Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: ruter gubi połączenie z internetem - możliwe przyczyny?

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie ruter gubi połączenie z internetem - możliwe przyczyny?

    ok daje w offtop bo temat nie związany z bezpieczeństwem - ale myślę że mogę od was uzyskać pomoc dlatego nie idę z tym na inne forum

    problem jest następujący - router w firmie zaczął świrować - jakieś 3 razy na dzień gubi połączenie z internetem - sieć normalnie funkcjonuje - tylko połączenia nie ma - trzeba wejść na router kliknąć apply żeby się zrestartował i nadal śmiga - nie chce zmieniać softu na własną rękę bo to oznacza stratę gwarancji - jest to w niej zaznaczone (drobnym druczkiem oczywiście - ehh...)

    nie wiecie co mogło by byś ewentualną przyczyną - ja myślę że nic innego jak soft - i pozostaje oddać do serwisu - mam nadzieję że dadzą zastępczy - szkoda by było kupować drugi - ale wolę się upewnić...

    z góry dzięki za wszelkie sugestie - jeśli trzeba jakieś szczegółowe info nie ma problemu
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Czy pojawia się jakiś komunikat z błędem? Czym objawia się "gubienie połączenia"? Połączenie jest bezprzewodowe czy przewodowe? Czy wykluczyłeś możliwość generowania zbyt dużego ruchu przez który router gubi zbyt wiele pakietów i przez to jest zrywane połączenie? Czy może zaobserwowałeś miej więcej w jakiej sytuacji, w jakim czasie od włączenia lub o jakiej godzinie router gubi połączenie?

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Od warstwy fizycznej zaczynajac - za niski SNR lub 'plywajacy' sygnal - raz jest dobrze, raz jest zle... wtedy technicy musza obwachac kable i znalezc problem...
    Warstwa logiczna - elektronika dziala OK ale firmware sie rozjechal - raz to widzialem i efekty byly podobne tylko ze mniej dzialalo niz nie dzialalo :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Dobra- chyba widzę, że nie obejdzie się bez pomocy kaleki z jedna reka sprawną No więc- fajnie to TQM ujał, ale może być też inny (według mnie) powod- @Emce powiedz mi, czy między twojej w sieci znajduja sie jeszcze mniejsze "podsieci" bo jak tak to może faktycznie gubić sygnał z powodu przeciążenia np. jesli podłączyliscie mu o kilka kompów za duZo a sygnał jest w ten sposób podzielony ( narysuje bo to lepiej mi wychodzi)
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frubi Zobacz post
    Czy pojawia się jakiś komunikat z błędem?
    nie nie ma żadnego alertu. tak jak mówię połączenie z siecią masz - po sambie możesz szaleć ale nic ponad bramką nie widzisz.... - www.google.pl - nie można otworzyć strony...

    Cytat Napisał Frubi Zobacz post
    Czym objawia się "gubienie połączenia"?
    Nie. wszystko szybko śmiga a nagle cincin netu nie ma.....

    Cytat Napisał Frubi Zobacz post
    Połączenie jest bezprzewodowe czy przewodowe? Czy wykluczyłeś możliwość generowania zbyt dużego ruchu przez który router gubi zbyt wiele pakietów i przez to jest zrywane połączenie?
    Do routera spięte jest 4 PCty po skrętce + w zależności od czasu do 12 laptopów po wifi - średnio tak ok 4-5 laptopów w godzinach pracy...

    Cytat Napisał Frubi Zobacz post
    Czy może zaobserwowałeś miej więcej w jakiej sytuacji, w jakim czasie od włączenia lub o jakiej godzinie router gubi połączenie?
    właśnie - zaraz Ci opisze jak mniej więcej sieć wygląda - ale czasy są różne - akcje też różne - raz jest to o 10:00 jak ktoś sie FTPuje do serwera raz o 16:00 jak ktoś czyta ONET.SPORT zamiast pracować tak wiec tu reguły nie ma...

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Od warstwy fizycznej zaczynajac - za niski SNR lub 'plywajacy' sygnal - raz jest dobrze, raz jest zle... wtedy technicy musza obwachac kable i znalezc problem...
    Warstwa logiczna - elektronika dziala OK ale firmware sie rozjechal - raz to widzialem i efekty byly podobne tylko ze mniej dzialalo niz nie dzialalo :P
    Router ma dość wydajną antenę (aż zbyt wydajną) - pozatym po rozłączeniu sieć LAN śmiga wiec raczej to odpada...

    Cytat Napisał Eragon Argetlam Zobacz post
    Dobra- chyba widzę, że nie obejdzie się bez pomocy kaleki z jedna reka sprawną No więc- fajnie to TQM ujał, ale może być też inny (według mnie) powod- @Emce powiedz mi, czy między twojej w sieci znajduja sie jeszcze mniejsze "podsieci" bo jak tak to może faktycznie gubić sygnał z powodu przeciążenia np. jesli podłączyliscie mu o kilka kompów za duZo a sygnał jest w ten sposób podzielony ( narysuje bo to lepiej mi wychodzi)
    Nie. Nie mam podsieci ja jestem ostatnią podsiecią.

    Sieć wygląda następującą - do całego budynku jest doprowadzony DSL - router główny znajduje sie w administracji - stamtąd do każdego pomieszczenia w budynku puszczona jest skrętka - można by odrazy swish'a i działa... ale ja postanowiłem jeszcze to skryć za NATem żeby sąsiedzi mi nie grzebali po sambie... -

    Jedna rzecz mi sie przypomniała ważna:
    Na głównym jest DHCP - ale ja swojego skonfigurowałem żeby adres miał statyczny - przydzielony od administracji - i u mnie dalej idzie przez DHCP - choć każdy ma i tak statyczny przydzielony żeby zamieszania nie było...

    Może jak główny zmienia adresy DHCP to mnie wywala.... - kiedyś po rozłączeniu połączyłem się od razu do głównego i działało - połączyłem się do mojego nie działało... - po restarcie mojego działało - chyba tu może być problem... - gdy tamten zmieni adresy DHCP to mojego wywala - nio nic pójdę w poniedziałek - zadzwonię do administracji - dobrze że jest admin ugadany -podłącze sie z laptopa jednego do nich - i niech zrestartują - zobaczymy czy mi padnie połączenie wtedy.... i czy na laptopie też padnie może to ich router szwankuje - a może po prostu mój sobie nie radzi z przydzielaniem nowych adresów na DHCP.
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Czy twoj router zezwala na PINGi na porcie WAN? Tzn czy mozna go ping'nac z zewnatrz? Jesli nie to proponuje na to zezwolic

    Generalnie jesli masz adres statyczny przydzielony z tego samego zakresu co DHCP rozdaje to musisz odblokowac PING na porcie WAN routera - DHCP przed przyznaniem komus adresu powinno pingowac adres by sprawdzyc czy ktos go nie ma. Jesli akurat tak by bylo to bedzie padaka...

    Rozwiazanie 2 - zmien swoj router aby uzywal DHCP na interfejsie WAN i zamiast NAT zrob MASQUERADE (jesli to jest router na PC).

    Skoro to router ethernet/ethernet (WAN/LAN) to rzeczy jak SNR albo kiepska linia do centrali odpadaja... Szukaj od strony tego dziwnego DHCP...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    oj zgadzam sie, jednak moje rysuneczki sie nie przydały. Tak se myśle o tym dziwny DHCP...
    J abym polecił zmienic ( o ile się nie myle) ten statyczny DHCP na asymetryczny powinno działać- no chyba ze to lezy po stronie tego PINGU o którym tqm pisał (sory za błady ale stukam jedna reka)
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    wsumie nie wiem jak jest z tym PINGiem - muszę to sprawdzić najpierw... potem będzie sie myśleć dalej jak to nie to...

    niestety nie mam vpn z biurem wiec do poniedziałku nic wam nie powiem czy to to czy nie...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    ok sprawa rozwiązana najprostszą metodą
    zmiana softu na starszy (na tą wersie która szła w standardzie)
    udało mi sie wygrzebać w necie z trudem bo na stronie producenta są tylko 3 najnowsze - beznadziejnie standard tez powinni dawać....

    poprzedni upgrade szedł na najnowsza wersje ze strony producenta przeznaczona do tego modelu...

    od 2 tyg działa.... i mam nadzieje ze tak pozostanie

    ---
    dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez eMCe : 01-22-2008 - 09:08
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Podobne wątki

  1. Połączenie z serrwerem
    By andrew8666 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 07-07-2007, 15:41
  2. Połączenie internetowe
    By Micr0 in forum Linux
    Odpowiedzi: 16
    Autor: 07-06-2007, 16:13
  3. Problem z internetem
    By chrisss in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 06-15-2007, 13:41
  4. ubuntu - problem z internetem
    By freezblock in forum Linux
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 04-09-2007, 00:00

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj