Zobacz wyniki ankiety: Co lepsze twoim zdaniem?

Głosujących
7. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Liceum Informatyczne

3 42.86%
  • Technikum Informatyczne

4 57.14%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Jaką szkołę wybrać?

Cool Jaką szkołę wybrać?

Witam wszystkich w moim temacie!
    Celem tego tematu jest pomoc mi i może się przydać również komuś innemu, co ma podobny problem (na kilku forach spotkałem się z poruszeniem tego tematu).
    Chodzi o to, że po wakacjach idę do 3gimnazjum i pomyślałem sobie, że nadszedł czas aby pomyśleć o tej sprawie dokładniej. Chcę, abyście pomogli mi wybrać szkołę, tzn gdzie lepiej waszym zdaniem iść do IT - Technikum Informatyczne czy LI - Liceum Informatyczne. Prosił bym o odpowiedzi np. "Ja polecam Ci TI - ponieważ więcej się nauczysz mi. tego tego i tamtego , a LI nie polecam bo to i tamto." Nie chcę odpowiedzi typu "ja polecam LI bo słyszałem na forum to i tamto" tylko wasze doświadczenia typu poszedłem do TI i jestem zadowolony bo to... ewentualnie porównanie Brat/kolega jest w TI i się uczy tego a ja w LI i tego.

PS:> Myślę, że pod koniec możemy podsumować głosy z ankietyi za LI lub TI albo Ogólnie i to moim zdaniem lepsze - ogólnie czyli +/-.
    Pozdrawiam.

Domyślnie

Gdziekolwiek ponieważ program nauczania informatyki w szkole średniej polega na nauce accesa exela itp
    później dochodzą algorytmy później programowanie pascal cpp na i na koncu html php sql przynajmniej tak było w moim liceum.
    Ważne byś na maturze miał dużo % z matmy i fiz jeśli chcesz studiowac w Polsce.
    Dopiero na studiach nauczają "profesjonalnie".
    Mój znajomy na ten przykład był w technikum na profilu technik informatyk i bardziej skupiali się tam na aspektach technicznych z programowania niezbyt ich nauczyli pozatym liczy się matura a z w technikum nie bardzo (przynajmniej tam gdzie chodził mój znajomy) nauczyli go matematyki i fiz, która są potrzebne na polskie studia.

PS. Podaj jakie są profile na tych uczelniach i które Cię interesują
    Ostatnio edytowane przez szymkraw : 07-10-2010 - 11:25

Domyślnie

Ja jeszcze na profile nie patrzyłem za bardzo tylko tak ogólnie , jak jesteś z okolic Poznania, to możesz polecić jakąś szkołę

Jeszcze słyszałem coś takiego w temacie LI vs TI i było, że "mądrzy" z LI, będą nas "tępaków" prosić o pomoc przy komputerze, bo nie będą wiedzieć co zrobić. i jeszcze jedno, że podobno w LI się uczy HTML i jeszcze z 2/3 języków, a program co Ty podałeś, to był podobny do tego co pisali, że jest w TI.
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 07-11-2010 - 14:43

Domyślnie

Nie jestem z poznania.
    Chodziłem do LO program może i był całkiem całkiem ale nauczycielka nie umiała za wiele, na zadane pytanie trzeba było czekac aż pani profesor zajrzy do wszechwiedzącego podrecznika zreszta przygotowała mnie tak z informatyki, że miałem 60%.
    Proste algorytmy rozpisywała na 3 strony, projekty w html sprawdzała wyłącznie w walidatorze...
    Tak czy siak ja proponuję wybrac Ci liceum przynajmniej przygotują Cie do matury, a z technikum to różnie bywa bo są dobre szkoły i te prawie dobre.

Domyślnie

Tak też mi ojciec podpowiada, że w TI przygotują mnie raczej pod względem tylko informatycznym, a w LI nie tylko i jak bym się rozmyślił (czego na razie nie przewiduję ) to będę miał też inne wiadomości żeby się gdzieś indziej uczyć.
    Proszę tych co głosowali w ankiecie, jeśli mogą, to żeby się wypowiedzieli, dla mnie takie uzasadnienie jest bardziej przydatne niż głos bez uzasadnienia.

Domyślnie

Mogę prosić o dalsze wypowiedzi?

Zasady Postowania