Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Newbie - Pomoc.

  1. #1

    Domyślnie Newbie - Pomoc.

    A więc postanowiłem się nauczyc programowania c++.
    Nie będę kłamał chcę napisac keylogera.

    Nie chcę pisac w delphi chcę się nauczyc c++.

    Jaki mi najlepszy program polecicie do programowania w c++ ? (oczywiscie darmowy) póki co używam Dev-C++ wersja 4.9.9.2 (beta).

    Liczę na pomoc od was jakies wskazówki dla początkującego.Czyli np. instrukcje obsługi kompilatora chodzi mi o program w którym piszę się kod zródłowy.
    I inne podstawy które mi się przydadzą.Liczę na waszą pomoc.

  2. Domyślnie

    Najpierw naucz się dobrze programowania w tym języku choc nie jest to łatwe. Najlepiej zacząć naukę od prostszych języków jak Python a co do kompilatora to na googlach na pewno coś znajdziesz.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam!

    Jeżeli już byś się uparł na C++ (Twój wybór), to raczej Dev'a nie używaj. To przestarzały technologicznie program, a do tego, mylisz się nazywając go kompilatorem. Jest to tak zwany Zintegrowane Środowisko Programistyczne, a co do kompilatora - jest tam wbudowany mingw - port kompilatora GCC.

    Polecam raczej Visuala (Express - darmowy, najlepiej najnowszy - 2010), a jeżeli siedzisz na Linuksie, no to zainwestuj w jak najnowszego gcc (GNU/GPL). Podobno kompilator Intela (Intel C++ Compiler) jest też dobry, i Comeau też, ale nie orientuję się w cenie tych dwóch (podejrzewam, że któryś może być darmowy).

  4. #4

    Domyślnie

    To przestarzały technologicznie program...
    Ale swój cel spełnia.
    DEV jest przyjazny i nieważne jakim kompilatorem/środowiskiem się poslugujesz jeśli dopiero zaczynasz programowac to nieważne czego używasz w pełni tego i tak nie wykorzystasz, posiadając podstawowe wiadomosci o c++, nie zgadzam się z Thud jakoby kompilator na twoim poziomie miał cokolwiek zmnienic.
    Naucz się, poźniej będziesz się zastanawiał nad funkcjonalnością różnych środowisk.

  5. #5

    Domyślnie

    nie polecam uzywania dev'a bo jest w nim przestarzala wersja kompilatora gcc, wiec polecam pobrac sobie najnowszy pakiet gcc i na nim pracowac lub tez jak radza koledzy wyzej Visual C++ ktory ma bardzo dobry wbudowany kompilator vcc. Odradzam calkowicie kompilatorow firmy Borland poniewaz przy procesie kompilacji dodaja niepotrzebne sekcje i bajty kodu maszynowego ktory jest w ogole niepotrzebny.

  6. #6

    Domyślnie

    @szymkraw:
    Jeżeli już ma siedzieć na gcc, to niech, jak kolega g3t_d0wn radzi, zainstaluje sobie port gcc na Windowsie, a jako IDE podsadzi Code::Blocks (można też, of korz, ściągnąć Code::Blocks z "zintegrowanym" mingw - efekt lepszy od dev).

    "Czym skorupka za młodu nasiąknie..."

    Jeżeli chcesz zabrać się za keylogery, to na początek naucz się także WinAPI.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj