Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Netbook

  1. #1

    Domyślnie Netbook

    Chce sobie kupić netbooka bez systemu operacyjnego (wiadomo co sądzę o M$ nie będę ich sponsorował) Zależało mi na samsungu nc10 ale wszędzie dodają OS (o ile tak to można nazwać hehe ). Co zrobić żeby dostać netbooka bez systemu ? Głównie zależy mi na długiej pracy na jednym ładowaniu baterii nie musi to być jakiś super sprzęt. Ma być tani , i w miarę dobry. Coś polecacie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Netbooki sprzedaja z systememi bo klienci nie potrafia go zainstalowac, a bez systemu nie kupia wiec sprzedawca nie zarobi.

    Mysle ze skontaktuj sie z jakims importerem, i uzgodnij cene. Albo sam sprowadz sobie z chin, tyle ze nie oplaci sie to i to bardzo.

    anyway zwykly laptop jest lepszy, netboko - nie warto, narazie. moze za 10 lat.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał rax666 Zobacz post
    Netbooki sprzedaja z systememi bo klienci nie potrafia go zainstalowac, a bez systemu nie kupia wiec sprzedawca nie zarobi.

    Mysle ze skontaktuj sie z jakims importerem, i uzgodnij cene. Albo sam sprowadz sobie z chin, tyle ze nie oplaci sie to i to bardzo.

    anyway zwykly laptop jest lepszy, netboko - nie warto, narazie. moze za 10 lat.
    Moze nie dla tego ze dany user nie potrafi, ale dosc czesto masz sterowniki pod dany system i nie wszystko np. bedzie lazic z XP czy Vista itd. Do tego mowa tutaj o systemach OEM ktore sa tansze... wiec uzytkownik nie musi po zakupie laptopa itp. wywalac kasy na BOX-a...

    Do tego nie wiem co chcesz od Windowsa...

    inna sprawa jak chcesz Notebook-a to znajdziesz i cos z linuxem...

    bez systemu raczej bedzie ci trudno - nawet z chin... chyba ze jakas chinska podrobke

    Tak jak wspomnialem jest kilka modeli Notebook-ow z Linuxem (nie pamietam w tym momencie firm/modeli) i to chyba jedyne wyjscie...
    Ostatnio edytowane przez tom : 10-27-2009 - 21:11
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W UK nie kupisz lapka bez OSu praktycznie bo nikt tego nie sprzeadje. Tylko w Polsce nadal znajduje ogloszenia, ze daja DOS'a a dokladnie FreeDOS'a. Jakby ktos chcial to tego ostatniego mam pare CD w oryginale z drukowana kopia GPL 2.0 :-)

    Kup cos co przychodzi z DOSem i sobie przeinstalujesz na co zechcesz.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    W UK nie kupisz lapka bez OSu praktycznie bo nikt tego nie sprzeadje. Tylko w Polsce nadal znajduje ogloszenia, ze daja DOS'a a dokladnie FreeDOS'a. Jakby ktos chcial to tego ostatniego mam pare CD w oryginale z drukowana kopia GPL 2.0 :-)

    Kup cos co przychodzi z DOSem i sobie przeinstalujesz na co zechcesz.
    Zapomnij juz dawno nie kupisz... ostatnia partie jakis asusow (40szt.) udalo mi sie do firmy wyrwac jakies 1.5 roku temu (ze wzgledu na posiadanie Win z licencja eopen)...

    Teraz jeszcze idzie kupic w Dell-u kompy z downgrade do XP tak to Vista gora... no w sumie od paru dni jest jeszcze Win 7
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To dziwne bo j tydzien temu gdzies widzialem laptopy z DOSem sprzedawane... a dla siostry kupilem wlasnie takiego z Win7 i cena byla bardzo rozsadna jak na to jaki sprzet w srodku...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    To nie ma być potężna maszyna tylko coś małego i mobilnego W samsungu nc10 podoba mi się długi czas działania na baterii a to ważne jak długo będę odcięty od źródła zasilania.
    Do tej pory znalazłem HP 2140 Mini-Note

  8. #8

    Domyślnie

    A ja mam pomysl, zrobic ustawe ktora zwolni sprzedawcow z podatku za obrot darnowym oprogramowaniem.

    + zmniejszy sie piractwo
    + ceny sprzetu pojda w dol (tak! komutery dla szkol!)
    + rynek bedzie bardziej zroznicowany
    + mniej spamu (bo po co pisac syf pod linuxa, narazie)
    + mniej wirusow i spraw z tym zwiazanych
    + promocja darmowego softu



    nie widze ani jednego minusa, kto idzie do sejmu z tym?

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    nie placisz podatku od obrotu darmowym oprogramowaniem bo za nie nie bierzesz pieniedzy a VAT jest od 'wartosci dodanej' (ang. value added tax)...

    mozesz vat zaplacic za nosnik ktory sprzedales z zyskiem a na wiejska wyslac kogos kto ma blisko... kto mieszka w warszawie?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj