Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Conficker i 250 tys $ od Microshitu

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    null
    Postów
    67

    Domyślnie Conficker i 250 tys $ od Microshitu

    Koncern wyznaczył nagrodę w wysokości 250 000 dolarów za wskazówki, które doprowadzą do zatrzymania i ukarania osób rozpowszechniających wirusa Conficker. I jeszcze piszą, że to hakerzy a innych definicji cyber przestępczości to nie znają Widocznie, nawet Microshit z całą gamą specjalistów nie może sobie z tym poradzić.

    Ponadto z neta:
    Microshit już wcześniej odnosił sukcesy, stosując strategię wyznaczania nagród: w roku 2005 firma wypłaciła około 210 000 euro dwóm obywatelom Niemiec, którzy udzielili wskazówek pozwalających na schwytanie twórcy wirusów Sasser i Netsky. 19-letni chłopak został skazany wówczas przez sąd okręgowy w Verden na karę rocznego pobytu w domu poprawczym i dziewięć miesięcy probacji za manipulowanie danymi i sabotaż komputerowy. Pierwszą nagrodę w wysokości 250 000 dolarów koncern z Redmond wyznaczył w 2003 roku za pomoc w schwytaniu autorów wirusów Lovsan/Blaster i Sobig.

    To taka ciekawostka na marginesie.
    Ostatnio edytowane przez pscager : 02-13-2009 - 18:46
    To co robię to tylko hobby...
    Miejsce Polska, system samowolka, cel to forsa - w tym tkwi sekret. Biorę co los da, życie made in Polska, to jest moje miejsce, bo kocham to miejsce.
    http://images35.fotosik.pl/60/8b30de7006ef376e.jpg

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pscager Zobacz post
    Koncern wyznaczył nagrodę w wysokości 250 000 dolarów za wskazówki, które doprowadzą do zatrzymania i ukarania osób rozpowszechniających wirusa Conficker. I jeszcze piszą, że to hakerzy a innych definicji cyber przestępczości to nie znają Widocznie, nawet Microshit z całą gamą specjalistów nie może sobie z tym poradzić.

    Ponadto neta:
    Microshit już wcześniej odnosił sukcesy, stosując strategię wyznaczania nagród: w roku 2005 firma wypłaciła około 210 000 euro dwóm obywatelom Niemiec, którzy udzielili wskazówek pozwalających na schwytanie twórcy wirusów Sasser i Netsky. 19-letni chłopak został skazany wówczas przez sąd okręgowy w Verden na karę rocznego pobytu w domu poprawczym i dziewięć miesięcy probacji za manipulowanie danymi i sabotaż komputerowy. Pierwszą nagrodę w wysokości 250 000 dolarów koncern z Redmond wyznaczył w 2003 roku za pomoc w schwytaniu autorów wirusów Lovsan/Blaster i Sobig.

    To taka ciekawostka na marginesie.
    Ej no to zróbmy tak
    Ty będziesz udawał "cyberprzestępce" który stworzył ten bandycki lamerski
    program a ja cię wydam
    Potem się podzielimy nagrodą
    mam fryzure na Hitlera - jest k00l

  3. #3
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    null
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egoalter Zobacz post
    Ej no to zróbmy tak
    Ty będziesz udawał "cyberprzestępce" który stworzył ten bandycki lamerski
    program a ja cię wydam
    Potem się podzielimy nagrodą

    taaa... przy dzisiejszym kursie dolara wychodzi 912 tys zł to może i starczy na adwokata , he he
    To co robię to tylko hobby...
    Miejsce Polska, system samowolka, cel to forsa - w tym tkwi sekret. Biorę co los da, życie made in Polska, to jest moje miejsce, bo kocham to miejsce.
    http://images35.fotosik.pl/60/8b30de7006ef376e.jpg

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pscager Zobacz post
    taaa... przy dzisiejszym kursie dolara wychodzi 912 tys zł to może i starczy na adwokata , he he
    eh
    Bądź optymistą
    mam fryzure na Hitlera - jest k00l

  5. #5
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Gdzie nogi poniosą.
    Postów
    175

    Domyślnie

    Niech podszywajacy sie bedzie nieletni - lagodniejsze traktowanie. A im mlodszy tym lepiej -> zainteresowanie mediow (?) -> slawa (!) -> ewentualnie moze ktos kiedys jeszcze sypnie groszem za autoryzowany wywiad, czy cos..

  6. Domyślnie

    Lol teraz się dowiaduje że jakiś robal szaleje. I za to m.in. kocham linuksa ;-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj