Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: James Bond i ECHELON noob question.

Domyślnie James Bond i ECHELON noob question.

Witam

Najpierw profil osobowościowy: moja znajomość elektroniki kończy się na uruchomieniu mikrofali, nawet ten post pisze za mnie kolega.
    Nie koniecznie to prawda, ale oczekuję odpowiedzi na takim właśnie poziomie.

I teraz o co chodzi: ciągle w TV lecą Bondy i jego klony, schemat jest taki, były agent służb specjalnych ucieka gdzie raki zimują, siedzi w noże w piwnicy na Alasce przez 60 lat i nikt go nie może znaleźć, aż wysyła SMS.
    W ciemnym pomieszczeniu z milionem 50calowych monitorów szef super duper tajnej agencji dostaje raport o tym że gdzieś tam ktoś tam użył w SMS ie słowa klucza, potem śledzony jest numer, nasz główny bohater dzwoni i jednocześnie rozmowa jest już śledzona w super duper agencji
    Koleś śledzony jest na monitorach, nawet w kiblu już je montują, na prerii w Australii też oczywiście jest monitoring, koleś wyjmuje komórę, a ten w tej agencji wydaje rozkaz "John muszę wiedzieć co on tam pisze" i już wiedzą, na milionach ekranach co on tam szrajben
    Oczywiście zanim nadleci helikopter z ekipą, nasz uciekinier szczęśliwie zdąży pozbyć się Noki, uff
    Na błąd jednak nie trzeba długo czekać, wchodzi do biedronki, bierze czipsy, kamera najeżdża na niego i już jest, mają go, rozdziałka 320x110, czarno biała fota, koleś widoczny z profila, a tu już latają trójkąty, animacja za animacją, fotoszop 3d i jest , profil potwierdzony.
    Na końcu oczywiście zabija wszystkich, uniewinniają go, dają order i uścisk dłoni Pana Boga.

Pytanie jest takie, dlaczego nie komunikował się przez Javbera czy Skypa i nie szyfrował połączenia ?
    W co jako totalny nooob mam wierzyć ? Co o tym sądzicie drodzy fachowcy, może trochę żartem zacząłem, ale co wiemy na temat tajnych służb i ich technik, czy ktoś zechciał by na poważnie odpowiedzieć, czy Skype lub SSL i 128bitowy klucz by naszego bohatera uratował przed Johnem? Czy faktycznie rozmowy są w tak dużym stopniu monitorowane ?
    Ostatnio edytowane przez Tryllion : 02-20-2009 - 14:42

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

... i powiekszaja obraz bez utraty jakosci,
    hasla trafiaja za max 3 razem,
    namierzanie hakera trwa 30 sekund (ROTFL)

normalnie by bylo tak:
    -John, potrzebuje nr rejestracyjny pojazdu przed nami.
    John? John? gdzie polazles?
    ...
    ...
    -back
    -John, sprawdz mi tablice bialej hondy przed nami!
    -czegooo?
    gdzieee?
    nie mam teraz czasu,
    zaraz fajrant, nie chce mi sie...
    jest:

-John sprawdz mi to i tamto! (odklada sluchawke)
    (odbiera telefon)
    -tu John, ten peugeot zostal skradziony dwa dni temu na skrzyzowaniu mickiewicza i kopernika
    -ok dzieki
    OMGROTFL!!!!

naprawde, topic genialny, dawno sie tak nie usmialem

Czy faktycznie rozmowy są w tak dużym stopniu monitorowane ?
    zalezy jakie, czyje i gdzie...
    War, war never changes.

Domyślnie

Opowiesc rewelacyjna tylko nie wiem z ktorego to filmu bo do zbyt wielu pasuje

To jak juz jestesmy przy temacie to polecam film 'UTRACEABLE'
    http://en.wikipedia.org/wiki/Untraceable
    http://www.sonypictures.com/homevideo/untraceable/ --> watch clips, pierwszy clip

tez sie usmiejecie, choc niektore narzedzia beda w miare prawdziwe :P
    Odpowiadajac na pytanie - nie wiem ile w tym prawdy, ale pewne argumenty z filmu podsuna pewne odpowiedzi... Polecam tez ksiazke "No place to hide" ktora napisal Robert O'Harrow, ktora moze z kolei dodac bardziej merytoryczne argumenty.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 02-20-2009 - 15:34
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Temat wziął się stąd że
    A) ciągle się mówi o podsłuchach etc. etc. i co to te służby nie potrafią, np. nakładka od producenta na kabel PC-> monitor! szok ale wierze że takie rzeczy są, chodzi o to że koleś ma w domu kompa ale ma hasło, True Krypta, łączy się przez jakieś tam SSL 2kb klucz i tunelowanie,proxy w chinach i jeszcze steganografię używa, więc na takiego agenta robi się takie coś że wchodzi do domu, montuje urządzono i monitoruje przesył złącza na wyjście od grafy do monitora
    Więc jak się człowiek naczyta, nasłucha takich rzeczy to bania siada.

B) To dziś na onet czytam że UE !!! (czyli kto ? Właśnie całe te służby, Bond przecie Brytyjczyk) nie radzą sobie z mafią, bo uwaga ... mafiozi używają skypa i NIE DA SIĘ ICH PODSŁUCHAĆ

No to coś jest nie halo, albo da się każdego namierzyć albo się nie da ...

Domyślnie

Jesli zainteresujesz sie budowa sieci skype to zrozumiesz nieco wiecej.

