Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Studia

  1. #1

    Domyślnie Studia

    Witam wszystkich przy okazji, to mój pierwszy post tutaj.
    Wiem, że wielokrotnie zadawane pytania tego typu mogą nieco irytować stałych userów, jednak ja to jak zawsze inny przypadek. Może znalezione przeze mnie podobne tematy na innych forach są przestarzałe i chcę się po prostu upewnić/posłuchać głosu zorientowanych ludzi.
    W przyszłym roku piszę maturę, potem czas na studia.
    I tu się cały czas głowie. Czy wybrać programowanie czy szeroko pojęte bezpieczeństwo sieci/IT security.
    1) Jedno z drugim się jakoś łączy, ale w tej chwili jakich pracowników szuka się więcej?
    2) Czy pentester/administrator sieci/ktokolwiek inny w branży bezpieczeństwa, może być zadowolony z zarobków w Polsce?
    3) Czy istnieją typowe studia w Polsce, dotyczące właśnie działu bezpieczeństwa? Czy może studia dają niewiele, to od nas zależy jaką drogę obierzemy?
    Wiem że programowanie i dłubanie w zabezpieczeniach/szeroko pojęta ochrona sieci wiążą się niesamowicie, jednak już teraz muszę obrać jedną, konkretną drogę na następne kilka lat. Ktoś coś?

  2. #2

    Domyślnie

    Jesteś młody więc masz prawo nie wiedzieć.

    Programista/security/adm - pytasz się co wybrać - raczej wybierz co Cię interesuje.

    Zarobki informatyków rozpoczynają się od 3k PLN do kilkudziesięciu tysięcy nawet euro. Wszystko zależy od wiedzy a nie od fachu.

    Są programiści zarabiający po 4k a są tacy co zarabiają mnóstwo (np.: koderzy z Treyarch czy Blizzardu).

    Administrator ma najmniej możliwości rozwinąć skrzydła, ale dobry ADM na pewno narzekać na zarobki też nie będzie.

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym chciał bardzo pracować w takich firmach, zawsze ciekawią mnie ogromne biurowce toruń i na prawdę marzy mi się żeby zajmować bardzo dobre stanowisko w szanowanej firmie, która mieści się w centrum miasta... ale zobaczymy jak to będzie, czas pokaże czy mi się to uda
    Ostatnio edytowane przez MateO : 02-02-2015 - 10:08

  4. #4

    Domyślnie

    Wybierz co chcesz na studiach i tak za wiele się nie nauczysz.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj