Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 23

Temat: Dlaczego NIE Windows?

hedVB jest offline AI

Domyślnie

Cytat Napisał rip Zobacz post
    Ja takie wrazenie odnioslem wlasnie na linuxie.
    E tam, każdy program na linie robi swoje.

Najbardziej rozwala mnie Winamp - odtwarzacz muzyki, przeglądarka www, przeglądarka plików, i kto by tam wiedział co jeszcze, co wersja to dłuuuuga lista zmian których i tak nikt nie zauważa, a użycie pamięci tylko rośnie Do tego tyle śmieci do niego dołączają winamp agent (pytam się na co?), jakieś toolbary ech...

Co do dezintalacji, to wina Windows że korzysta z dezinstalatorów dołączanych do programów, a te w większości nie usuwają wpisów w rejestr, tempów, baków, i innych plików porozrzucanych po dysku. A żeby folder z nazwą producenta usunęły to jeszcze się nie spotkałem

Nikow jest offline -=[ZRP]=-

Domyślnie

Cytat Napisał hedVB Zobacz post
    Co do dezintalacji, to wina Windows że korzysta z dezinstalatorów dołączanych do programów, a te w większości nie usuwają wpisów w rejestr, tempów, baków, i innych plików porozrzucanych po dysku. A żeby folder z nazwą producenta usunęły to jeszcze się nie spotkałem
    Wybacz, ale w Linuksie też programy mają własne dezinstalatory. Linux to tylko jajko, a sprzątaniem zajmują się odpowiednie programy. Weżmy takie aptitude z Debiana GNU/Linux, czy usunie Ci program, o którym nic nie wie? NIE! A czy usunie Ci wszystko co należy do pakietu, jeśli twórca danej paczki nie uwzględni jakiegoś elementu w procedurze remove? No cóż... Też nie. Tak samo jest z Windowsami. Jednak dystrybucje Linuksowe tutaj mają przewagę, dzięki ułożeniu katalogów, czego nie ma w Windowsie. W Windowsie biblioteki nie mają swojego miejsca, to samo binarki i pliki konfiguracyjne. W Linuksie to wszystko jest poukładane w odpowiednich lokacjach.
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

⌂⌂⌂ jest offline Poison Null Byte %00

Domyślnie

Mowiac krotko calkiem rozny poziom systemu plikow :>
    delete (z ang. skasuj) - w programowaniu obiektowym operator niszczący obiekty utworzone za pomocą operatora new (bądź dowolny obiekt, którego adres można pobrać).

Domyślnie

Cytat Napisał ⌂⌂⌂ Zobacz post
    Mowiac krotko calkiem rozny poziom systemu plikow :>
    Przepraszam, ale znowu muszę wyjść Ci na przeciwko, uwierz mi żę robie to niechętnie, ale w tym przypadku hierarchia katalogów nie ma nic do FS. FS to sposób zapisu plików na nośniku. Logiczne ułożenie tego wszystkiego. Katalog to też plik. Oprócz przymusowego ROOTDIR'a, drzewo katalogów możesz sobie zrobić jakie chcesz. Nawet możesz odworować uniksowe drzewo na NTFS (pod warunkiem że ten się wcześniej nie zepsuje ).
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    G+ e- h! r% y?

⌂⌂⌂ jest offline Poison Null Byte %00

Domyślnie

Jezeli niechetnie to po co to robisz? Moze Cie podpuszczam? Kontrujesz kazdy blad nawet jesli nie ma on znaczenia dla tematu, wybacz ale dla mnie to zwykle przechwalanie sie. Nie oswiecasz mnie mowiac ze katalog to tez plik. Wiem rowniez ze system plikow nijak ma sie do drzewa katalogow, moze po prostu odpusc ;>?
    delete (z ang. skasuj) - w programowaniu obiektowym operator niszczący obiekty utworzone za pomocą operatora new (bądź dowolny obiekt, którego adres można pobrać).

rafal44 jest offline logout

Domyślnie

Moim skromnym zdaniem to w to to, że w Linuksie jest sztywna struktura katalogów na dysku sprawia, że łatwiej jest utrzymać porządek. Natomiast w Windzie programy są porozrzucane po całym dysku i ciężko nad tym zapanować.
    Linux ma przewagę ponieważ jeden program zarządza zainstalowanym oprogramowaniem, niepotrzebne rzeczy można prosto usunąć (apt-get autoremove).

Wracając do tematu Dlaczego nie Windows...

Bo gdy uruchamiam komputer nie wiem co się dzieje z nim dzieje...
    Np połączenia o których nie mam pojęcia (można by o tym sporo napisać), procesy, które niepotrzebnie zajmują pamięć.

ryniek jest offline while 1: os.fork()

Domyślnie

Cytat Napisał rafal44 Zobacz post
    procesy, które niepotrzebnie zajmują pamięć.
    Można powyłączać.

Domyślnie

To nie Windows ssie... wina leży po stronie tych co nie umieją się nim obsługiwać
    Opętana *.tgz paczka ugryzla Dyzia w wacka

Domyślnie

Cytat Napisał ⌂⌂⌂ Zobacz post
    Jezeli niechetnie to po co to robisz? Moze Cie podpuszczam? Kontrujesz kazdy blad nawet jesli nie ma on znaczenia dla tematu, wybacz ale dla mnie to zwykle przechwalanie sie. Nie oswiecasz mnie mowiac ze katalog to tez plik. Wiem rowniez ze system plikow nijak ma sie do drzewa katalogow, moze po prostu odpusc ;>?
    Może mnie podpuszczasz, nie wiem. Jednak korekcja każdego możliwego błędu jest moim sposobem na podniesienie poziomu forum. Nie wiem czy wiesz, ale hack.pl w oczach innych grup, to nędza porównywana do tej, od szkoły hakerów.
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    G+ e- h! r% y?

lukasz6547 jest offline Ciasno tu:D

Domyślnie

Cytat Napisał Nikow Zobacz post
    Może mnie podpuszczasz, nie wiem. Jednak korekcja każdego możliwego błędu jest moim sposobem na podniesienie poziomu forum. Nie wiem czy wiesz, ale hack.pl w oczach innych grup, to nędza porównywana do tej, od szkoły hakerów.
    skoro to jest nędza to nikt cie tu nie trzyma...mnie tam sie podoba hack.pl i tyle...gosc z dziwnym nickiem ma racje ze sie przechwalasz jaki to jestes swietny...