Cala siec to jedno wielkie P2P i nic wiecej. Samych serwerow maja niewiele, caly ruch odbywa sie przez przekazniki, wiec jesli masz publiczny adres IP to mozesz byc przekaznikiem, zwlaszcza jak masz mocne lacze. Efekt jest taki, ze jak 2 osoby za NATem chca ze soba pogadac to lacza sie za posrednictwem Twojego kompa. Cala struktura jest dynamiczna a sama aplikacja dosc ciekawie szyfrowana wewnerznie. W sumie istnieje mozliwosc stworzenia rownoleglej sieci i korzystania z uslug skype za free (przynajmniej tak twierdzili niektorzy badacze) to jednak nikt tego za bardzo nie robi bo jest to bardzo skomplikowane.

Generalnie klient skype ma zaszyte w srodku iles adresow IP do ktorych sie laczy jak sie logujesz a pozniej to cala reszta 'widoku sieci' jest ladowana z tych hostow. Wystarczy ze jeden dziala i juz masz cala siec :P Fajne, co?
    Teraz pomyslmy ile by kosztowalo zablokowanie (zwlaszcza selektywne) klientow aby nie laczyli sie z zadnym z tych hostow... wow - jak ktos ma pomysl jak to zrobic to prosze bardzo

Cytat Napisał http://forum.skype.com/lofiversion/index.php/t8952.html
    But to answer your question, it will be very hard to block Skype through firewalls, unless you also want to block general webtraffic, since Skype can relay it's traffic through port 80 or even through proxy-servers :shock:

...

Quote from icebike a Skype Super User:
    -------------
    The way skype works its going to be pretty hard to block via the usual means, as it has no set port, or anything. The best they could do is null-route the login servers.
    ---------------
    W watku wiele osob pyta o to dlaczego niby firmy moglby chciec zablokowac skype dla swoich userow. Powod jest banalny!
    Ok powiedzmy ze firma musi miec odpowiedni poziom bezpieczenstwa, USB poblokowane dla userow itd. To jest STANDARD a nie jakies cuda na kiju. Co z tego ze ja poblokuje co sie da, ustawie polityki dostepu dla userow, skonfiguruje urzadzenia aby je wymuszac... a teraz taki skype przechodzi przez calosc niczym sie nie martwiac. To ze pracownik nawija godzinami z kochanka to najmniejszy problem. Glowne zmartwienia dla mnie jako osoby odpowiedzialnej za bezpieczenstwo to:
    - pracownik moze wyslac pliki poza firme i ja tego nie moge kontrolowac
    - pracownik moze transmitowac audio bez wiedzy innych - taki low-cost podsluch
    - skype jako apklikacja moze miec blad (ktorego ja nie znajde bo jest szyfrowana, ktorego nie moge powstrzymac bo nie moge powstrzymac skype'a) i ten blad otwiera moje 'zabezpieczone' sieci na ataki z zewnatrz - niech bedzie jako przyklad buffer overflow w kliencie. Po prostu kur** pieknie!

Teraz wracajac do kontekstu ogolnej dyskusji - nie chce sie wierzyc ze wywiad i inne sluzby maja problemy ze skype'm... ktos sie temu dziwi?
    Cala sztuka pracy sluzb to dzialac tak aby ich nie bylo widac. Jak wiec zablokowac pojedynczego usera nie wycinajac w pien uslugi dla ogolu?

Domyślnie

wychodzi na to ze skype to backdoor, sniffer i trojan w jednym, dobrowolnie i swiadomie pobierany przez czlowieka
    War, war never changes.

Domyślnie

Zawsze mnie to interesowało, każdy chyba zna zabawę na stancji w pobieranie GG hasła , jeśli macie ruter
    Więc wszyscy nagle zaczęli używać javberów i innych takich, i wtedy mnie olśniło że przecie taki Abdullach Abdullach też tak może.

Pytanie jest teraz takie, no dobra Skype jest ciężkim przypadkiem bo trza by było wszystkich odłączyć, ale powiedzmy taka hipotetyczna sprawa:
    jest jakiś Abdullah w Kirgistanie i drugi Abdullah w USA, wiadomo jak u Abdullahów z kasą, więc tworzą im spece sieć, powiedzmy że z takimi zabezpieczeniami jakiej każdy z nas używa przy logowaniu do banku, czyli certyfikacik, szyfrowanie 128bit jakiś tam algorytm, cośkoliwek.
    Serwer ma Abdullah w USA, a Abdullah w górach nadaje do niego żeby

Wiadomo że taka wiadomość, tzn jej treść jest priorytetowa, więc sieć jest na podsłuchu, czy Abdullahy mogą czuć się bezpiecznie ? Słyszałem o łamaniu kluczy, ale to przecież jest nie możliwe, bo byle bogatsza instytucja mogła by doprowadzić do załamania światowego systemu bankowego, wszystkich by okradła, cały świat, więc nie wierzę w takie cuda.

Jak jest waszym zdaniem, bo na filmach to Abdullahy już by były ded, ale w życiu to jakoś nie wierzę.

Domyślnie

man in the middle? raczej mala szansa, ale zawsze mozna sprobowac :P
    War, war never changes.

Domyślnie

No to klucze prześlemy pocztą

Dobra to od dziś już nie wierzę w te bajki o wyostrzaniu fot do rodziałki HD, i łamaniu kluczy, muszę coś niecoś o tym poczytać.

Domyślnie

... a ja chyba zainteresuje sie skype'm od strony sieci

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni