Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Surowce z podzespołów.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Surowce z podzespołów.

    Mam dużo wolnego czasu i nawet jeśli byłoby z tego pare zł to wezme się za to.
    Chciałbym uzyskać miedź/aluminium po rozebraniu poszczególnych podzespołów, mam:
    -kilka zasilaczy
    -płyty główne
    -monitor
    -nagrywarki
    -kilka HDD
    -3 głośniki
    -karty graficzne, sieciowe
    -mały telewizorek przenośny
    -port dyskietek

    Wszystkie odłożone na bok elementy zewnętrzne sprawdzam magnesem, żeby upewnić się, że to miedź lub alu.
    Na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę? Co zawiera najwięcej surowców i ile mniej więcej tego będzie ogólnie?

  2. Domyślnie

    Może od razu odzysk złota?
    There's Gold in Them Thar Computers (18 pics) - Izismile.com

    Jak by nie patrzeć ze względu na dużą ilość czasu potrzebną żeby cokolwiek osiągnąć jest to raczej nieopłacalne.

  3. #3

    Domyślnie

    Wygrzebalem z tego 1kg aluminium i 0,5kg miedzi

  4. Domyślnie

    Jak wiadomo miedź najdroższa, dlatego parę dyszek zawsze z tego wyjdzie Najwięcej chyba wyciaga się z głośników i zasilaczy, czyż nie?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy więcej zarobku by nie było z wystawienia tego wszystkiego razem na tablicę za parę dyszek, może się chętny znajdzie.
    Aluminium raczej w ogóle nie opłacalne, a miedź to około 20zł za kilogram, a uzbierać ten kilogram to kilka transformatorków ciężkich trzeba mieć.

  6. #6

    Domyślnie

    Jestem ciekaw ile w ostateczności ci wyszło, każdy ma trochę zbytecznego sprzętu, może cos by z tego było.

    I ile czasu ci to zajeło.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj