Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Ktoś kradnie mi IP w sieci domu studenckiego.

  1. Domyślnie Ktoś kradnie mi IP w sieci domu studenckiego.

    Wyskakuje mi komunikat, że istnieje konflikt adresów IP-czyli ktoś kradnie mi internet. Mieszkam w akademiku i internet mają zwykle tylko osoby dodane przez admina, osoby oczekujące(bo czekanie nieraz trwa i tydzień a internet jest potrzebny) nieraz uciekają się do sztuczek polegających na kradzieży adresów użytkowników już zarejestrowanych. Tym razem padło na mnie. Chciałem problem zgłosić adminowi, ale okazało się że w moim akademiku jeszcze nikt nie zdecydował się nim zostać, więc adresy dodała pani z administracji, która na sieci nie zna się kompletnie i nie wie jak zablokować nieuczciwego użytkownika-pozostaje mi tylko czekać ( a niestety maile do ćwiczeniowców i ułożenie sobie planu na dwóch kierunkach samo i bez internetu się nie zrobi) albo wziąć sprawy we własne ręce. Tu pojawia się moje pytanie-co mogę zrobić? Samemu wpisać sobie adres IP na sztywno (bo do tej pory używałem opcji automatycznego wybierania) i liczyć że tamten ktoś w końcu wyłączy komputer a potem sam będzie miał problemy z zalogowaniem? Jak nie zadziała to da się gnoja zablokować w jakiś sposób lub wyśledzić bym mógł mu osobiście podziękować za bieganie po mieście w poszukiwaniu hotspotów lub błaganie znajomych by pozwolili skorzystać u siebie?

  2. #2

    Domyślnie

    gratulacje dla admina na zabezpieczenia per IP/MAC...

    ja bym postawil kompa obok, ustawil IP "z d****" i psul temu gosciowi ruch w sieci tak, zeby mu chodzilo a) wolno, b) w ogole nie chodzilo.. zabawa ARP-ami, ICMP i protokołem IP... może i ty nie bedziesz miał neta ale za to on tez nie bedzie - w koncu mu sie znudzi i znajdze inna ofiare..
    ogolnie nie daj mu zyc
    Ostatnio edytowane przez Teeed : 10-05-2010 - 22:04

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    wiekszosc tych zabaw skutecznie pozbawi netu wszystkich w akademiku...
    jesli masz ustawione adresy na dhcp i pula adresowa sie wyczerpie (dhcp ma mniejszy zakres niz ilosc userow) to dostaniesz dokladnie ten sam komunikat o konflikcie ;-) bo niektore serwery dhcp ponownie przydzielaja adresy, nawet jesli te sa jeszcze w uzyciu - sam ostatnio bylem swiadkiem takiego zachowania
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    U nas też filtrują po macach, ale chętnych jest więcej niż adresów. Nikt ci nie podkrada, poczekaj, aż się ktoś odepnie. Gratulacje dla waszego admina za bałagan. Myślałam że gorszego od naszego już nie ma, myliłam się.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj