Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Zadania programistyczne - ciekawa strona!

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie Zadania programistyczne - ciekawa strona!

    Hej

    Trafilem ostatnio na strone ROSALIND | Problems gdzie jest spora ilosc zadan ktore nalezy rozwiazac za pomoca programow ktore piszemy a zadania dotycza bioinformatyki. Ogolnie to strona do nauki bioinformatyki poprzez programowanie ale ja widze to tak, ze ok, bioinformatyka ciekawa... ale zadania same w sobie sa takie ze daja sporo satysfakcji gdy uda sie je rozwiazac.

    Sa zadania proste i trudne - proste takie jak policzenie ile A, C, G i T jest w podanym ciagu DNA, identyfikacja genomu czy translacja protein na o wiele bardziej skomplikowanych konczac. W miare jak rozwiazujemy latwiejsze zadania, dostajemy dostep do tych trudniejszych.

    Jezyk programowania dowolny, do tego jak rozwiazesz zadanie to mozesz zobaczyc rozwiazania podeslane przez innych uzytkownikow. Mozna sie z tego bardzo wiele nauczyc - nawet ja programujac w Perlu od kilkunastu lat dowiedzialem sie czegos nowego a rozwiazalem dopiero 8 z 68 aktualnie opublikowanych 'problemow'.

    Zechecam, zabawa bardzo fajna, pozwala sie nieco zresetowac i odpoczac od zagadnien dnia codziennego.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #2

    Domyślnie

    AAA! TQM zniszczyles mnie ;D
    'jestem zmeczony tym programowaniem juz dzis wiec... poprogramuje sobie genotypy i algorytmy xD' miSZCZ!

    a swoja droga, zabawa wyglada na ciekawą. patrz, zeby na koniec nie powstal ci wirus ambrela czy inny resident evil 7

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie ma takej szansy... juz mamy windows 7 i 8 wiec jak cos to bedzie resident evil 9

    Wczoraj udalo mi sie rozwiazac kolejne zadanie - tym razem teoria grafow - brzmi strasznie ale rozwiazanie jest banalne - wczytac dane, odciac koncowki napisow, porownac (petla w petli) i sprawa rozwiazana. W sumie jedno z prostszych zadan :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    u mnie ostatnio (za) wiele sie dzieje, zebym mogl spokojnie do tego przysiasc w pracy (w domu nie mam netu ;P) tak czy inaczej, jesli ktos oprocz nas dwoch uczestniczacych w tym temacie zainteresuje sie rozwiazaywaniem tych zagadek, to mzoe zrobic tu cos a-la study case i rozwiazaywac zadanie po zadaniu po kolei na forum?

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj