Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: internal hdd password

  1. #1

    Domyślnie internal hdd password

    Witam od razu musze sie przyznac, ze wstyd i sprawa glupia, wymienialem dysk w laptopie i po wymianie ustwilem na nowo haslo biosu haslo systemu i haslo dysku. Przez dwa tygodnie nie tego dysku z powodu oczekiwania na nowszy firmware - OCZ Vertex 2. Teraz hasla nie pamietam... czy cos moge z tym zrobic bo chyba resetowanie biosu niewiele tu da bo haslo jest na hdd (jak przeloze do innego laptopa jest taka sama sytuacja). Dysk do smieci ?


  2. #3

    Domyślnie

    Mad_Dud zle mnie zrozumiales ja haslo do biosu znam i je sciagnalem nie pamietam tylko jakie jest do hdd.

  3. #4

    Domyślnie

    Dysk do smieci ?
    Wyslij mi, nawet ci zwroce kase za przesylke.

    Jesli dysk nie jest szyfrowany, to haslo musi byc gdzies w nim zapisane. Pytanie czy kontroler udostepnia te pamiec na zawnatrz, czy tylko przyjmuje input. Ale tak czy inaczej - wyslij dysk do kogos kto odzyskuje dane, oni maja sprzet i zresetuja albo nawet odczytaja haslo.

  4. #5

    Domyślnie

    Haslo jest zapisane na dysku podejrzewam, ze w firmware... hmm niesadze zeby jakas firma sciagnela/odczytala haslo dysku w cenie 50% dysku tam kompletnie nic nie ma wiec albo zlamie swoj umysl albo bede mial pamiatke. Na pocieszenie wiem jak wygladalo 80% hasla kwestia 4-5 znakow. Ok dzieki za pomoc ale jestem zdany tylko na siebie.

  5. #6

    Domyślnie

    no jesli masz 80% hasla, to mozna by probowac je odgadnac. Napisac program ktory sprawdzi te brakujace 20%, w koncu na 1 maszynie pojdzie bardzo szybko. ZAstanawia mnie tylko jak ten dysk dziala, bios musialby najpierw wysylac to haslo do dysku, inaczej nic by pozniej nie dzialalo.

    Wg mnie to idzie tak, ze dysk zezwala na dostep do niego tylko wtedy jak wyslesz mu haslo, inaczej blokuje odczyt zapis. Bios haslo wysyla mu po post, i dysk jest uzyteczny az go nie wylaczysz. Podepnij dysk do innego kompa, napisz lamacz do haslo i czekaj az ci zlanie. Musisz tylko wiedziec jak wyslac haslo i jaka jest odpowiedz na poprawne. Moze nawet bedzie jakis blad w implementacji tego, np dysk bedzie sprawdzal bajt po bajcie, i jesli wprowadzisz pierwszy bajt poprawny przejdzie do nastepnego - co trwa dluzej. Wiec miliardy prob, i statystyka czasow odpowiedzi ci powie jakie bylo haslo.

  6. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To jest tzw "ATA password" - jak nie podasz dobrego hasla to dysk nie przyjmuje polecen ATA (pata/sata) wiec jest tak jakby martwy/zablokowany. Dane sa na dysku i nie sa zaszyfrowane... jedyne co moge polecic to metoda prob i bledow - jesli znasz 80% hasla to pewnie wiesz jakie moga byc brakujace znaki.

    PS. Sa narzedzia do zdejmowania tych hasel... $1000 w gore :-/
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj