Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Jaki cms?

  1. Domyślnie Jaki cms?

    Witam,
    Mam pytanie na jakim CMS najlepiej postawić stronę z filmami online.
    Mam do wyboru

    dotclear2 2.1.6
    WordPress 2.9.1
    drupal 6.16
    joomla1.5 1.5.15
    sugarcrm 5.5.0
    oscommerce 2.2rc2a
    PrestaShop 1.2.5
    dolibarr 2.7.1
    phpBB 3.0.5
    spip 2.0.10

    Czy na którymś z tych cms da się postawiać taką stronkę jak powyżej.

    P.S sorry jeżeli zły dział, można przenieś

  2. #2

    Domyślnie

    na serwis o filmach on-line najlepiej nadawałby się jakiś custom...

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam Ci takie oprogramowanie jak jest tutaj Strefa filmow - Twoje centrum multimediow (Powered by ClipBucket)
    Nazywa sie ClipBucket jest to skrypt open source .

  4. #4

    Domyślnie

    Dlaczego wybór ograniczasz wyłacznie do wyżej wymienionych pozycji?

    innymi słowy: Dlaczemu tylko te cms'y?

    innymi słowy: Na którym darmowym hostingu instalator pozwala na postawienie tylko tych cmsów?


    Może to phpbb?
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  5. Domyślnie

    no więc dlatego ograniczam się do tych ponieważ na moim hostingu OVH mam tylko takie do wyboru z poziomu przeglądarki, gdyż nie mogę połączyć się z FTP nie wiem dlaczego

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem z tych co wymieniłeś to wchodzi w gre joomla z odpowiednimi dodatkami.
    Albo lepsze rozwiązanie zmień hosting.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Ja postawiłem na Drupala i na razie się nie zawiodłem.

    Oczywiście ogranicz liczbę modułów do minimum i pomyśl o modułach zwiększających bezpieczeństwo (phpids, captcha, httpbl itp.)

    To tyle z mojej strony.

    Pozdrawiam

  8. Domyślnie

    Rozwiązanie Teeeda jest najbardziej elastyczne, ale też najdroższe. Pisz własną platformę, gdy masz bardzo wygórowane wymagania oraz unikatowe rozwiązania i funkcjonalności serwisu.

    Korzystanie z gotowych cms-ów wiąże się ze znacznie niższym kosztem wdrożenia, ale dodatkową ceną za to jest ograniczona funkcjonalność oraz przede wszystkim niepewność co do działania oprogramowania - nie płacisz == nie masz prawa żądać wysokiej jakości kodu.

    Dobór systemu to pierwsza decyzja, z której niesłychanie ciężko się potem wycofać. Ciężko jest zmienić platformę po paru miesiącach funkcjonowania. Koszt to naruszenie przyzwyczajeń użytkowników oraz utrudnienia w migracji bazy danych.

    Aby odpowiednio wybrać środowisko, musisz precyzyjnie określić target, czyli ile odwiedzin przewidujesz, jacy to mają być użytkownicy, jaki będzie udział zalogowanych użytkowników do anonimowych odwiedzin, czy i jaki będzie system płatności, jakie reklamy, jakie materiały na stronie (przewaga grafik, video, treści...).

    Wymienione przeze mnie aspekty to czubek góry lodowej i jeśli za głęboko brnąłem w temat, oznacza to, że Twój projekt będzie na tyle niszowy, że tak na prawdę nie ma znaczenia, którą z wymienionych środowisk wybierzesz.

    Powodzenia

    Bonus: http://www.cmsmatrix.org/ - lista (prawie) wszystkich dostępnych cms-ów do porównania.

  9. #9

    Domyślnie

    no sorry, ale stawianie serwisu z filmami on-line na WP, Drupalu, phpBB (o.O) czy czymś jest śmieszne, bo w sumie wszystko opierałoby się na jakimś dodatku itd... Z CMS-a by został jedynie engine i newsy...
    Uważam, ze wrzucanie nowych filmów jako newsy do jakiejś kategorii jest rozwiązaniem mocno partyzanckim i nie należy go popierać, ani stosować...

  10. #10

    Domyślnie

    teeed, nie do konca, ludki lubia phpbb/vBulletin/phpbbbyprzemo przywykli do korzystania, odpowiada im mozliwosc zostawienia pokaznego komentarza w postaci posta pod kazdym torrentem/warezem/filmem
    ponadto fora doskonale radza sobie z duza iloscia contentu, są dzialy, dzialy maja poddzialy, podzialy maja topiki, topiki maja posty, userzy maja profile, wszystko sie zgadza..

    teoretycznie fora nijak nadaja sie do filmow online.. a jednak rzeczywistosc weryfikuje ten poglad...

    praca domowa: sprawdz na czym stoi gro stronek typu warez
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj