Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Sprzedaż programu - co z licencją?

  1. #1

    Domyślnie Sprzedaż programu - co z licencją?

    Witam.
    Swego czasu napisałem pewną aplikacje, którą chciałbym teraz sprzedać. Pytanie jest takie, czy żeby to robić muszę go olicencjonować? To pewnie nie ma większego znaczenia ale program miałby działać czasowo, tzn. można byłoby go wykupić na miesiąc lub 3 miesiące.

    Z góry dziękuje.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... a wiec masz licencje na dany okres czasu... pozniej przetaje dzialac i trzeba kupic now alicencje.
    Sporo programow tak ma ze co miesiac trzeba nowy kod podawac aby dzialalo
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    To rozumiem. Chodzi o to czy muszę własny program jakoś gdzieś zarejestrować/zalicencjonować żeby móc go później sprzedawać?

  4. #4

    Domyślnie

    Ustawa mówi o dacie pierwszej publikacji w jakimś masowym medium (np internet)
    Faktycznie z chwilą otwarcia nowego dokumentu tekstowego i zapisania go pod nazwą "program.txt" uzyskujesz wszelkie prawa własnościowe majątkowa itp itd.

    Lekture polecam zacząć mniej więcej pod tym linkiem:
    Prawo autorskie

    Po przeczytaniu ustaw wszystko powinno być dla Ciebie jasne.

    Przepisywanie na forum prostych rzeczy i ich tutaj nadinterpretowywanie uważam za bezsensowne, no chyba że ktoś musi sobie pogadać..
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie o coś takiego mi chodziło, ale nie miałem zielonego pojęcia pod jakimi hasłami szukać informacji dlatego napisałem na forum.
    Dzięki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pandemon Zobacz post
    Właśnie o coś takiego mi chodziło, ale nie miałem zielonego pojęcia pod jakimi hasłami szukać informacji dlatego napisałem na forum.
    Dzięki
    Wyczytałem na wiki o prawach autorskich osobowych coś takiego:

    W przypadku programów komputerowych zakres ochrony autorskich praw osobistych jest węższy. Autorom programów komputerowych przysługują bowiem jedynie prawa:

    * autorstwa utworu,
    * oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo do udostępniania go anonimowo.

    Czy to oznacza, że nie mogę zabronić użytkownikowi kopiowania i rozpowszechniania mojego programu, modyfikacji go etc.?

    Również wyczytałem, że "korzystanie z programów chronionych prawem autorskim bez posiadania na nie licencji, nawet tylko do użytku osobistego, jest karalne.".
    I tu pojawia się moje pytanie: jak zdobyć licencje na własny program? Wystarczy samemu ją napisać, czy muszę do jakiegoś urzędu lecieć i wypełniać papiery?

    Przepraszam za moją zieloność, ale to pierwszy mój taki projekt i chciałbym, żeby wypadł jak najlepiej

    EDIT: oops, przepraszam za double post, ale kliknąłem przez przypadek odpowiedź z cytatem zamiast edytuj.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj