Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Dobry Laptop?!.

Domyślnie Dobry Laptop?!.

Witam!
    Jestem tu nowy. Zarejstrowałem się poniewarz mam problem, a właściwie mój znajomy go ma, i prosił mnie abym mu go pomógł rozwiązać (oczywiście z waszą pomocą, o ile jest to możliwe).
    Prosił mnie on bowiem, abym zaczerpnął informacji, od ludzi znających się na rzeczy, (czyli najlepiej takich wyjadaczy jak wy - którzy znają się na komputerach, nowinkach, systemach komputerowych, oprogramowaniach ect. - czyli, ludzi znających praktycznie wszystko, od podszewki - jak złożyć naprawdę dobrego laptopa, by nic w nim ze sobą nie kolidowało, za cenę do max. 4.000.pln).
    Chodzi o to, że na jutro, (w sumie już dziś), potrzebuje on wiedzieć, z jakich podzespołów, i jakich firm najlepiej złożyć Laptopa? (Prosił bym tutaj, o dokładne podanie danych np. pamięć RAM - OCZ PC3-16000 NVIDIA SLI-Ready Edition ect., gdyż jutro ma przyjechać człowiek, który ma go mu złożyć - a nie chciał by, aby tamten przysłowiowo wcisnął mu "lipę", za dosyć sporą kase). Laptop ten, ma kosztować do max. 4.000. pln, (i ma posiadać minimum - jeśli to możliwe)- 200 GB HDD, 4 MB RAM - oczywiscie nagrywarka DVD/CD, przekątna ekranu najlepiej 19/21 cali itp.). Proszę was byście potraktowali mnie poważnie, i napisali wszystko to, co taki laptop powinien w sobie zawierać.
    (Czyli jaką kartę msi, graficzną, procesor, obudowe i wogóle wszystko co jest potrzebne, by złożyć całego laptopa, od podstaw, aż do końca - i by działał bez zastrzeżeń, przez kilka lat).

Ma to być oczywiście laptop multimedialny - służący do gier, filmów ect. Jeśli to możliwe, to taki, który bez problemu pociągnie np. grę Aion, na conajmniej zalecanych ustawieniach, przy czym aby "nie ciął", nie wieszał się itp.

Przypuszczam, że w złym miejscu umieściłem temat, za co z góry przepraszam, (i proszę moderatora - jeśli zaistnieje taka potrzeba, aby przeniósł temat we właściwe miejsce na forum), a także proszę Was, o rzetelną, i fachową opinię w mojej sprawie.

Pozdrawiam Marko79.

Domyślnie

Po pierwsze nie to forum - tutaj nie zajmujemy sie sprzetem, doradzaniem jakie laptopy albo inne pierdoly - poszukaj innego forum jak masz pytania o sprzet - tutaj zajmujemy sie czyms innym, jesli jeszcze tego nie zauwazyles.

Podejrzewam, ze juz ktos sprzedal ci "lipe" bo laptopow sie nie sklada ot tak w domu, tylko kupuje sie gotowe - tam nie ma co skladac. Mozesz sobie co najwyzej dysk wymienic na wiekszy i dolozyc RAM a reszta jest skladana w fabryce i np grafiki nie wymienisz bez wymiany plyty a wiec wymiany calej reszty laptopa!

Przyzwoity laptop do pracy i zabawy mozna kupic juz < 3tys i dla poczatkujacej osoby w zupelnosci wystarczy, za 4k mozna kupic cos na prawde mocnego albo po prostu lepszej marki - np za 2.5k kupie HP o danych parametrach a Lenovo o podobnych bedzie 3.5-4k kosztowal... ale wiem z doswiadczenia, ze Lenovo ciezko zajechac nawet bardzo intensywnie go uzywajac.

Ja uzywam IBM/Lenovo Thinkpad - sluzbowo i prywatnie, moim zdaniem najlepszy sprzet ale drogi i na pewno nie jest tak multimedialny jak inne, nawet duzo tansze modele.

Zamykam i przenosze do off-topic bo tylko tam sie nadaje (choc prawde mowiac powinienem usunac i wyslac na jakies inne forum).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)