Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Po prosu uptime

Domyślnie Po prosu uptime

Hej!

Wlasnie dzisiaj wylaczylismy ostatnie serwery ktre byly prawie reliktem starych czasow u nas w firmie i jest to dla mnie powod do swietowania - koniec marnowania czasu na latanie i pilnowanie serwera ktorego nie moglem zaktualizowac do najnowszej wersji OS'a bo byl po prostu live (baza danych).

Tak czy inaczej dzisiaj polecial shutdown... na tej maszynie i na jeszcze jednej do ktorej nawet nie mialem root'a wiec poszlo dosc brutalnie (za kabel i jazda).

Dlaczego temat 'po prostu uptime'? Dla jednych wysoki uptime to powod do dumy, dla innych oznacza ze maszyna nie jest latana itd... dla mnie jest to gdzies pomiedzy.
    Najczesciej serwery z wysokimi uptime jak ten nie sa za czesto latane. Ten jak widac ze screen'a nie byl uzywany od listopada 2007 - nikt sie nie logowal (choc Oracle smigal nadal i robil raporty). Serwisowanie takiego systemu ktory calymi latami jest live i nie mozna go wylaczyc to na prawde cholerny problem.
    Z drugiej strony milo popatrzec ze dosc zabytkowy juz sprzet (zabytkowy w porownaniu do moich pozostalych maszyn) dziala slicznie tyle czasu i to przy stabilnosci ktora na prawde trudno pobic. Tak wiec z jednej strony usmiech ze wysoki uptime, z drugiej czas wzniesc szampana za zamkniecie calej podsieci - to byly ostatnie 2 serwery (z czego ten drugi mogl miec uptime ok 4-5lat bo serwer byl restartowany a ten drugi nie).

Tle mojego sentymentalnego klepania :P
    shutdown
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

//brawo, teraz nie bede mogl spac!
    Ostatnio edytowane przez GSG-9 : 06-16-2008 - 18:19
    War, war never changes.

Domyślnie

GSG-9 - mozesz smialo spac... to nie byl PC tylko Sun chodzacy pod Solarisem... tam sie czas inaczej liczy :P

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

tyle mam roboty że ja tez chce mieć taki uptime (w organizmie)
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

uh..
    najwyzszy uptime mojego serwera hmhm... 39 dni.. potem elektrownia wyłączyła prąd -,-

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

ciekawi mnie jaki jest rekord uptime
    War, war never changes.

Domyślnie

Jest gdzies stronka ktora prowadzi oficjalnie ranking i automatycznie sie to dzieje jakims programikiem ktory wstawiasz na swoj serwerek...

Domyślnie

http://sysinfo-project.pl/

Kiedyś był słynny uptime-project i tam rekordy liczyły 6 lat (tyle, ile trwał sam projekt ;-) Co ciekawe, w pierwzszej dziesiątce były dwa Windows XP

Mój rekord to >180 dni na domowym złomie (PII 300) bez UPS-a ;-)

elceef jest offline Proces bezczynności

Domyślnie

Jeszcze tydzień temu mógłbym pochwalić się ponad rocznym uptime na jednym z przełączników routujących Cisco, ale pech chciał, że w piątek trzynastego miał restart. A było tak pięknie...

Zasady Postowania