Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: ruter gubi połączenie z internetem - możliwe przyczyny?

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie ruter gubi połączenie z internetem - możliwe przyczyny?

ok daje w offtop bo temat nie związany z bezpieczeństwem - ale myślę że mogę od was uzyskać pomoc dlatego nie idę z tym na inne forum

problem jest następujący - router w firmie zaczął świrować - jakieś 3 razy na dzień gubi połączenie z internetem - sieć normalnie funkcjonuje - tylko połączenia nie ma - trzeba wejść na router kliknąć apply żeby się zrestartował i nadal śmiga - nie chce zmieniać softu na własną rękę bo to oznacza stratę gwarancji - jest to w niej zaznaczone (drobnym druczkiem oczywiście - ehh...)

nie wiecie co mogło by byś ewentualną przyczyną - ja myślę że nic innego jak soft - i pozostaje oddać do serwisu - mam nadzieję że dadzą zastępczy - szkoda by było kupować drugi - ale wolę się upewnić...

z góry dzięki za wszelkie sugestie - jeśli trzeba jakieś szczegółowe info nie ma problemu
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Nikow jest offline -=[ZRP]=-

Domyślnie

Czy pojawia się jakiś komunikat z błędem? Czym objawia się "gubienie połączenia"? Połączenie jest bezprzewodowe czy przewodowe? Czy wykluczyłeś możliwość generowania zbyt dużego ruchu przez który router gubi zbyt wiele pakietów i przez to jest zrywane połączenie? Czy może zaobserwowałeś miej więcej w jakiej sytuacji, w jakim czasie od włączenia lub o jakiej godzinie router gubi połączenie?

Domyślnie

Od warstwy fizycznej zaczynajac - za niski SNR lub 'plywajacy' sygnal - raz jest dobrze, raz jest zle... wtedy technicy musza obwachac kable i znalezc problem...
    Warstwa logiczna - elektronika dziala OK ale firmware sie rozjechal - raz to widzialem i efekty byly podobne tylko ze mniej dzialalo niz nie dzialalo :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Eragon Argetlam jest offline inception?no problem

Domyślnie

Dobra- chyba widzę, że nie obejdzie się bez pomocy kaleki z jedna reka sprawną No więc- fajnie to TQM ujał, ale może być też inny (według mnie) powod- @Emce powiedz mi, czy między twojej w sieci znajduja sie jeszcze mniejsze "podsieci" bo jak tak to może faktycznie gubić sygnał z powodu przeciążenia np. jesli podłączyliscie mu o kilka kompów za duZo a sygnał jest w ten sposób podzielony ( narysuje bo to lepiej mi wychodzi)
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

Domyślnie

Cytat Napisał Frubi Zobacz post
    Czy pojawia się jakiś komunikat z błędem?
    nie nie ma żadnego alertu. tak jak mówię połączenie z siecią masz - po sambie możesz szaleć ale nic ponad bramką nie widzisz.... - www.google.pl - nie można otworzyć strony...

Czym objawia się "gubienie połączenia"?
    Nie. wszystko szybko śmiga a nagle cincin netu nie ma.....

Połączenie jest bezprzewodowe czy przewodowe? Czy wykluczyłeś możliwość generowania zbyt dużego ruchu przez który router gubi zbyt wiele pakietów i przez to jest zrywane połączenie?
    Do routera spięte jest 4 PCty po skrętce + w zależności od czasu do 12 laptopów po wifi - średnio tak ok 4-5 laptopów w godzinach pracy...

Czy może zaobserwowałeś miej więcej w jakiej sytuacji, w jakim czasie od włączenia lub o jakiej godzinie router gubi połączenie?
    właśnie - zaraz Ci opisze jak mniej więcej sieć wygląda - ale czasy są różne - akcje też różne - raz jest to o 10:00 jak ktoś sie FTPuje do serwera raz o 16:00 jak ktoś czyta ONET.SPORT zamiast pracować tak wiec tu reguły nie ma...

Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Od warstwy fizycznej zaczynajac - za niski SNR lub 'plywajacy' sygnal - raz jest dobrze, raz jest zle... wtedy technicy musza obwachac kable i znalezc problem...
    Warstwa logiczna - elektronika dziala OK ale firmware sie rozjechal - raz to widzialem i efekty byly podobne tylko ze mniej dzialalo niz nie dzialalo :P
    Router ma dość wydajną antenę (aż zbyt wydajną) - pozatym po rozłączeniu sieć LAN śmiga wiec raczej to odpada...

