Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Antywirus - Jaki??

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Antywirus - Jaki??

    Witam.
    Jaki antywirus według was jest najlepszy (głównie chodzi o to by nie mulił, a zarazem ogarniał)?

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej by było jakbyś zainstalował sobie linuxa. Miałbyś pewność że twój komputer jest w pełni "czysty". Ale jeśli chodzi o antywirusa, ja używałem avasta i nie narzekałem. Musisz pamiętać że żaden antywirus nie uchroni cię w pełni, więc musisz uważać co ściągasz z internetu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał smerf Zobacz post
    Najlepiej by było jakbyś zainstalował sobie linuxa. Miałbyś pewność że twój komputer jest w pełni "czysty".
    Skąd ta pewność?

    Co do pytania - było o tym na forum wiele razy.
    Proponuję się poddać i przeszukiwać forum za pośrednictwem google, bo lokalna wyszukiwarka nie nadaje się do niczego.

    site:hack.pl antywirus najlepszy - Szukaj w Google
    Ostatnio edytowane przez lame : 03-22-2012 - 22:46
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  4. #4

    Domyślnie

    Wystarczy że zadasz sobie dwa pytania:

    1.Czy łatwo jest napisać wirusa na linuxa?
    2.Jak by się on rozpowszechniał?

  5. #5

    Domyślnie

    Takie gadanie nie ma żadnej wartości merytorycznej. Powtarzasz zasłyszane opinie, stereotypy, bronisz ich używając pseudoargumentów.

    Cyberprzstępcy nie skupiają się na infekowaniu desktopów na linuxie, powód jest prosty, stanowią one niewielki odsetek surfujących po sieci. Linux jest smakowitym celem gdy zainstalowany na routerze czy firewallu (gdzie jego miejsce ;-])

    W tym kontekście linux rzeczywiście jest bezpieczniejszy od windowsa jako desktop, ale tylko dlatego, że nie leży w zainteresowaniu cyberprzestępców, nie dlatego że jest choć o jotę trudniejszy do przełamania.

    Pamiętam że istnieją zawody dla hakerów polegające na zainstalowaniu na identycznych sprzętach najnowszych wersji popularnych systemów operacyjnych (w tym linuxa), zadanie polega na jak najszybszym uzyskaniu roota.
    Różnica jest taka, że na windowsa uczestnik potrzebuje dziesięc minut, a na linuxa piętnastu, albo odwrotnie. Jak wobec tego można uznać że linux jest bezpieczny?
    Ostatnio edytowane przez lame : 03-23-2012 - 13:52
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    @lame ma sporo racji - chodzi o zwrot z inwestycji i nic wiecej...

    Spedzasz 2 miesiace nad nowym exploitem na windowsa - walniesz nim miliony komputerow. Spedzasz 2 miesiace nad linuxowym exploitem - walniesz nim moze pardziesiat tysiecy, glownie serwerow... a wiemy ze im wiecej tym lepiej, prawda?

    Co do stereotypow - tak, jak najbardziej uzasadnione jesli jeszcze siedzisz na windows XP (ktory juz dawno nalezy pogrzebac - mial swoje dobre zycie ale czas ruszyc dalej).

    Patrzac na Windows 7... zasady gry sie zmienily i to znacznie. Ja na zadnym z moich kompow z Win7 nie mam programu antywirusowego, tak po prostu... ale za to dzialalm na koncie normalnego usera (brak uprawnien admina) wiec jakakolwiek infekcja staje sie o wiele trudniejsza. Kazdy user moze tak zrobic i na starcie bedzie o wiele lepiej niz na najlepiej zalatanym XP!
    Do tego Win7 w wersjach Ultimate i Enterprise ma dodatkowe funkcje ktore na prawde potrafia wiele i tutaj niestety systemom bazujacym na linuxach brakuje wieeeelu lat aby dogonic to co Microsoft zbudowal - jesli w ogole kiedykolwiek da rade dogonic.

    Realia moi drodzy, realia...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj