam!
    Założyłem ten temat, ponieważ chciałbym się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie na ten temat.
    Tylko prosił bym o wypowiedzi tego typu:
    Jestem/byłem userem by przemo i bardzo mi się podobało
    Lub lepiej dla mnie - z punktu widzenia admina:
    miałem forum phpBB3 i nie podobało mi się z wyglądu, ale było bezpieczniejsze/łatwiej zabezpieczyć niż przemo.
    Chcę w ten sposób poznać zalety jak i wady, których ja jako dość początkujący (nie chcę się zawyżać )
    mogę nie dostrzec pewnych ważnych szczegółów, na które warto zwrócić uwagę.
    Jak do tąd moja opinia jest taka, że zawsze miałem przema, ale mi pewna osoba zhaczyła (nie polecam cba.pl gdyż on tam założył sobie furteczkę i może mieć dostęp do każdej stronki )
    może by to forum nie padło tak łatwo, gdybym wyłączył bajery, a przemo ma ich znacznie więcej niż phpBB3, i o ile pamiętam, to jeszcze od MyBB - ale tą strukturą się nie bawiłem.
    Teraz próbuję postawić dla sprawdzenia phpBB3, ale nie mogę sobie nawet ustawić dostępu do edycji własnego postu
    Pozdrawiam i proszę o wypowiedzi...

PS:>Proszę również nie odpowiadać typu -->Google bo oczywiście pierwsze co zrobiłem to zapytałem wujaszka , ale tam są głównie wypowiedzi typu, lubie przema .... przemo 1 wielki muł lepsze MyBB.... lepsze phpBB3...

Domyślnie

ForumMatrix - Compare Them All - opis funkcjonalności, porównania itd. Ta witryna zaczyna i kończy dyskusję na temat wyboru silnika forum na podstawie dostępnych możliwości.

Kolejny źle napisany wątek. Zamiast się skupić na dokładnym opisie twoich wymagań, ty nas pouczasz, jak odpisywać na twoje pytanie.

Nigdy nie było, nie ma i nie będzie rozwiązania łączącego dwie cechy: niska cena (free) i bezpieczeństwo. Nie licz na to.
    Aby wybrać bezpieczny silnik forum (bo chyba o to chodzi, skoro pytasz na forum o security), warto przestudiować historię dziur i częstotliwość wydawania nowych wersji.

Jeśli masz zamiar stawiać duże forum (powyżej miliona postów rocznie), to jesteś zobligowany do własnoręcznego wprowadzania zmian do silnika.

Silniki forum, które polecam
    google groups,
    YaBB,
    phpBB 3 (z poprawkami),
    moduł forum na Redmine,

Domyślnie

Wygląd phpbb Ci się nie widzi? A ile skórek sprawdzałeś, te darmowe może nie są najpiękniejsze, ale jest ich na tyle dużo, że powinieneś znaleść coś dla siebie.

Zaryzykuje stwierdzenie, że do żadnego innego skryptu forum nie ma tak dużej ilości skórek jak do phpbb

Na temat bezpieczeństwa się nie wypowiem, nie czytałem kodu.

Inne fora: 'Simple Forum Machine'
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

ty nas pouczasz, jak odpisywać na twoje pytanie
    Nie chciałem was pouczać, lecz tylko powiedzieć swoje zdanie.
    A ile skórek sprawdzałeś
    z 10, głównie aż tak nie chodzi o wygląd, lecz o fakt, że jest zupełnie inne niż przemo i już dość się pogubiłem w ustawieniach PA i nie mogę nawet swojego postu edytować a napisane mam możesz usuwać swoje posty.... edytować... itd.

Domyślnie

Zaiste, na konfiguracje PA trzeba poświęcić kilka chwil, ale wg. mnie warto.

Za to od strony zwykłego usera nie jest jakoś szczególne trudne w obsłudze.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

Mi jest łatwiej obsłużyć przema, bo takie forum stawiałem kilka razy, i się orientuję w PA, a phpbb stawiam chyba 2 raz, ale znowu mi coś nie idzie :/
    Co sądzicie o MyBB? - podobno też jest dobre.

Taki temat znalazłem np. dla przykładu Rożnica "MyBB vs phpBB by Przemo"
    Wygląda to tak jak pisałem, każdy ma inne zdanie 1 mówi przemo muł, 2 jest lekkie itd..
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 08-05-2010 - 12:14

mijagi jest offline mijagi.eu

Domyślnie

Byłem jakiś czas w polskim supporcie MyBB i śmiało mogę ci je polecić.
    Panel admina, dorównuję np phpbb, ale z tego co pamiętam to np phpbb3 jest trochę szybsze niż mybb, ale wydaję mi się, że normal user tego nie odczuję, chyba, że zależy ci właśnie optymalizacji.
    Postaw gdzieś na localhoscie skrypty, które cię interesują i sam wybierz, który ci odpowiada bardziej : >

Zasady Postowania