Cytat Napisał Eragon Argetlam Zobacz post
    Dobra- chyba widzę, że nie obejdzie się bez pomocy kaleki z jedna reka sprawną No więc- fajnie to TQM ujał, ale może być też inny (według mnie) powod- @Emce powiedz mi, czy między twojej w sieci znajduja sie jeszcze mniejsze "podsieci" bo jak tak to może faktycznie gubić sygnał z powodu przeciążenia np. jesli podłączyliscie mu o kilka kompów za duZo a sygnał jest w ten sposób podzielony ( narysuje bo to lepiej mi wychodzi)
    Nie. Nie mam podsieci ja jestem ostatnią podsiecią.

Sieć wygląda następującą - do całego budynku jest doprowadzony DSL - router główny znajduje sie w administracji - stamtąd do każdego pomieszczenia w budynku puszczona jest skrętka - można by odrazy swish'a i działa... ale ja postanowiłem jeszcze to skryć za NATem żeby sąsiedzi mi nie grzebali po sambie... -

Jedna rzecz mi sie przypomniała ważna:
    Na głównym jest DHCP - ale ja swojego skonfigurowałem żeby adres miał statyczny - przydzielony od administracji - i u mnie dalej idzie przez DHCP - choć każdy ma i tak statyczny przydzielony żeby zamieszania nie było...

Może jak główny zmienia adresy DHCP to mnie wywala.... - kiedyś po rozłączeniu połączyłem się od razu do głównego i działało - połączyłem się do mojego nie działało... - po restarcie mojego działało - chyba tu może być problem... - gdy tamten zmieni adresy DHCP to mojego wywala - nio nic pójdę w poniedziałek - zadzwonię do administracji - dobrze że jest admin ugadany -podłącze sie z laptopa jednego do nich - i niech zrestartują - zobaczymy czy mi padnie połączenie wtedy.... i czy na laptopie też padnie może to ich router szwankuje - a może po prostu mój sobie nie radzi z przydzielaniem nowych adresów na DHCP.

Domyślnie

Czy twoj router zezwala na PINGi na porcie WAN? Tzn czy mozna go ping'nac z zewnatrz? Jesli nie to proponuje na to zezwolic

Generalnie jesli masz adres statyczny przydzielony z tego samego zakresu co DHCP rozdaje to musisz odblokowac PING na porcie WAN routera - DHCP przed przyznaniem komus adresu powinno pingowac adres by sprawdzyc czy ktos go nie ma. Jesli akurat tak by bylo to bedzie padaka...

Rozwiazanie 2 - zmien swoj router aby uzywal DHCP na interfejsie WAN i zamiast NAT zrob MASQUERADE (jesli to jest router na PC).

Skoro to router ethernet/ethernet (WAN/LAN) to rzeczy jak SNR albo kiepska linia do centrali odpadaja... Szukaj od strony tego dziwnego DHCP...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Eragon Argetlam jest offline inception?no problem

Domyślnie

oj zgadzam sie, jednak moje rysuneczki sie nie przydały. Tak se myśle o tym dziwny DHCP...
    J abym polecił zmienic ( o ile się nie myle) ten statyczny DHCP na asymetryczny powinno działać- no chyba ze to lezy po stronie tego PINGU o którym tqm pisał (sory za błady ale stukam jedna reka)
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

Domyślnie

wsumie nie wiem jak jest z tym PINGiem - muszę to sprawdzić najpierw... potem będzie sie myśleć dalej jak to nie to...

niestety nie mam vpn z biurem wiec do poniedziałku nic wam nie powiem czy to to czy nie...

Domyślnie

ok sprawa rozwiązana najprostszą metodą
    zmiana softu na starszy (na tą wersie która szła w standardzie)
    udało mi sie wygrzebać w necie z trudem bo na stronie producenta są tylko 3 najnowsze - beznadziejnie standard tez powinni dawać....

poprzedni upgrade szedł na najnowsza wersje ze strony producenta przeznaczona do tego modelu...

od 2 tyg działa.... i mam nadzieje ze tak pozostanie

---
    dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez eMCe : 01-22-2008 - 09:08