Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: IPB 3 - Javascript Injection

Domyślnie IPB 3 - xss

Witam wszystkich
    Ostatnio znalazłem metodę aby wstrzyknąć do ACP w oprogramowaniu forum IPB 3 JavaScript, tak że nie zostanie on w żaden sposób przefiltrowany, a wykonany na komputerze każdego wchodzącego tam administratora, na co dostałem potwierdzenie od jednego z nich. Pojawia się teraz pytanie: jak najlepiej to wykorzystać. Nie uważam się za speca w tej dziedzinie, jedyne co mi przyszło do głowy to kradzież cookies i sfałszowanie własnych w celu przejęcia sesji, lub automatyczne przekierowanie do linku z wbudowanym poleceniem nadania mi praw administratorskich (oczywiście na dodatkowym, fałszywym koncie). Zebrałem już sporo materiałów na temat pierwszej techniki, zdążyłem też pobrać IPB 3 i będę je właśnie instalował na swoim serwerze w celu sprawdzenia potencjału metody z przekierowaniem.
    Czy tego typu luka jest czymś niezwykłym, czy raczej popularnym i niegroźnym?
    Czy jako bardziej doświadczeni macie jakieś rady w tej sprawie?
    Ostatnio edytowane przez Avallach : 07-31-2010 - 16:05

lem
    lem jest offline

Domyślnie

Zajebista luka, gratulacje
    Działaj dalej, powodzenia!

Domyślnie

Świetnie, tylko na razie ciągle nie wiem jak ją najlepiej wykorzystać. Obecnie staram się dowiedzieć czegoś na temat wykorzystania Cross Site Request Forgery - podstawienia w kodzie JS przekierowania do strony tego samego panelu administracyjnego, ale z zawartymi w linku poleceniami (zostałyby zinterpretowane jako polecenia tego kto kod aktywował, czyli któregoś z adminów). Niestety nadal nie dysponuję informacjami jak można by to najlepiej zrobić pod IPB3.

Chodzi mi wstrzyknięcie kody typu:
    Kod:
    window.location="http://ipb3_forum.com/admin/index.php?do=add_admin&user=avallach";
    Ostatnio edytowane przez Avallach : 08-03-2010 - 13:45

lem
    lem jest offline

Domyślnie

Tylko ja właśnie sam atak XSS już wykonałem, mam gotową lukę z potwierdzeniem działania. Ale teraz chodzi o to jak go wykorzystać. I tu najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się przekierowanie na spreparowany adres do acp z zawartymi żądaniami - nie wiem tylko jeszcze jak skonstruować go pod ten konkretny soft (IPB3).
    Ostatnio edytowane przez Avallach : 08-04-2010 - 13:45

Zasady Postowania