Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Nauka wygrała

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Nauka wygrała

    Panowie

    Niedawno dopiero sobie uświadomiłem, że (lepiej późno niż wcale hehe) stworzenie świata nie następowało tak jak w biblii w Gensis tylko odwrotnie. Wg biblii najpierw powstała ziemia, potem słońce, ksieżyc następnie gwiazdy. Przeczytajcie sobie pierwszą stronę/kartkę z księgi.

    Tymczasem najpierw powstała gwiazda, potem uformowały się planety i dodatkowo naukowcy wierzą, że tak samo uformowało się życie, które wypełzło z wody. Ów składników życia dostarczył wielki wybuch. Ja osobiścię wierzę, że to gwiazdy, planety i odziaływania/siły kosmiczne umiały tchnąć życie w wodę - jakieś ~~bakterie, które ewoluowały do człowieka (wielokomórkowca). Patrząc na ogrom wszechświata (wieloświata) takich dogodnych do życia warunków jak na ziemi mogą być całe miliardy.

    Pierwsza kartka z Genesis jest napisana dość logicznie z pk widzenia przebiegłego człowieka. Tak to wygląda z jego perspektywy. Najpierw Bóg tworzy mu ziemię, potem zawiesza nad nią słońce oraz księżyc. Nauka pokonała w końcu Biblię - Bóg by nie napisał takiego przebiegu zdarzeń formowania się wszechświata - a Biblię pisał człowiek pod NATCHNIENIEM Boga - czyli zrobiłem sobie skrót myślowy.

    Myślicie, że nie ma życia na księżycu ? Skoro jest na ziemi to i na księżycu by mogło. A wiecie czemu już nie ma wypraw i relacji z pobytu na księżycu ? A wiecie czemu księżyc jest zawsze face'em do nas i nie obraca się ? To go wyróżnia od innych satelitów, jest unikatowy. Transmisja w USA z relacji pobytu w kosmosie została urwana po 2min, ZSRR i USA przestały nagle bez przyczyny prowadzić wspólny program kosmiczny. Domniema się, że księżyc jest bazą po bardziej rozwiniętej cywilizacji, dzięki której USA zawsze będzie o krok do przodu w budowie maszyn. Brzmi dziwnie ? teoria spiskowa - być może, ale czy czarne dziury w środku galaktyk nie są dziwne ? wszystko w okół nas jest dziwne - a odległości w kosmosie są przerażające i podróż w zasadzie staje się abstrakcją dotąd aż ludzie nie pokonają bariery śmierci - więc to, że to pozostałość bazy wcale nie jest jakoś szczególnie dziwne...
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 04-09-2013 - 18:25

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    ale czy czarne dziury w środku galaktyk nie są dziwne ?
    Mnie nie dziwią, ich istnienie przewidziano (co dowodzi jak solidna była teoria względności).

    Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    wszystko w okół nas jest dziwne
    Tu kończy się fizyka, a zaczyna psychiatria

    Przez moment poważnie... Dziś fizyka wydaje się trudna, bo zjawiska dualizmu korpuskularno falowego (i innych z teorii kwantów) nie można wytłumaczyć odwołując się do zjawisk których człowiek doświadcza na co dzień, pozostaje budować modele matematyczne, teoretyzować i próbować zweryfikować teorie doświadczalnie, kiedy brakuje narzędzi do ich weryfikowania stajemy w martwym punkcie :/ Na całe szczęście publicystyka popularnonaukowa trzyma się dobrze i poświęcając trochę czasu da rade zrozumieć gdzie leżą granice ludzkiej wiedzy (publicznie dostępnej).

    Polecam:
    - Teory of Everything Hawkinga, (audiobook na torrencie)
    - Kanały YouTube: SixtySymbols, PeriodicVideos, DeepSkyVideos (jest jeszcze kilka ze stajni Nottingham University)

    Nie zgadzam się z twierdzeniem że "Nauka wygrała", uważam że nauka (fizyka) jest na manowcach.
    Ostatnio edytowane przez lame : 04-09-2013 - 23:17
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jelsi mowimy o nauce to zostawmy teorie spiskowe o amerykanach i ruskich na ksiezycu (a raczej poza nim) w spokoju bo to nie ma z nauka zupelnie nic wspolnego.

    Naszym ograniczeniem jako ludzi jest to ze widzimy tylko swiat w skali makro, tzn taki opisany teoria wzglednosci. Ten swiat czujemy i rozumiemy.

    Mowisz ze nauka jest na manowcach - jasne, czemu nie. W koncu obalenie teorii tez przyczynia sie do poprawienia stanu nauki. Jedynie bezczynnosc szkodzi poglebianiu wiedzy

    Dla rozluznienia Admiral Grace Hopper Explains the Nanosecond - YouTube
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    lame - z tym co napisałem, że nauka wygrała chodzi mi tylko o to, że wygrała z opisem w Genesis - kolejnością powstawania naszego świata. Nie mam na myśli, że nauka udowodniła nieistnienie Boga xD

    TQM - sam nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale zobaczcie sobie filmik:
    Enigma - Lądowanie na Księżycu to kłamstwo? - YouTube


    macie dostęp do zdjęć - NASA je opublikowała.


    No i na koniec ? dlaczego wszystko ucichło z księżycem, dlaczego nie ma lotów ? Księżyc jest 400x mniejszy od słońca i 400 bliżej słońca przy zaćmieniu niż ziemia a Denis Tito mógł polecieć za 20mln jedynie w stan nieważkości a nie na księżyc.
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 04-10-2013 - 09:49

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    dlaczego wszystko ucichło z księżycem, dlaczego nie ma lotów ?
    Demokracja. Przychodzi nowa ekipa i ucina projekt albo wręcz dochodzi do władzy obiecując że go utnie.
    Ostatnio edytowane przez lame : 04-10-2013 - 11:22
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Chocby dlatego, ze na ziemii jest wystarczajaco problemow ktorymi trzebaby zajac sie od razu... ksiezyc moze jeszcze nieco poczekac ;-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    widzieliście filmik ?

    co o nim sądzicie ?

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj