Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Umiarkowany stopień niepełnosprawności

  1. Domyślnie Umiarkowany stopień niepełnosprawności

    Chciałbym być programistą php/java ale mam umiarkowany stopień niepełnosprawności(choroba psychiczna ale jestem w dobrym stanie ). Czy jak napiszę w CV że mam umiarkowany stopień niepełnosprawności to czy mnie oleją?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Jako osoba z Zespołem Aspergera i posiadaczka orzeczenia o niepełnosprawności (stopień umiarkowany, kod 02-P jak Ty, choć w moim przypadku powinien być 12-C) powiem ci, że CV nie jest miejscem gdzie wpisuje się ewentualną niepełnosprawność. Podobnie takim miejscem nie powinien być list motywacyjny, chyba że chcesz w jakiś sposób pokazać swój upór i determinację w dążeniu do celu. Warto jednak o tym wspomnieć na rozmowie kwalifikacyjnej (dodatkowe 600 złotych dopłaty dla pracodawcy za oba wymienione powyżej kody- więc jakiś potencjalny profit ofc niezależnie od Miesięczne dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego - Uprawnienia pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne - eBifron bo to swoją drogą). Sama jak szukałam pracy czasami podawałam ten fakt w dokumentach aplikacyjnych (zazwyczaj w wiadomości do rekrutujących) czasami nie i powiem ci że jak nie podawałam odzew był większy i mogę się pochwalić, że znalazłam pracę z której jestem zadowolona.

    Zauważ, że o ile większość ludzi w naszym fachu nie ma z tym problemu (większość z nas jest popier... i nikt nie robi z tego afery) to te durne panie w HR mogą cię skreślić zanim aplikacja przejdzie "wyżej" do rąk osób, które rzeczywiście odpowiadają za zatrudnienie lub nie.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  3. Domyślnie

    ale chyba z orzeczeniem to najłatwiej być programistą php co nie?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał mylovelyengland Zobacz post
    ale chyba z orzeczeniem to najłatwiej być programistą php co nie?
    nie pisałam w phpie, więc nie mam porównania
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  5. #5

    Domyślnie

    a w czym się przejawia Wasza choroba ? może tak się Wam tylko wydaje, wierzycie w to i Wasz organizm zachowuje się zgodnie z systemem przekonań.
    Extraterrestrial plant

  6. Domyślnie

    Ja bym na Twoim miejscu nie pisał tego w CV, bo mogą Ci od razu z miejsca odrzucić kandydaturę, nie patrząc w ogóle na Twoje doświadczenie. Jeśli Cię zaproszą na rozmowę to znaczy, że są zainteresowani Twoimi umiejętności i dopiero na rozmowie (po tym jak się świetnie zaprezentujesz) o Tym powiedzieć. I też z drugiej strony pamiętaj, żeby tego nie zatajać.

  7. Domyślnie

    Nie musisz wcale o tym pisać.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj