Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Problem po włamaniu.

  1. #1

    Domyślnie Problem po włamaniu.

    Witam.
    Mam pilne pytanie. Otóż padłem ofiarą włamania do laptopa, ktoś umieścił mi w nim keylogera.
    Pytanie odnośnie tego:
    Jak moge sprawdzić z jakiego IP zostałem zaatakowany, Na jakie adresy były wysyłane maile z mojego konta. Nie interesuje mnie treść maili, ale adresy na które zostały one wysyłane.
    Nie robiłem jeszcze formata, ani żadnego czyszczenia antyvirami, odłączyłem lapka od internetu, nie kożystam z niego w chwili obecnej, gdyż nie chcę utracić tych informacji.
    Czy jest taka możliwość, aby te informacje wydobyć z mojego laptopa?

  2. #2

    Domyślnie

    * teoretycznie jest:
    - przeszukaj lapa w poszukiwaniu plikow keyloggera (jesli znasz nazwe, super, moze to cie naprowadzi na konkretne nazwy)
    - sprawdz logi routera jesli jest taka mozliwosc (i jesli oczywiscie masz router)
    - u operatora nie ma raczej takiej informacji, chyba, ze w jakis magiczny sposob odfiltrowal bys wszystkie adresy ip na ktore wchodzil twoj komputer, a ktore ty znasz fajna zabawa, polecam jako cwiczenie na cierpliwosc (tak dajmy na to z jednego miesiaca oczywiscie, np ostatniego).

    *praktyczna tez jest:
    - wątpliwie keylogger zostawial jakis syfiasty plik z twoimi haslami, wiec sproboj w systemie poszukac W TREŚCI pliku/ow z keylogera swojego hasla/pinu/etc.
    a jesli masz outlooka dajmy na to, moze trywialnie zapisal wiadomosci z h4sl4m1 w 'wyslanych'

    gut lak.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki. Zaraz po powrocie z pracy zaczne poszukiwania. Poczte wysylam tylko przez MSN wiec raczej Outlook mi nic nie da.
    I pytanie znowu... Gdzie szukac tych IP?

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj