Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Pytanie prosto z mostu :D

  1. #1

    Domyślnie Pytanie prosto z mostu :D

    Witam , tak jak w tytule mam pytanie prosto z mostu.
    Od jakiego języka zacząć? chciałbym być hackerem który interesuję się stronami rządowymi i psuć je jak np Anonymous.Ostatnio kupiłem sobie "Python 3 kompletne wprowadzenie do oprogramowania" może być na początek? potem myślę że mogę spróbować z C,C++ i na końcu z Javą. Co myślicie i radzicie? .
    Ostatnio edytowane przez alserek3 : 03-19-2012 - 16:57

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Chcesz strony rzadowe zabezpieczac czy niszczyc?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety ale niszczyć :>

  4. #4

    Domyślnie

    Nie jestem jasnowidzem ale zapewne na chwile zobacze post o tresci:
    "Nie pomagamy wandalom" by Mad_Dud

  5. #5

    Domyślnie

    heh.. nie chodzi mi o niszczenie ich w celu zabawy , tylko w tak zwanej "słusznej sprawie" ;p.
    Równie dobrze mógłbym zabezpieczać strony internetowe przed właśnie takimi rzeczami . Napiszcie mi tylko czy warto uczyć się na początku pythona potem C,C++ i Java na końcu.
    Ostatnio edytowane przez alserek3 : 03-19-2012 - 19:51

  6. #6

    Domyślnie

    Każda szanująca się strona rządowa stoi na Joomla. Odpowiedź musi więc brzmieć "PHP".
    SQL też może się przydać. Osobiście boje się SQL'a , to jest trudniejsze niż wszystko inne co próbowałem ugryźć
    np. ostatnio dowiedziałem się, że można insertować dane przy pomocy union select:
    Kod:
     INSERT INTO 'tablename'
          SELECT 'data1' AS 'column1', 'data2' AS 'column2'
    UNION SELECT 'data3', 'data4'
    UNION SELECT 'data5', 'data6'
    UNION SELECT 'data7', 'data8'
    mind-blowing !
    Ostatnio edytowane przez lame : 03-19-2012 - 20:03
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał alserek3 Zobacz post
    heh.. nie chodzi mi o niszczenie ich w celu zabawy , tylko w tak zwanej "słusznej sprawie" ;p.
    Nie ma czegos takiego jak 'niszczenie w slusznej sprawie'... zwlaszcza ze anonymous to chaos ktory sam nie jest w stanie ustalic co jest sluszne a co nie (nie raz juz udowodnili ze przyslowiowa glowa nie wie co dupa robi), wiec ocena i realizacja zalezy w 99.999999% od indywidualnego zdania jakiegos srednio doinformowanego czlowieka o zdeformowanej psychice, kierujacego sie emocjami a nie logika - dlatego akcje anonymous sa moim zdaniem malo efektywne.

    Dwa przyklady skrajnej oceny sytuacji:
    Jeden zaatakuje systemy informatyczne szpitala bo sluzba zdrowia ciagnie lapowki itd wiec uprzykrzy im zycie... i doprowadzi do smierci pacjentow (bezposrednio lub nie - sa na to setki jesli nie tysiace sposobow) i powie ze to bylo sluszne i uzasadnione... bo nie zdaje sobie sprawy z ogromu odpowiedzialnosci (nie mowie nawet o kwestiach legalnych ale jako odpowiedzialnosc jako czlowieka). Drugi powie za to ze jesli strona np organizacji terrorystycznej to ok ale nic wiecej nie jest uzasadnione, nawet 'collateral' (przypadkowe ofiary ktore trafia na 'linie ognia' - np inni uzytkownicy wspoldzielonego serwera) ...

    Rozpatrywanie takiego scenariusz szybko staje sie przerazajace - temat wyczerpany.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj