Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: jak namierzyć IP poczty i telefon na kartę

  1. #1

    Domyślnie jak namierzyć IP poczty i telefon na kartę

    Witam.
    Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje możliwość namierzenia IP nadawcy maila oraz telefonu na kartę (miejsce ostatniego logowania)"domowymi" sposobami?
    Zostałam oszukana na olx, naiwnie przelałam zaliczkę i wysłałam potwierdzenie przelewu na maila oszusta i kontakt z gościem się urwał.
    Znalazłam więcej osób poszkodowanych. Facet za każdym razem podaje inne nieprawdziwe dane, ma nowy nr telefonu, zakłada nowego maila, niezmienny był tylko nr konta. Był, bo od jakiegoś czasu podaje nowy.
    Zdaję sobie sprawę, że kasy raczej nie odzyskam, ale chciałabym go namierzyć, żeby nie mógł oszukiwać innych ludzi. Sprawa jest zgłoszona na policję, ale w ciągu kilku dni od zgłoszenia sama ustaliłam więcej szczegółów niż nasza policja.
    Znam prawdziwe dane personalne podejrzanego. Wiem w jakim mieście jest zameldowany. Konta założone są oczywiście na słupa.
    Udało mi się znaleźć osoby, które zostały oszukane początkiem roku. W ich sprawie prowadzone było już śledztwo, jednak zostało zawieszone ze względu na to, że policja nie znalazła sprawcy w miejscu zamieszkania. Facet oszukał już kilkadziesiąt osób, jak nie więcej i zarabia grubą kasę.
    Zrobiłam prowokacje w odpowiedzi na nowe ogłoszenie tego oszusta, podał mi nowy nr konta i był na tyle bezczelny, że kiedy nie otrzymał potwierdzenia przelewu na maila, zadzwonił z pytaniem: kiedy może się go spodziewać?
    Czy znajdzie się ktoś na forum, kto w jakikolwiek sposób mógłby mi pomóc? Albo dać jakieś pomocne wskazówki?
    Dodam, że pierwszy mail, który otrzymałam był założony na poczcie onetu, udało mi się dojść do tego, że operatorem sieci z jakiej facet korzystał był Play. Każdy kolejny mail zakładał już na gmailu.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie Tak, jest taka możliwość.

    Witaj.
    Jak najbardziej jest taka możliwość.

    Jeśli masz jakiś kontakt z tym gościem (Jego email, kontakt na olx, cokolwiek przez internet) możesz mu wysłać taki link.
    Gościu wejdzie w link, jego ip zapisze się na stronie. Jeśli nie używa jakiegoś VPN'a to raczej jak pójdziesz z tym IP na policję oni już powinni zrobić swoje i go bez problemu znaleźć.

    Ta strona: https://sniffip.com/pl

    Wchodzisz w nią, klikasz nowe śledzenie, skróony link wysyłasz oszustowi, wystarczy że poczekasz aż tam wejdzie i jego ip zostanie zapisane na panelu adresie zaraządzania strony (najlepiej jak zapiszesz to sobie w zakładkach).

    Tylko gdy będziesz wysyłała ten link do oszustwa to wymyśl coś w miarę mądrego aby on tam wszedł, bo łatwo się może skapnąć o co chodzi.

    Następną możliwościa by było namierzenie jego nr telefonu, co prawda policja ma takie możliwości ale im się nie chce.
    Ewentualnei gdyby jego nr był zarejestrowany (sądze że tak nie jest jeśli ciagle zmienia nr) mogla bys zadzwoni do operatora i pogadac z nim jak wyglada sytuacja (wiem że podobno można uzyksać informacje na kogo jest zarejestrowany nr, lecz nie jestem pewny)

    Myślę że pomogłem.

    i jeszcze jedno, na jaką kwote cie oszukał?

  3. #3

    Domyślnie

    Gold21 dziękuję za odpowiedź. Właśnie pojawiło się nowe ogłoszenie oszusta. Może uda mi się przesłać mu jako potwierdzenie wysłania przelewu maila z linkiem. Chociaż skoro działa już od takiego czasu i tak perfidnie to nie wiem czy da się nabrać...
    Mnie oszukał na 550 zł, kolejną osobę na 600 zł, następną na 450 zł, a ostatnią która się z nami skontaktowała na 700 zł.
    Ostatnio edytowane przez kamilakolo : 11-26-2016 - 23:38

  4. #4

    Domyślnie Hmm..

    Jeśli chcesz to możesz mi podać link do jego ogłoszeń, jak chcesz mogę spróbować zdobyć jego IP

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj